FK Újezd nad Lesy - Stodůlky B

6.kolo 6.10.2007 10:00

FK Újezd nad Lesy – Sokol Stodůlky B 2:1 (0:1)

Branky : 44‘ Baudiš Josef, 51‘ Karbus Jakub

Sestava : Votava Tadeáš – Drdla Lukáš, Andras Lukáš, Baudiš Josef, Černý Tomáš
Havel Jiří, Vojáček Lukáš, Foltman Petr, Mrazík Štěpán (K)
Karbus Jakub, Podlipný Jakub

Střídání :
31‘ Pinkas Martin za Drdlu Lukáše
31‘ Konejl David za Vojáčka Lukáše
55‘ Vaníček Tomáš za Karbuse Jakuba

Trenér : Chumlen Jan (Pižďuch)

Komentář k zápasu :
Naladěni poslední vydřenou výhrou nad Střešovicemi jsme v dalším domácím utkání přivítali doma tým ze Stodůlek. Od začátku jsme řešili problémy se sestavou, kdy již ve čtvrtek se ze zápasu omluvili oba Davidové – Křikava i Rubeš. Tím se vlastně rozpadla středová osa mužstva. Navíc k nabitému programu MF10 jsme kluky 97 mohli využít maximálně na poločas. Upřímně řečeno jsem tuto situaci Pižďuchovi vůbec nezáviděl, a s napětím jsem očekával jak mužstvo sestaví a kým zacelí díry v sestavě po obou Davidech. Zde se jako opravdu výborný tah ukázalo zařazení Pepy Baudiše na místo předstopera. Ačkoliv tam vlastně hrál poprvé, tak bylo vidět že u fotbalu myslí, a svoji úlohu zvládnul dobře.
Od začátku zápasu jsme se nemohli vůbec prosadit. Vlastními nepřesnostmi, kdy jsme opravdu hodně přihrávek zkazili, jsme soupeře dostali na koně. Stálo nás hodně sil, získat ztracené míče zpět, a pak jsme je zase vlastně zadarmo soupeři odevzdali. Tak to trvalo vlastně skoro celý poločas. Mezitím se soupeř dostával stále častěji do blízkosti naší branky a nebezpečně ji začal ostřelovat. Po jedné takové střele, kterou Tadeáš neudržel v rukou se soupeř dostal k dorážce, kdy jsme již všichni viděli míč v brance. Naštěstí se Tadeáš proti soupeři vymrštil a v poslední vteřině výborně zasáhnul a srazil střelu na roh. Asi si kluci mysleli, že nejhorší už přežili, neobsadili si důsledně protihráče při nadcházejícím rohu a neštěstí bylo na světě 0-1. Do konce poločasu jsme zahrozili nakonec i my. Kuba Karbus se probíjel do vápna jako tank, míč se k němu vrátil i s trochou štěstí, ale zakončení levou noho bylo bohužel nepřesné.
Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním zvrátit nepříznivý stav. Naštěstí soupeř nevydržel nasazené tempo z prvního poločasu a naši kluci začali mít mírnou převahu. Ta se projevila po čtvrthodince, kdy po centru ze strany se ve vápně dostal k míči Pepa Baudiš a typickým újezdským bodlem srovnal stav zápasu na 1-1. Vyrovnávací gól nás ještě více nabudil a rozhodně jsme chtěli strhnout vedení na svojí stranu. To se podařilo po rohovém kopu, kdy si na zadní tyč výborně naběhl Kuba Karbus a s využitím centimetrů svojí postavy hlavou zavěsil 2-1. Po vstřelené brance jsme se stáhli do defenzivy a snažili se náskok udržet. Soupeř se ovšem s nepříznivým stavem nechtěl smířit a tak nás čekalo ještě dlouhých 10 minut. Naštěstí měl soupeř vychýlenou mušku, přežili jsme i závěrečnou šanci v poslední minutě a připsali si tak další vítězství.
Opět se nedá říci, že jsme byli lepším mužstvem, hlavně v prvním poločase. Výhra byla vydřená, ale o to je cennější. Důležité bylo, že kluci se nevzdali a otočili nepříznivý stav. Snad nám to vydrží i do dalších zápasů, kdy budeme potkávat už jen družstva z lepší poloviny tabulky.