Admira - FK Újezd nad Lesy

Admira Slavoj - FK Újezd nad Lesy 8:0 (5:0)

Sestava :
Votava Tadeáš - Drdla Lukáš, Andras Lukáš, Rubeš David, Černý Tomáš -
Havel Jiří, Foltman Petr, Karbus Jakub, Podlipný Jakub (C) -
Lipár Dominik, Baudiš Josef

Střídání :
31´ Ševčík Robert za Lipára Dominika
45´ Vaníček Tomáš za Černého Tomáše

Trenér : Chumlen Jan (Pižďuch)

Komentář k zápasu :
Tak a už jsme definitivně na velkém hřišti. To byl ale fofr. Definitivně jsou pryč zápasy na půlku hřiště a rázem začíná úplně jiné fotbalové přemýšlení. I když jsme se loni snažili co nejvíce kluků zapojit při zápasech ml.žáků B do dění na velkém hřišti, ze začátku to vypadalo, že zapoměli na veškeré náležitosti patřící k „velkému fotbalu“. Ale pěkně popořádku. Na zápas s Admirou jsme se od začátku příliš netěšili. Při znalostech jejího mužstva ze zimních turnajů a při zjištění, že proti nám nastoupil komplet ročník 95 jsme nemohli očekávat nějaký zázračný výsledek. Navíc při velkých problémech s naší sestavou, kdy někteří hráči (hlavně ti zkušenější) byli ještě na dovolených jsme dopadli tak jak jsme dopadli.
Před zápasem jsme klukům zdůrazňovali, že na soupeře bude platit pouze rychlé a důrazné obsazování jejich hráčů a vyvarování se školáckých chyb před naším pokutovým územím. Jako by Pižďuch v kabině nic neříkal a za 8 minut jsme prohrávali 0:3 !!! Takové chyby prostě předvádět nemůžeme. My soupeři balón přihrajeme, pak si dáváme přednost při odkopu no prostě tragédie. Soupeř byl samozřejmě lepší, ale my jsme mu tuto úlohu notně ulehčili. Po obdržení 3 gólů jsme začali alespoň trochu kombinovat, ale udržet míč vepředu se stále nedařilo. Pepa Baudiš se asi bál, že ho někdo zfauluje a tak chodil do soubojů napůl. Pak se na naší bránu valil jeden útok za druhým, ale zlepšenou obrannou hrou jsme další branky inkasovali až před poločasem. Samozřejmě opět po našich hrubých chybách.
Do druhého poločasu provedl Pižďuch drobné korektury v sestavě a tak jsme se konečně podívali před soupeřovo pokutové území a dokonce kopali asi 3 rohy. Hlavně naše levá strana, kde Pepa Baudiš byl stažen do zálohy a Kuba Podlipný přesunut do útoku, hrozila výpady vpřed. Samozřejmě, pokud si kluci pořádně přihráli. Ale bylo vidět, že když si dají balón do nohy, nebojí se udělat kličku, tak to jde. Naopak na pravé straně jsme moc neútočili, ale zase jsme soupeře tudy nepouštěli před naší branku. Výborný zápas zde odehrál Lukáš Drdla, který na útočníkovi soupeře doslova „visel“ a nedal mu ani metr hřiště zadarmo. Samozřejmě, že jsme byli stále pod tlakem, aby to nevypadalo, že se hra vyrovnala. Ale už to nebylo tak hrozné. Jen pro doplnění. První gól v druhé půli jsme dostali asi po 30-ti vteřinách hry, kdy před Tadeášem byli 3 soupeřovi hráči úplně sami..... Naše obrana byla asi ještě v kabině.
Takže vstup do sezóny se opravdu nepovedl. Doufejme, že ve středu to bude lepší a hlavně se vyvarujeme děsivých chyb v obranné fázi a na konci zápasu budeme slavit první podzimní vítězství.