FK Újezd nad Lesy - Ďáblice

4.kolo 22.09.2007 13.00

FK Újezd nad Lesy - SK Ďáblice 2:4 (1:3)

Sestava :
Votava Tadeáš - Pivoda Petr, Andras Lukáš, Rubeš David,Černý Tomáš-
Havel Jiří, Foltman Petr, Křikava David, Mrazík Štěpán (C) -
Podlipný Jakub, Baudiš Josef

Branky : 29’ Podlipný Jakub, 58‘ Foltman Petr

Střídání :
50´ Konejl David za Havla Jiřího
57´ Lipár Dominik za Pivodu Petra
57’ Ševčík Robert za Baudiše Josefa

Trenér : Chumlen Jan (Pižďuch)

Komentář k zápasu :

Rozhodně jsme nečekali lehké utkání, po zkušenostech s tímto soupeřem z loňského ročníku. Naše obavy se začali naplňovat od samého začátku. Po 8-mi minutách jsme prohrávali 0-2!!! Ale ne tím, že by nás soupeř nějak výrazně přehrával, ale vlastními chybami jsme mu nabídli laciné vedení, které se nakonec ukázalo jako rozdílové (zde si musím i trochu másla na hlavu dát sám, když jsem před prvním gólem soupeře poněkud "netakticky" vylákal z branky Tadeáše a ten už poté nestihnul zasáhnout - pak už jsem byl raději zticha...). Obdržené 2 branky na nás nezanechali žádné stopy a stále jsme se tlačili před soupeřovu branku. Mezi 10-20 minutou jsme soupeře v podstatě nepustili za půlku, ale vlastními nepřesnostmi a hlevně neschopností zakončit i nejvyloženější šance jsme gól nevstřelili. A tak trestal soupeř z rychlého brejku, kdy běžel sám na Tadeáše a přesně zamířil 0-3. Nutno říci, že situaci mu ještě výrazně usnadnil Tadeáš, když se před míčem otočil zády. A tak jsme se dočkali až minutu před koncem poločasu, kdy si ve vápně pěkně zpracoval míč Kuba Podlipný, obtočil se okolo soupeře a se štěstím přehodil brankáře. O přestávce jsme se snažili kluky nabudit a vyhecovat, že není nic ztraceno a že branky určitě přijdou. Do druhého poločasu jsme opravdu vstoupili velmi aktivně a tlačili se stále před branku soupeře. Už v první minutě mohlo být veseleji, když jeden z obránců soupeře si spletl fotbal s házenou, ale píšťalka sudího zůstala nepochopitelně němá !!! Pak dobře vniknul do vápna z levé strany 2x Štěpán Mrazík, ale místo přihrávky na lépe postaveného soupeře volil zbrklou střelu buď vedle nebo z úhlu do připraveného brankáře. Pak udělal doslova popelnice ze 2 obránců soupeře Petr Foltman, postupoval sám na brankáře, udělal mu ještě kličku ale mířil vedle. Gól jsme nedali ani ze 2 trestných kopů zahrávaných z ideálních pozic okolo vápna, když míč vždy přistál v ruce připraveného brankáře. A tak opět přišel náhodný útok a míč v naší síti. Tím bylo o osudu zápasu definitivně rozhodnuto. Nám se podařilo korigovat až 2 minuty před koncem, kdy Petr Foltman vniknul po pravé straně do vápna a se štěstím překonal soupeřova brankáře.
Co řící na závěr. Soupeř z 5-ti střel na branku dal 4 góly. My z 10-ti pouze 2. Kluci si v některých případech počinali zbrkle, jindy místo přihrávky na lépe postaveného spoluhráče zbytečně stříleli. A když už to vypadalo nadějně, tak zasáhnul výborně chytající soupeřův brankář. Co se týká přístupu,tak klukům se nedá nic vytknout, jen ty góly... Tak snad příště!