Střešovice B - FK Újezd nad Lesy

5.kolo 28.9.2007 8:15

SK Střešovice B – FK Újezd nad Lesy 0:1 (0:1)

Branka : 12 ‘ Foltman Petr

Sestava : Votava Tadeáš – Drdla Lukáš, Andras Lukáš, Rubeš David, Karbus Jakub
Havel Jiří, Křikava David, Foltman Petr, Mrazík Štěpán (C)
Baudiš Josef, Podlipný Jakub

Střídání :
31‘ Černý Tomáš za Drdlu Lukáše
52‘ Vaníček Tomáš za Baudiše Josefa
61‘ Ševčík Robert za Podlipného Jakuba

Trenér : Chumlen Jan (Pižďuch)

Komentář k zápasu :
Tak jsme vyrazili k našemu dalšímu zápasu ve velmi nekřesťanskou hodinu. Sraz byl už v 6:45. Kupodivu všichni dorazili včas a tak jsme mohli vyrazit. (Kromě Vojty Nováka, který se ani nenamáhal omluvit – to prostě tolerovat nebudeme a bude se to muset řešit).
Ale k zápasu samotnému. Od začátku bylo patrné, že Střešovice budou kvalitnější soupeř než minulý týden Ďáblice. Soupeř nás v poli sice přehrával, ale do vyložených šancí jsme ho ze začátku nepouštěli. Až v 10-té minutě se zapoměl za soupeřovým útočníkem David Rubeš a přes veškerou snahu se mu ho nepodařilo dohonit. Ten naštěstí řešil situaci zbrkle a sám před Tadeášem střílel vedle. V podstatě hned poté kluci dobře zakombinovali v prostředku hřiště, vysunuli Petra Foltmana, který běžel sám na brankáře, udělal mu ještě kličku a s přehledem zavěsil – 0:1. Soupeře naše branka spíše vybudila k ještě lepšímu výkonu, ale do vyložených šancí jsme ho dobrou hrou naší obrany i zálohy nepouštěli. Co prošlo, pochytal Tadeáš a nebo jsme odvrátili na roh. Největší nebezpečí ke konci poločasu hrozilo ze standartních situací, které domácí exekutor zahrával opravdu výborně.
Do druhé půle nás přivítal silný déšť, který paradoxně více nahrával nám. Postupem času jsme upadli do opravdu hluboké defenzivy, a několikrát nás zachránil až osvobozující odkop, nebo výborný zákrok Tadeáše. V této chvíli jsme podnikali pouze sporadické výpady k soupeřově brance, ale alespoň si obrana trochu vydechla. Největší šanci soupeř spálil 10 minut před koncem, kdy už překonaného Tadeáše na brankové čáře zastoupil Andy a míč naštěstí vykopl na roh. Poté ještě soupeř nastřelil po rohu břevno. Pak jsme si konečně i my přihráli přesně a výsledkem byl samostatný postup Kuby Podlipného na brankáře. Bohužel si míč ukopl na tak brankář bez problémů zasáhnul. V poslední minutě ještě Kuba Karbus zahrál na hranici velkého vápna nešťastně rukou a tak jsme nabídli soupeři velkou šanci na vyrovnání. Naštěstí jeho pokus skončil v naší zdi a rozhodčí odpískal konec.
Zápas byl naprosto odlišný od minulého zápasu. Tentokráte jsme za kratší konec tahali my, ale kluci se opět prezentovali bojovným výkonem i přes velkou nepřízeň počasí, kdy si opravdu všichni museli sáhnout až na dno svých sil. A když jsme je po zápase viděli křepčit na půlce hřiště v jednom kruhu, kde poskakovali vzájemně spojeni rukama a radovali se z vítězství, tak to byl opravdu hezký pohled. Kluci ještě jednou díky a jen tak dál !!!