Bílá Hora - FK Újezd nad Lesy

7.kolo  13.10.2007   9:00

Bílá Hora - FK Újezd nad Lesy 2:2 (1:0)

Branky : 44‘ Mrazík Štěpán, 46‘ Andras Lukáš

Sestava : Votava Tadeáš – Rubeš David, Andras Lukáš, Baudiš Josef, Černý Tomáš
Havel Jiří, Křikava David, Foltman Petr, Mrazík Štěpán (K)
Karbus Jakub, Podlipný Jakub

Střídání :
55‘ Vaníček Tomáš za Černého Tomáše

Trenér : Chumlen Jan (Pižďuch)

Komentář k zápasu :
Tak jsme zase museli brzo vstávat. Tentokrát jsme zavítali na hřiště družstva z Bílé Hory, které mělo stejně bodů jako my. Tradičně jsme zaspali začátek, kdy během prvních 5-ti minut jsme mohli prohrávat 3-0. Naštěstí se ujala pouze jedna šance domácích, kdy v čase 1:42 (!!) po nedůraze v našem pokutovém území soupeřův hráč vystřelil pod břevno a Tadeáš na míč nedosáhnul. Následně poté Tadeáš po střele soupeře míč pouze vyrazil, ale soupeř přestřelil. A naší hrůznou pětiminutovku zakončil samostatný nájezd, který výborným vyběhnutím Tadeáš zneškodnil. Naštěstí pak jsme začali hrát i my a hra se rázem vyrovnala, dokonce bych řekl, že jsme byli trochu lepším týmem ve středu hřiště, ale do šancí jsme se nedostávali. Řídkou vyjímkou byla krásná střela Kuby Karbuse, který se probil přes soupeřova obránce a z hranice velkého vápna orazítkoval břevno soupeřovy branky. Do konce poločasu se už nic zajímavého před brankami nepřihodilo a tak jsme šli do kabin s jednogólovým mankem. Po změně stran jsme zatlačili soupeře před jeho branku, ale gól se nám nepodařilo vstřelit ani po samostatném úniku Kuby Podlipného, který nastřelil pouze nohu vyběhnuvšího brankáře. Gólu jsme se nakonec dočkali po závaru v soupeřově velkém vápně, kdy se míč dostal ke Štěpánovi Mrazíkovi a ten si již dokázal poradit sám před soupeřovým brankářem 1-1. Neustávali jsme v tlaku a výsledkem byl hned druhý gól, kdy si na roh naběhnul Lukáš Andras a nohou nedal domácímu brankáři šanci 1-2. I nadále jsme byli aktivnější, bohužel gólovou pojistku se nám nepodařilo přidat. Šance jsme měli hlavně po rohových kopech a nebo brejkových situacích, kdy opět Kuba Podlipný postupoval sám ze strany na branku soupeře, ale brankář stihnul jeho střelu zneškodnit. Ke konci zápasu převzali otěže zápasu domácí. Začali nás přehrávat ve středu hřiště, ale vystřelit na branku jsme jim nedovolili. Bohužel po nezachyceném rychlém protiútoku fauloval na hranici vápna David Rubeš a domácí hráč trefil naprosto přesně k tyči 2-2. To zbývalo do konce asi 5 minut. V předposlední minutě nám opravdu zatrnulo. Po chybě ve středu hřiště běžel sám na Tadeáše hráč domácích a zakopnul o nohu dobíhajícího Kuby Karbuse. Rozhodčí naštěstí vytáhnul pouze žlutou kartu a následný trestný kop odvrátil Andy. Soupeři jsme nabídli ještě jednu šanci na vyrovnání, když si na půlce hřiště chtěl místo jednoduchého odkopu zahrát na Maradonu David Rubeš, ale vyslal domácí do brejku. Naštěstí vše dobře dopadlo, a tak si odvážíme z Bílé Hory bod.
Remíza je myslím zaslouženým obrazem dění na hřišti. Každý chvilku tahal pilku. Vyhrát mohli v klidu domácí i my. Hlavně se musíme vyrovnat nekoncentrovanosti v úvodech zápasů, příště už bychom to nemuseli dohnat. Hlavně, když další zápas jedeme na hřiště vedoucí Přední Kopaniny.