FK Újezd - Admira

10.kolo 12.04.2008 10.00

FK Újezd nad Lesy – FK Admira Praha 1:6 (1:4)

Sestava :
Votava Tadeáš - Andras Lukáš, Rubeš David, Křikava David, Doležal Ondřej -
Havel Jiří, Foltman Petr, Karbus Jakub, Mrazík Štěpán (C) -
Podlipný Jakub, Jašek Radim

Branky : 4’ Andras Lukáš

Střídání :
6´  Černý Tomáš za Křikavu Davida
31´ Baudiš Josef za Havla Jiřího
31’ Ševčík Robert za Votavu Tadeáše
31’ Drdla Lukáš za Karbuse Jakuba
45’ Vaníček Tomáš za Jaška Radima

Trenér : Chumlen Jan (Pižďuch)

Komentář k zápasu :
Na zápas s prvním týmem tabulky jsme nastoupili s asi nejsilnější možnou sestavou a tak jsme s napětím očekávali, jak se kluci poperou s prvním týmem tabulky. První nepříjemnost jsme řešili už ve druhé minutě, kdy Tadeášovi vypadl míč z ruky a už jsme prohrávali. Naštěstí hned z protiútoku si na načechraný míč od Davida Křikavy naběhnul za obranu hostí Andy a nekompromisně zavěsil pod břevno 1-1. Toto byla ale bohužel také poslední akce, do které se zapojil David Křikava. Při odkopu míče si zřejmě natáhnul tříslo a musel odstoupit. Tím jsme museli přeskládat naše obranné řady a Andy se posunul na předstopera. Do 20-té minuty jsme sice byli pod stálým tlakem, ale soupeř si moc šancí díky naší dobré obranné hře nevytvářel. Pak ovšem přišla desetiminutovka hrůzy z naší strany. Bohužel u dvou ze tří gólových momentů neměl čisté svědomí Tadeáš a tak jsme do kabin šli s mankem 3 gólů. Tím bylo v podstatě po zápase. Navíc někteří kluci v kabině měli zdravotní problémy a tak jsme do druhé půle museli ještě 2x střídat. Vystřídal také soupeř a kvalita hry rapidně klesla. My jsme se před branku hostí dostávali zřídka a ani hosté už zdaleka neoplývali takovým tlakem jako v půli první. Nicméně jsme dvěma chybami umožnili soupeři výsledek ještě upravit na konečných 1-6.

V zápase se dá pozitivně hodnotit prvních 20 minut, kdy jsme stačili soupeře pokrývat a nepouštět ho do brankových příležitostí. Po inkasování 3 branek v závěru první půle jsme již na zdramatizování výsledku neměli šanci. Navíc soupeři zápas notně ulehčilo brzké zranění Davida Křikavy.  A když k tomu připočteme Tadeášův nepovedený den v brance je prohra 1-6 naprosto zasloužená.