FK Újezd - Bílá Hora

16.kolo 25.05.2008 10.00

FK Újezd nad Lesy – Sokol Bílá Hora 3:0 kontumačně (2:3(1:2) na hřišti)

Sestava :
Votava Tadeáš - Doležal Ondřej, Andras Lukáš, Křikava David, Drdla Lukáš -
Baudiš Josef, Foltman Petr, Karbus Jakub, Pinkas Martin -
Podlipný Jakub, Jašek Radim

Branky : 20’, 40’ Jašek Radim

Střídání :
15´ Černý Tomáš za Karbuse Jakuba
45’ Vaníček Tomáš za Baudiše Josefa

Trenér : Chumlen Jan (Pižďuch)

Komentář k zápasu :
Komentář k zápasu bude dnes poněkud odlišný od minulých. Jak již i výsledek zápasu napovídá, něco nebylo v pořádku. A to něco se nazývá ve fotbalové terminologii "neoprávněný start hráče". V případě Bílé Hory spíše hráčů. V průběhu jarní části sezony jsem byl opakovaně (celkem 3x) upozorněn trenéry soupeřů, že v mužstvu Bílé Hory nastupují asi 3 hráči ročníku 94, tedy starší žáci. Kdyby se to stalo jednou a vyjíměčně, tak bych byl ještě schopen přimhouřit oko. Ale Bílá Hora to takto praktikuje zřejmě celé jaro a moc bych se nedivil, že se to dělo i na podzim. Takže jsem byl pevně rozhodnut už dlouho před zápasem provést konfrontaci. Ta se ukázala jako oprávněná. Jeden kluk nevěděl jméno a 2 další se zadrhli na datumu narození. Takže jasný případ. Stále nechápu, proč to dělají (to raději postavím kluky 1997), protože situace Admiry v čele je naprosto neohrozitelná a tak se vlastně bojuje "pouze" o druhé místo. Pod tímto článkem se budu snažit otevřít diskusi, kde bych chtěl znát názory ostatních trenérů a pokud budete mít podobné zkušenosti s jinými "slušnými" družstvy, tak mi je sem prosím napište. Takže to jen tak na úvod a teď se alespoň stručně vrátím k průběhu zápasu na hřišti.

Od záčátku zápasu byl soupeř z Bílé Hory aktivnější. Dostali jsme se pod mírný, ale trvalý tlak. Sice jsme soupeře do střeleckých příležitostí tolik nepouštěli, ale jeho výpady byly stále nebezpečnější. Bohužel jsme soupeři v této situaci vedení doslova darovali. Kuba Karbus ve vlastním pokutovém území tak dlouho váhal s odkopem, až mu útočník soupeře míč sebral a Kuba musel faulovat. Takže penalta a Tadeáš byl bez šance 0-1. Pak jsme konečně přidali na tempu, ale k ohrožení branky jsme se téměř nedostali. Trn z paty nám musela vytrhnout standartní situace. Při rohovém kopu si na přední tyč naběhnul Radim Jašek a krásnou hlavičkou vyrovnal 1-1. Pak se útoky přelévaly mezi velkými vápny a čekalo se na chybu. Bohužel jsme ji zase vyrobili my. Špatně vhozený aut od Ondry Doležala u vlastního rohového praporku, nedůraz v osobním souboji a gól byl na světě 1-2. Po přestávkové konfrontaci se vlastně zápas už jen dohrával. Obraz hry se ale moc nezměnil. Stále se hrálo mezi vápny a šance přicházely hlavně po standartních situacích. Vyjímkou byla naše akce ze 40-té minuty, kdy pěkně potáhnul míč David Křikava, přihrál Kubovi Podlipnému, který krásně českou uličkou vysunul Radima Jaška, který postupoval sám na brankáře a situaci vyřešil s přehledem 2-2. Bohužel těsně po vstřeleném gólu zahrával soupeř sérii rohů, špatně pokrytý prostor u první tyče, Andyho teč a krásný vlastní gól 2-3. Do konce zápasu jsme měli ještě několik příležitostí k vyrovnání ze standartních situací, které jsme ale nevyužili.

Tento zápas kvůli jeho specifikům ani nebudu hodnotit. Důležité je se připravit na příští týden, kdy nás čeká přímý souboj s Přední Kopaninou o druhé místo v tabulce. Když se vyvarujeme hrubých chyb jako v dnešním zápase, věřím, že můžeme uspět.