FK Újezd nad Lesy - SK Dolní Chabry 0:2 (0:1)

Doležal Ondra, Karbus Jakub, Foltman Petr, Mrazík Štěpán (C), -
Podlipný Jakub, Jašek Radim

Střídali ve druhé půli : Vaníček Tomáš, Ševčík Robert, Baudiš Josef, Havel Jiří, Černý Tomáš, Pivoda Petr

Komentář :

Poslední zápas na turnaji se nám vůbec nepovedl. Ač prakticky v nejsilnější možné sestavě (chyběl pouze David Křikava) jsme nedokázali vstřelit branku. V první půli jsme soupeře 20 minut nepustili z jeho poloviny, ale jeho vysocí obránci naše útoky s přehledem odvraceli. A když už jsme se dostali do zakončení, tak výsledkem byla pouze slabá střela nabo místo střely zbytečná nahrávka. A tak 3 minuty před poločasem udeřilo na druhé straně. Po ojedinělém výpadu jsme odvrátili na roh a nekrytý hostující hráč hlavou pohodlně skóroval. Ve druhé půli se obraz hry nezměnil. Přidali jsme na důrazu směrem dopředu a výsledkem byly 2 jasné šance Kuby Podlipného, které bohužel neproměnil. Naší snahu korunovala neproměněná penalta, kdy Andy trefil pouze tyč. A tak jako v první půli soupeř 3 minuty před koncem trestal z brejku na konečných 0-2. V zápase jsme sice soupeře tlačili, ale mnoho střel na soupeřova brankáře nešlo. Výkon mužstva dobře charakterizoval po zápase Petr Drdla - bylo to takový nemastný, neslaný nic. Nezbývá než souhlasit. Ne že by se kluci nesnažili ale prostě tam chybělo "to navíc". V tomto ohledu můžu vyzdvihnout pouze jedno jméno a to Martin Pinkas, který ač hráč starší přípravky odvedl opravdu nadstandartní výkon.

6.zápas

FK Újezd nad Lesy - Dolní Měcholupy 7:1 (2:1)

Branky : 2x Jašek Radim, Andras Lukáš, Doležal Ondra, Karbus Jakub, Foltman Petr, Vaníček Tomáš

Sestava :

Votava Tadeáš - Pinkas Martin, Rubeš David, Baudiš Josef, Drdla Lukáš-
Doležal Ondra, Karbus Jakub, Jašek Radim, Foltman Petr, Mrazík Štěpán (C), -
Andras Lukáš

Střídali ve druhé půli : Vaníček Tomáš, Ševčík Robert

Komentář :

Ke třetímu vítěznému zápasu v řadě na zimním turnaji nám velmi pomohl soupeř. Od začátku nastoupil pouze v 10-ti fotbalistech. Ze začátku se hrál vyrovnaný zápas, ale asi od 10-té minuty jsme začali mít převahu. Tu jsme také korunovali gólem Lukáše Andrase. Bohužel ojedinělý výpad hostí a nedorozumění v naší obraně znamenalo vyrovnání skóre na 1-1. Naštěstí se nám po pěkné akci po ose Kuba Karbus - Radim Jašek - Ondra Doležel podařilo zvýšit na 2-1. Ve druhé půli byla již naše převaha znatelná a soupeř odpadnul. Pak už bylo jen otázkou, kolik dáme branek.

V posledním zápase nás čekají Dolní Chabry, určitě hratelný soupeř. Doufám, že potvrdíme dobrou formu a turnaj zakončíme výhrou.

Komentář :

V zápase s mužstvem, které zatím nezískalo na turnaji ani bod jsme zahájili výborně. Na soupeře jsme doslova vlítli a po 10-ti minutách jsme vedli 2:0. Navíc jsme si vytvořili další šance, které jsme nevyužili. Poté přišlo z naší strany nepochopitelné uspokojení a soupeř během 15-ti minut otočil skóre. Po důrazné přestávkové domluvě jsme od začátku druhé půle soupeře opět zatlačili na jeho půli a bylo jen otázkou času, kdy se nám podaří vyrovnat. Během prvních 10-ti minut jsme zahodili co se dalo, ale pak už jsme se naštěstí 3x trefili a zaslouženě dovedli zápas k vítěznému konci.
Kluci zasloží pochvalu za prvních 10 minut a celou druhou půli. Naopak výpadek v posledních 15-ti minutách první půle by jsme se silnějšími soupeři již nemuseli dohonit.