9.jarní utkání  26.5.2008     17:00 hod             hřiště Sparta Košíře

DEREC - SG Újezd nad Lesy  4 : 4 (0:3)

Sestava: Drábek - Havel, Veselovský, Loukota, Andras - Rak, Časko, Koubský, Sochovič - Škoda, Brázda - střídali: Kodras, Novák

Branky: Časko 2, Škoda 2

V posledním mistrovském utkáníjsme jsme se proplétali do Košíř dopravní zácpou, která způsobila, že začátek utkání stihlo pouze devět hráčů. I v oslabení jsme se ujali vedení 1:0. Po příjezdu dalších hráčů byla naše převaha zřetelná a do poločasu jsme zvýšili na 3:0. Druhý poločas byl stejný jako první, ale naši hřáči zahazovali jednu šanci za druhou a soupeř trestal, když proměňoval svoje protiútoky. Bohužel tomu nahrálo to, že naší branku hájil brankář - nebrankář F.Drábek (jinak záložník nebo útočník).

8.jarní utkání  19.5.2008     17:00 hod             hřiště Újezd nad Lesy

SG Újezd n. L. - Zelenina Kadlec  5 : 8 (3:7)

Sestava: Mašín - Kodras, Rak, Koubský, Andras - Drábek, Časko, Sochovič, Urban - Koloušek, Brázda - střídal Novák

Branky: Časko 2, Koloušek 2, Andras

V posledním jarním soutěžním  utkání na domacím hřišti jsme proti nejlepšímu mužstvu zcela zklamali. obrana kupila jednu chybu za druhou a záloha nebránila. Soupeř po 15 minutách vedl 3:0 a bylo po nadějích na slušný výsledek. J.Časko sice snížil na 1:3, ale soupeř odpověděl dalšími góly. Divoké skóre prvního polačasu zakočil dvěma góly náš střelec K.Koloušek a snížil na 3:7. V druhém poločase soupeř už nebyl tak aktivní, nám se hra dařila líp a tak se nám podařilo snížit na konečných  5:8, když poslední branku vstřelil P.Andras stylem alá Škoda do prázdné branky. V tomto utkání nelze mnoho chválit, snad jen nováček v naší brance M.Mašín nezklamal a podal velmi dobrý výkon.

7.jarní utkání  12.5.2008     17:00 hod             hřiště Újezd nad Lesy

SG Újezd n. L. - FC Ježura   1 : 2 (0:1)

Sestava: Lux - Kodras, Rak, Loukota, Andras - Drábek, Časko, Sochovič, Urban - Škoda, Brázda - střídali: Havel, Koubský, Novák

Branka: Škoda

Toto utkání se nám příliš nepodařilo. Od začátku byla naše hra ospalá bez brankových příležitostí. Soupeř byl aktivní a podařilo se mu vstřelit i první branku, když několik příležitostí zahodil a nastřelil břevno. Hra byla v poli vyrovnaná, ale ve finále se nám nedařilo vytvářet si šance. Ve  druhém poločase vyúžil soupeř jeden z protiútoků ke vstřelení druhé branky. Po té se naše hra mírně zlepšila, soupeře jsme zatlačili na jeho polovinu, ale podařolo se nám jenom snížit z nařízené penalty za faul na P.Andrase. Nutno pochválit soupeře za bojovný výkon, kterým si vítězství zasloužil, i když je momentálně na posledním místě tabulky. Tentokrát naše mužstvo nepodalo očekávaný výkon, hrálo pomalu bez nápadu a nedařilo se tolik i našim oporám.

6.jarní utkání  5.5.2008       17:00 hod             hřiště Bílá Hora

Bílá Hora - SG Újezd n. L.   3 : 6  (2:3)

Sestava: Lux - Kodra, Rak, Loukota, brázda - Drábek, Časko, Sochovič, Andras - Koloušek, Škoda - střídali: Havel, Koubský

Branky: Škoda 4, Časko, Andras

Utkání zpočátku mělo vyrovnaný průběh. Po patnácti minutách přišla nádherná přihrávka od J.Časka na M.Škodu, ten se hbitě jako dvacetiletý mladík uvolnil přes dva soupeře a nezadržitelně skóroval. Za chvíli přidal na 2:0 P.Andras po centru M.Škody. Po zaváhání naší levé strany obrany soupeř dvěma góly vyrovnal  a mohl přidat i další brynky, ale šance nevyužil. Do přestávky zvýšil na 3:2 J.Časko. Po přestávce se roztřílel M.Škoda a dvěma góly zvýšil na rozdíl tří branek. Soupeř se soustředil na to, jak M.Škodu zkopat, ale ten díky své zkušenosti přiváděl obránce Bílé Hory do role statistů. Po chybně tentokrát pravé strany obrany soupeř snížil. ale po několika zákrocích na naše útočníky se konečně podivně pískající pan rozhodčí rozhodl konečně písknout penaltu, kterou M.Škoda proměnil a uzavřel skore na konečných 6:3 v náš prospěch. Díky všem hráčům za bojovnost a snahu vrátit Bílé Hoře podzimní nefér porážku.

5.jarní utkání   28.4.2008     17:00 hod            hřiště Újezd nad Lesy

SG Újezd n L. - AREA Ruzyně   8 : 0 (6:0)

Sestava: Lux - Kodras, Veselovský, Havel - Drábek, Rak, Časko, Sochovič, Andras - Brázda, Škoda - na střídání: Koubský

Branky: Škoda 4, Brázda, Andras, Drábek, Časko

Utkání jsme začali v rychlém tempu a soupeř, který nastoupil v neúplné sestavě hrál odevzdaně.  Naši hráči v podstatě každých pět minut vstřeleli branku a plno dalších šancí zůstalo nevyužitých. Soupeř zcela odpadl a tak utkání bylo jen o tom kolik dáme gólů. Opět se střelecky prosadil M. Škoda, který dokázal za prvních devět minut vstřelit čistý hetrik.

4.jarní utkání   21.4.2008     17:00 hod            hřiště Dolní Chabry

Hotel Ostaš -  SG Újezd n.L.   6 : 1 (4:1)

Herčík - Kodras, Veselovský, Loukota, Havel - Drábek, Sochovič, Koubský, Rak - Brázda, Urban

Branka: Drábek

K utkání  s jedním z favoritů jsme se bohužel nesešli v nejsilnější sestavě (pracovní povinnosti  - M.Škoda, J.Časko, zranění - K.Koloušek). Od první minuty nás soupeř zatlačil na naší polovinu a k téměř ničemu nás nepouštěl. Přesto z jednoho našeho protiútoku, po hezké kombinaci vstřelil F.Drábek vedoucí branku (svou střeleckou potencí z poslední doby začíná prohánět naše tradiční střelce - Škodu, Časka a Kolouška). To však bylo z naší strany nadlouho vše. Soupeř neustále ohrožoval naší branku nebezpečnými útoky. Zákonitě přišel trest. Velmi lacinými góly z trestného kopu a střelou z třiceti metrů se soupeř dostal do vedení. Nutno podotknout, že brankář R.Herčík nebyl tentokrát ve své kůži. Z penalty jsme dostali další gól, a když jse z ojedinělého protiútoku neprosadil Z.Brázda proti zkušenému brankáři  soupeře Klímovi,  přišel trest v podobě čtvrté branky. Stejný obraz hry pokračoval i po přestávce. Z několika mála našich šancí jsme bohužel branku nedali (I.Urban, F.Drábek) a soupeř nás zaslouženě dorazil brnkou z penalty a po chybě M.Havla. Škoda, že k tomuto zápasu jsme nenastoupili v obvyklém složení a neměli jsme hráče na vystřídání. Jinak díky celé jedenáctce za bojovný výkon až do konce. Soupeř byl tentokrát lepší a zaslouženě zvítězil.

3.jarní utkání  14.4.2008       17:00 hod            hřiště Újezd nad Lesy

SG Újezd n. L. - FC Trobico   6 : 1 (3:1)

Herčík - Kodras, Loukota, Veselovský, Brázda - Drábek, Sochovič, Rak, Andras - Urban, Škoda - střídali: Koubský, Havel

Branky: Drábek 3, Škoda 2, Andras

Stará garda začala již tradičně náporem a vytvořila si hned na začátku několik šancí, z nichž však proměnila  jen jedinou, když  P. Andras technickou střelou překvapil brankáře. Další branku jsme přidali po idálním centru M. Škody, kdy do prázdné brány dorážell F.Drábek. Soupeři se podařilo snížit z ojedinělé akce, když neobsazený útočník Trobica odcentroval prudký míč před naší branku, kde po nedorozumění K.Kodrase z brankářem prošel míč na volného hráče, který míč uklidil do branky. Naše mužstvo  však  pokračovalo v nátlakové hře, soupeře jsme zatlačili na jeho polovinu a přišli i další hezké branky. Ve střelecké formě se ukázal F.Drábek, který přidal ještě dvě branky a docílil hatriku. Roztřílel se i M.Škoda, který dal dvě branky. Konec utkání se změnil v jednostrannou záležitost našeho mužstva. Je potřeba pochválit všechny hráče za odpovědný přístup k utkání, střelce branek za pohotovost a brankáře R.Herčíka za jisté zákroky, kterými zlikvidoval několik málo šancí soupeře.

2.jarní utkání   7.4.2008       18:30 hod             umělá tráva Junioru

Auto Svoboda - SG Újezd n. L.   1 : 2 (1:0)

Herčík - Havel (Kodras), Rak (Veselovský), Loukota, Brázda (Koubský) - Urban, Časko, Sochovič (Drábek), Andras - Škoda, Koloušek

Branky:  Koloušek 2

Naše mužstvo začalo svižně a během deseti minut jsme měli tři gólové šance. Nejdříve Karel Koloušek šel od půlky sám na brankaře, snažil se brankáře přehodit, ale přehodil brankáře, bránu, síť za branou i kabiny. Potom měl dvě šance Milan Škoda a ten vymýšlel a vymýšlel až mu míč sebral brankář. Poté se hra vyrovnala  a soupeř cítil šanci. Záloha s obranou předváděli "rychlý fotbal" a tak soupeř měl několik šancí, když jeho hráči zůstavali sami před naší bránou. Jediný kdo chtěl hrát byl Jirka Časko. Zákonitě přišel trest a soupeř vsítil po vyšachovaní naší obrany, když v bráně zaskakoval Honza Veselovský (Herčík měl žaludeční potíže a dostavil se pozdě). Potom se očekával nápor Újezda, ale ten se nekonal. Útočnící se vůbec nemohli prosadit i díky tomu, že většina přihrávek chodila jinam než měla. Do druhé půlky nastoupili netrpělivý hráči z lavičky - zkušení Koubský, Kodras, Veselovský a elév Drábek. Hra se zlepšila a Újezd se dostával do šancí. Vyrovnání přišlo až po několika střelách Jirky Časka a bravurních zákrocích brankáře soupeře, když po jedné ze střel skóroval Karel Koloušek. Po vyrovnání se naše mužstvo probudilo. Začali jsme soupeře přehrávat a po akci Časko - Škoda - Koloušek se podařilo posledně jmenovanému vstřelit vítěznou branku. Na konci utkání měl soupeř několik šancí vyrovnat, ale brankář Herčík nás podržel a jednou nám pomohla i tyč. Tentokrát se tolik nedařilo našim střelcům (dle jejich vyjádření - únava z práce M.Škody a těsný dres K.Kolouška). Nakonec je potřeba vyzdvihnout práci zkušené obrany ve druhém poločase.

1. jarní utkání   31.3.2008    17:00 hod             hřiště Újezd nad Lesy

SG Újezd n. L. - Orion Wiky   12 : 1

Herčík - Kodras, veselovský, Loukota, Brázda -  Šafus, Časko, Rak, Sochovič - Škoda, Urban - střídali: Havel, Andras,

Branky: Škoda 6, Časko 2, Urban 2, Havel, Brázda

V prvním jarním mistrovském utkání naše mužstvo předvedlo dobrý výkon a kombinační hrou soupeře jasně přehrálo. Po rychlé první brance Jiřího Časka jsme se dostali do vedení, ale soupeř brzy vyrovnal. v dalším průběhu utkání jsme měli převahu a bylo otázkou času, kdy oslabený soupeř podlehne drtivému tlaku. Celé mužstvo kombinovalo s cílem poslat finální přihrávku na našeho elitního střelce Milana Škodu a ten se většinou nemýlil. Tentokrát ho střelecky podpořili Ivo Urba, Jirka Časko, Miloš Havel a Zdeněk Brázda. Na konci zápasu se naše hra změnila v exibici a soupeř byl rád za konečný hvizd rozhodčího.