Muži "A" FK Újezd nad Lesy - TJ Sokol Královice 5:0

Program k zápasu zde.

Poslední zápas v přeboru královickým fotbalistům vůbec nevyšel. Z nedalekého Újezda nad Lesy si odvážejí potupného „bůra”", když střelecky se třemi góly blýskl Petr Kovář. I hosté si během utkání připravili několik brankových příležitostí, ale štěstěna se k nim otočila zády.

Domácí začali náporem, z kterého však nic nevytěžili. V 5.minutě se sprintující Matoušek proti Kopeckému střelecky neprosadil a Frýda o dvě minuty později zakončil své sólo střelou těsně vedle. Ani další Matouškův nápřah po narážečce s Kovářem se mezi tyče nevešel. Na druhé straně to zkoušel v 15.minutě zdálky Dušek a míč zazvonil na pravou tyč Baštovy brány. Domácí odpověděli rychlou akcí Kováře s Daníčkem, po které pálil prudce Matoušek a Kopecký jen reflexivně nohou míč vyrážel.
Ve 31.minutě důrazný Kovář vypíchl míč Michalovi a chytrým lobem z deseti metrů poprvé překonal gólmana hostí. Za další tři minuty zatáhl míč po levé straně Frýda, prudce odcentroval a nabíhající Kovář pohotově dorážel na 2:0. Ve 38.minutě bylo hodně rušno před domácí bránou, když Čechákovu dělovku Bašta neudržel a dobíhající Janota v čisté ložence bránu prudce přestřelil. Pět minut před pauzou fauloval Mervart ve vápně pronikajícího Frýdu a nařízenou penaltu sám postižený bezpečně proměnil. S tříbrankovým vedením tak odcházeli domácí spokojeně do kabin.
Do druhé půle se na hrotu domácích objevil takřka šestačtyřicetiletý veterán Milan Škoda, pro kterého to byl údajně poslední zápas v dresu Újezda. Po deseti minutách hry měl gól na kopačce Daníček, ale z úhlu Kopeckého neprostřelil. V 61.minutě se ještě před vápnem opřel do míče Kovář a přízemní střelou ke vzdálenější tyči završil hattrick. O čtyři minuty později se pak zmiňovanému Škodovi obnovilo zranění a tak jeho loučení s újezdským pažitem trvalo pouhých dvacet minut.
Jedinečnou šanci na čestný úspěch hostí měl v 72.minutě P.Veselý, když postupoval sám na Baštu, avšak ten skvěle zasáhl. Pak po centru Dorušky měl gól na hlavě Čechák, jenže mířil vedle. A tak v 77.minutě udeřili z rychlého útoku domácí, když načechraný míč Kováře usměrnil popáté do hostující sítě Frýda. Když pak v 81.minutě P. Veselý neproměnil svůj další samostatný nájezd na domácí bránu, skončil zápas jednoznačným vítězstvím Újezda nad Lesy.

Tomáš Michal (Královice): Nevím, co bych k tomu řekl. Byl to nevydařený zápas, byli jsme o pět gólů horší. Měli jsme také nějaké šance, ale soupeř měl další. Byl to zápas na 10:5. Oni jich měli víc a kontrolovali hru.
Pavel Loukota (Újezd nad Lesy): Utkání s velkým množstvím šancí na naší straně a s několika šancemi i na straně soupeře. Byl to trošku bezstarostný fotbal, ale měli jsme ty šance řešit daleko lépe, kolektivně. Bylo hodně hráčů, kteří chtěli dávat branku sami a přitom daleko výhodněji postavený spoluhráč míč nedostal. Kovář dal tři branky, ale kdyby ještě nahrál na další tři góly spoluhráčům, tak by byl dvakrát tak platnější.

Újezd nad Lesy - Královice 5:0 (3:0)
Branky: 31., 34. a 61. Kovář, 40. a 77. Frýda ŽK: 40. Mervart, 40. Švarc, 70.Koranda (všichni Královice) Rozhodčí: Formánek - Gotthard, Ulrich Diváků: 120
Újezd nad Lesy: Bašta - Bílek, Minář, Krejčí, Zahradník - Daníček, Kovář, Frydrych, Kohout (46. Škoda, 65. Votánek) - Matoušek (59. Otopal), Frýda. Trenér Pavel Loukota.
Královice: Kopecký - Mervart, Koranda, Michal, Švarc - Bejšovec (46. Starý), M. Veselý, Janota (46. Doruška), Dušek - Čechák, P. Veselý. Trenér Tomáš Michal.

21.6.2009 - Václav Kozel