Muži "A" SK Vršovice - FK Újezd nad Lesy 0:0

Vršovice - Újezd bez branek

Ve velice poklidné atmosféře se odehrál zápas předposledního kola ve Vršovicích. I když si domácí možná vypracovali o něco víc brankových příležitostí než hosté z Újezda , skončilo utkání nakonec zaslouženou dělbou bodů.
Úvodní půlhodina patřila hostům. Už ve 2.minutě se po centru Daníčka objevil v šanci Matoušek, avšak z růžku malého vápna dorážel těsně vedle pravé tyče. Pak si Frýbert poradil s přízemní střelou Doležala. V 18.minutě vysunul Daníček na pravé straně Kováře, který z úhlu nastřelil jen boční síť domácí brány. Vzápětí skončila pohotová hlavička Kohouta jen v náruči gólmana.
Domácí se osmělili až v závěru poločasu, ale stálo to za to. Ve 37.minutě načechral Holzknecht přesný centr na hlavu Nováka, jenže ten nikým neatakován zamířil z malého vápna metr nad břevno. Minutu před pauzou se po hezké spolupráci Holzknechta s Proskočilem dostal znova do gólové šance Novák, ale nastřelil jen nohu padajícího Bašty.
Po změně stran byla hra vyrovnaná z obou stran. V 57.minutě byl rychlý útok hostů zakončen nepřesnou střelou Zahradníka. Na druhé straně po hezké uličce Nováka mohl otevřít skóre Slavětínský, jenže Bašta včas vyběhl a šanci mu zneškodnil. Stejně tak si hostující gólman počínal i při rychlém průniku Holzknechta.
V 76.minutě pohotová hlavička Vl.Šimra jen těsně minula pravou tyč Baštovy brány. O deset minut později bylo horko před domácí bránou, když po Frýdově rohu se dostal k odraženému míči Krejčí a jeho střelu jeden z domácích obránců zastavil tělem na brankové čáře. Při dalším útoku hostů mohl po centru Matouška rozhodnout Daníček, ale hlavou dorážel těsně vedle levé tyče. A když pak v poslední minutě po rohu domácích skončila hlavička Vl. Šimra na tyči Baštovy svatyně, odcházely oba týmy do kabin s bezbrankovou remízou.
Pavel Loukota (Újezd nad Lesy): Chtěli jsme dnes přetrhnout tu naší zase neúspěšnou šňůru, i když v některých zápasech s dobrou hrou, ale bez bodu. Nakonec jsme měli trochu štěstí, že soupeř nastřelil tyč. Naše převaha a šance nevedly k tomu, abychom dali gól. V tom máme trošku problémy, některé šance po gólu volaly, abychom ten gól dali, ale nedařilo se. Převahu jsme měli, ale když nedáme branku, tak body nemohou přijít. Remíza je nakonec zasloužená, ale mohli jsme nakonec taky prohrát. Uhlídat Vl. Šimra při standardních situacích je těžké. V poslední minutě jsme mohli gól dostat.
Přemysl Renský (Vršovice): Bylo to takové zvláštní utkání, že kdo dá gól, tak vyhraje. Újezd byl dobrý, běhavý a kvalitní. Pavel Loukota tam udělal kus práce. Hráli ke čtverci, my jsme tam měli v první půli dvě stoprocentní šance, které musíme proměnit. Obě měl Novák. Druhou půli měl šanci Újezd a ke konci my tu tyč. Mužstvo, které by prohrálo, tak by bylo naštvané. Ta remíza je asi spravedlivá, bylo to utkání takové klasické k tomu konci.

Vršovice - Újezd nad Lesy 0:0
ŽK: 90. Bareš - 31. Zahradník, 40. Bašta, 73. Čelůstka Rozhodčí: Nykl - Kotlár, Novotný Diváků: 50
Vršovice: Frýbert - Tomaides (75.Vízek), J. Šimr, Minařík, Bareš - Holzknecht, Proskočil, Novák, Štochl - Vl. Šimr, Slavětínský (68. O. Renský). Trenér Přemysl Renský.
Újezd nad Lesy: Bašta - Bílek, Minář, Krejčí, Zeman - Daníček, Zahradník (71. Čelůstka), Kovář, Kohout, Doležal (50. Frýda) - Matoušek. Trenér Pavel Loukota.

13.6.2009 - Václav Kozel