Muži "A" FK Újezd nad Lesy - SK Aritma Praha 0:1

Program k zápasu zde.

Fotky ze zápasu od Markéty K.

Aritma navázala na skvělou jarní jízdu a pohotovou hlavičkou Marouska jedenáct minut před koncem vyloupila Újezd nad Lesy. Jinak byl zápas velice vyrovnaný se šancemi na obou stranách.

Tu první měli už ve 4.minutě hosté, když Marousek ukázal záda domácí obraně, vřítil se až do vápna a nastřelil tyč Baštovy brány. Domácí vzápětí odpověděli pohotovými, avšak nepřesnými střelami Kováře a Otopala. Ve 22.minutě to znova zkoušel Kovář, tentokrát z přímého kopu snad ze třiceti metrů a Sedláček jen s vypětím vytěsnil míč na roh.
Při dalším rychlém útoku domácích nastřelil Matoušek jen boční síť. Matoušek byl jediným vysunutým tykadlem domácích a svým neustálým pohybem a měněním míst dělal nemalé problémy hostující obraně. Ve 29.minutě jeho přízemní střelu z ostrého úhlu stačil Sedláček jen nohou vyrazit. O tři minuty později se po dlouhém Baštově výkopu a hrubce Hampla dostal opět k míči Matoušek, přehodil vybíhajícího gólmana, jenže ke smůle domácích míč doskákal těsně vedle pravé tyče do zámezí.
Vzápětí zase na druhé straně po hezké individuální akci předložil Marousek na vápně míč Pavelkovi, jenže ten svou příležitost doslova zazdil. Ve 41.minutě se po přesném centru Jarského objevil v čisté ložence Pánek, ale skvělý Bašta vyrazil míč nad břevno. Když pak v samotném závěru první půle nevyužil dobrou střeleckou příležitost domácí Frydrych, odcházely oba týmy do kabin za bezbrankového stavu.
Nahoru, dolu se hrálo i po změně stran. V 53.minutě po ideální přihrávce Otopala pálil z dvanácti metrů prudce Kovář a Sedláček na čáře čaroval, jeho dělovku stačil vyrazit jen na roh. Po něm se v růžku vápna dostal k míči znova Kovář a parádní střelou nastřelil bližší tyč Sedláčkovy svatyně. Míč pak po odrazu putoval podél brány do pole.
V 61.minutě se při hlavičkovém souboji ve vápně hostů nešťastně srazil domácí Otopal s hostujícím Hamplem. Hra byla na pět minut přerušena a oba aktéři museli být s rozbitými hlavami převezeni do nemocnice k ošetření.
Závěr zápasu pak lépe zvládli hosté. V 79.minutě vyslal Vacek dlouhý centr směrem k domácí bráně, míč si zpracoval Jarský a jeho oblouček nad vybíhajícím Baštou prodloužil hlavou do sítě Marousek. Domácí pak v poslední desetiminutovce vrhli všechny síly do útoku, ale vyloženou šanci na vstřelení vyrovnávací branky si nepřipravili.
Tomáš Kubr (Aritma): Byl to festival neproměněných šancí, jak z jedné tak i z druhé strany. Domácí měli o nějakou šanci víc jak my. My jsme nehráli dobře, ale bylo to pro nás víc šťastné vítězství. Jsou to pro nás zlaté tři body. My jsme nedali spoustu šancí, oni také ne. Byla to nemohoucnost hráčů vepředu. Po dnešním zranění Hampla nám chybí šest hráčů ze základní sestavy a to už je opravdu hodně.
Pavel Loukota (Újezd nad Lesy): Naše obrovská snaha o úspěch proti jednomu z nejlepších mančaftů jara vyzněla naprázdno, protože ty šance, které jsme si vytvářeli a bylo jich hodně, když neproměníme, tak soupeř z jedné jediné chyby nás potrestal a je to trošku krutý. Hráči se snažili, chtěli být úspěšní, ale nedařilo se dát gól. Létalo to kolem tyčí a v brance nic neskončilo. Když nedáme gól, tak soupeř trestá. A to se stalo.

Újezd nad Lesy - Aritma 0:1 (0:0)
Branka: 79. Marousek ŽK: 31. Frydrych - 52. Weiss, 60. Marousek
Rozhodčí: Klíčman - Váňa, Severýn Diváků: 110
Újezd nad Lesy: Bašta - Zeman, Minář, Krejčí (80. Gruger), Zahradník - Daníček, Otopal
(65. Brabec), Kovář, Frydrych, Kohout - Matoušek. Trenér Pavel Loukota.
Aritma: Sedláček - Vacek, Jindrák, Weiss, Hampl (65. L.Rybka) - Pánek, Výravský, Jarský,
Lukeš (80. Novák) - Pavelka, Marousek. Trenér Tomáš Kubr.

24.5.2009 - Václav Kozel