FK Újezd nad Lesy - Přední Kopanina 1:2

Program k zápasu zde.

Lídr přeboru to neměl v Újezdě nad Lesy vůbec jednoduché, ale tři body si nakonec odváží. Třicetibodový rozdíl mezi oběma týmy nebyl v samotné hře nijak znát, domácí byli Přední Kopanině víc než vyrovnaným soupeřem. Nastoupili bez potrestaného kanonýra Frýdy s jediným vysunutým Matouškem.

Od úvodních minut se střídaly útoky na jedné i druhé straně, nechybělo ani potřebné nasazení. Už ve 4.minutě mohl po centru Kováře otevřít skóre domácí Matoušek, ale Borský mu jeho pohotovou hlavičku z malého vápna skvěle vyrazil. O sedm minut později zase na druhé straně skončila dělovka Horáka na levé tyči Šrámkovy brány. Ve 13.minutě po centru Matouška pálil rovnou z voleje Čelůstka a hostující gólman podruhé předvedl své kvality. Za dalších deset minut se po přihrávce Juckema objevil v čisté ložence Horák, avšak Šrámek mu střelu z bezprostřední blízkosti reflexivně nohou vyrazil. Skóre se pak začalo měnit až sedm minut před pauzou. Hosté měli takřka na hranici šestnáctky výhodu přímého kopu a Juckem prudkou střelou kolem zdi nedal Šrámkovi šanci. Do kabin tak šli s jednobrankovým vedením hosté. Hned po změně stran měl vyrovnání na kopačce Matoušek, když po parádním pasu Kováře postupoval sám do vápna hostů, ale přehodil vybíhajícího Borského i za ním stojící prázdnou bránu. Byla to asi největší šance domácích v dosavadním průběhu utkání. Pak z rychlého útoku zahrozili hosté, avšak Horák v jasné tutovce dorážel vedle tyče. V 68.minutě skončila střela Kohouta z přímého kopu jen v náruči Borského. Po dalších deseti minutách zase přišel na druhé straně rychlý útok hostí, při kterém gólman Šrámek vyběhl daleko do pole a Kratochvíl dlouhým lobem do prázdné brány přidal druhý gól. Domácími tato branka nijak neotřásla, bojovali dál a pět minut před koncem Čelůstka prudkou ranou z deseti metrů snížil na rozdíl jediného gólu. V nastaveném čase se ještě v dobré střelecké pozici objevil Kovář, ale vyrovnat se mu již nepodařilo. Přes porážku si domácí za předvedený výkon zaslouží pochvalu, vítězství hostů je víc šťastné než zasloužené.
Pavel Mejdr (Přední Kopanina): Byl to těžký zápas, šance byly na obou stranách. Nás podržel v první půli gólman, když určitě chytil dvě tutovky. Druhou půli už jsme si vytvářeli nějaké šance na brejky, ty jsme ale neproměnili. Oni měli jednu velkou hned po přestávce.
Pavel Loukota (Újezd nad Lesy): Dnes jsem byl s přístupem hráčů k utkání spokojený. S takhle dobrým soupeřem jsme nehráli špatně. Soupeř měl velice nepříjemné protiútoky. My měli hned v začátku dvě velké šance, hlavička Matouška a pak halfvolej Čelůstky. Oni měli také šance. Trošku se mě nelíbil ten první gól, ten trestňák, tam nebylo žádné podražení, oni kopali současně a podle mě měl být roh. Jim se podařilo prostřelit zeď. Hned v druhé půli mohl vyrovnat Matoušek, ale přehazoval branku i brankáře. Gól, co jsme dostali na 2:0 byl dost rozhodující. Sahali jsme i po remíze. Náš gól pět minut před koncem nás ještě trošku nažhavil, ale vyrovnat se nám už nepodařilo. Neměli jsme dostat ten druhý gól. Vzhledem k tomu, jak dnes hráči zabojovali, tak jsme si možná remízu zasloužili. Bylo na druhou stranu ale vidět, že Přední Kopanina je kvalitnější mužstvo než my. Měli dnes štěstí.

Újezd nad Lesy - Přední Kopanina 1:2 (0:1)
Branky: 85. Čelůstka – 38. Juckem, 78. Kratochvíl ŽK: 41. Buzek, 75. Horák (oba PK) Rozhodčí: Havel – Gotthard, Tikal Diváků: 90
Újezd nad Lesy: Šrámek – Bílek, Minář, Krejčí (85. Gruber), Zahradník (58. Zeman) – Daníček, Kovář, Frydrych (71. Čermák), Čelůstka, Kohout – Matoušek.
Trenér Pavel Loukota.
Přední Kopanina: Borský – Brabec, Beneš, Houška, Janda – Kratochvíl (87. Slaboch), Juckem, Buzek, Gerstner (72. Průša) – Horák (80. Honetschlager), Strnadel.
Trenér Pavel Mejdr.

10.5.2009 - Václav Kozel