Muži "A" Vyšehrad B - FK Újezd nad Lesy 4:0

Vyšehrad s posilami z prvního týmu od úvodu dokazoval, jak moc chce v zápase s Újezdem uspět. Po vysokém vítězství 4:0 odskočil od posledních Královic na sedm bodů.
První příležitost měli hosté, když si Kovář efektně zpracoval na hranici vápna míč, ale na brankáře Víška si nepřišel. Domácí naopak šli do vedení z první vážnější šance, Kala se prosadil na pravém křídle a ideální přihrávkou vybídl ke skórování Smolu, jenž neměl se zakončením problém – 1:0.
Vyšehradští byli i dál aktivnější, leč další branku do pauzy nepřidali. Kala totiž pálil nad branku a střílený centr sice vypadl gólmanovi hostů, ale nikdo z domácích nebyl blízko, aby dorážel.
Po pauze nejprve domácí stoper Pospíšil, nejlepší muž zápasu, hlavičkoval z dobré pozice nad branku. Újezd odpověděl ranou Kohouta, která se však mezi tyče nevešla, a pokusem Kováře, který pro změnu lapil Víšek.
Skoro po hodině hry se domácí tým dočkal pojistky vedení, kdy se podruhé v zápase, tentokrát z pravého křídla, trefil Smola. Gólman Bašta neměl nárok.
Ani dvoubrankové manko nevybídlo Újezd k vyšší aktivitě a tak domácí přidali další branky. Fidler sám před Baštou ještě neuspěl, ale v 84. minutě se z dálky k tyči trefil Prošvic a skore pečetil po vyšachování obrany hostů právě Fidler. Pak už byli všichni rádi, že zápas skončil.
Pavel Loukota (Újezd nad Lesy): Soupeř byl důraznější a rychlejší, my jsme předváděli takový profesorský fotbal, kdy jsme ale kazili hodně balonů. Na dvou gólech se podepsal chybami gólman, u dalšího pak střední záložník. V útoku nám chyběl Frýda, ale s tím se musíme smířit, protože dostal trest na pět zápasů.
Radek Zenkl (Vyšehrad B): Byli jsme od začátku lepším týmem, víc jsme chtěli vyhrát. Vypadalo to, že si hosté pod vlivem pohledu na tabulku mysleli, že se jim tu nemůže nic stát. Klukům jsem říkal, že důležitý bude první gól a později i to, že když přidáme druhý, bude rozhodnuto. To se potvrdilo.

Vyšehrad B – Újezd nad Lesy 4:0 (1:0)
Branky: 20. a 58. Smola, 84. Prošvic, 86. Fidler. ŽK: 59. Mandík (Vyšehrad).
Rozhodčí: Michálek – Klíčman, Krejčí. Diváků: 50.
Vyšehrad B: Víšek – Švimberský, Pospíšil, Ansuma, Podlena – Kala, Mandík, Prošvic, Nosek (87. Pohnán) – Fidler (90. Tobolář), Smola (81. Kujal). Trenér Radek Zenkl.
Újezd nad Lesy: Bašta – Daníček, Krejčí (73. Zeman), Minář, Zahradník (80. Gruber) – Valtr (63. Bílek), Kovář, Frydrych, Kohout – Čelůstka, Matoušek. Trenér Pavel Loukota.

3.5.2009 - Roman Kostelecký