Muži "A" Motorlet "B" - FK Újezd nad Lesy 1:3

Újezd překvapil mladíky z Jinonic

Na jaře tápající borci z Újezda si pro první jarní vítězství dojeli překvapivě do Jinonic, kde porazili rezervu Motorletu, třetí tým tabulky. Rozhodly o tom tři chyby nejzkušenějších domácích hráčů, potrestané třemi góly již v prvním poločase.

Domácí nastoupili s třemi dorostenci v základu a s dalšími dvěma na lavičce. Hosté kromě Časka postrádali i Škodu. Aktivněji začali domácí mladíci, ale hosté bránili pozorně a s centrovanými míči si lehce poradil brankář Šrámek. V 19.minutě nečekaně udeřilo před domácí brankou. Zachař poslal přihrávku do prostoru, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl. Přišel brejk hostů a Frýda upaloval sám na Zamazala a nedal mu šanci. Domácí kontrovali dlouhým pasem na Fulku, ale toho v rozhodující chvíli odzbrojil Krejčí. A opět zahřmělo před Zamazalem. Vrbka nečekaně vyklidil střed hřiště, kam si naběhl Frýda a i podruhé s přehledem překonal Zamazala. A aby to nebylo všechno, v 38.minutě opět chyboval Vrbka a další únik Frýdy zastavil až faulem v šestnáctce Zmeškal. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Kovář a bylo to 0:3. Za tohoto stavu se šlo do kabin.
Po přestávce poslal domácí trenér Šturma na hřiště rovnou tři čerstvé hráče. Domácí sice převzali otěže zápasu, ale gól dlouho nepřicházel. Dvakrát k němu byl blízko Zmeškal, ale ani jednou hlavičkou míč do sítě poslat nedokázal. Rychlou kombinaci Fulka - Alfama Lima, zakončoval prvně jmenovaný, ale Šrámek jeho pokus vyrazil. V 78.minutě se ke slovu dostali opět hosté. Po rohovém kopu Matouškovu hlavičku bravurně vyrazil Zamazal a Bílkova dorážka prosvištěla nad brankou. V 87.minutě se domácí konečně dočkali. Poništiak posunul míč Fulkovi, který technickou střelou překonal Šrámka. Víc už ale domácí nestihli a překvapení bylo na světě.
Pavel Loukota (Újezd nad Lesy): Už to, po pěti nevydařených zápasech muselo přijít. Muselo se něco změnit. Přístup kluků byl vynikající. Zodpovědná hra dozadu a rychlé brejky, z kterých jsme vytěžili v první půli tři góly. Dnes musím mužstvo pochválit.
Jaroslav Šturma (Motorlet B): Zápas jsme si prohráli sami fatálníma chybama v první půli, které bohužel udělali nejzkušenější hráči. Od toho se to všechno odvíjelo. Druhou půli už to bylo dobré, ale měli jsme v koncovce smůli a gól přišel pozdě.

Motorlet B - Újezd nad Lesy 1:3 (0:3)
Branky: 87. Fulka - 19. a 30. Frýda, 38. z penalty Kovář ŽK: 38. Zmeškal, 70. Alfama Lima - 55. Otopal Rozhodčí: Berka - Michálek, Ulrich Diváků: 30
Motorlet B: Zamazal - Váchal, Zmeškal, Vrbka (46. Beránek), Zachař (46. Vršek) - Rott (46. Alfama Lima), Štuller, Kolařík, Vosýnek - Poništiak, Fulka. Trenér Jaroslav Šturma.
Újezd n.L.: Šrámek - Daníček, Minář, Krejčí, Zahradník - Valtr (79. Gruber), Otopal
(61. Čelůstka), Kovář, Bílek - Matoušek (88. Moudrý), Frýda. Trenér Pavel Loukota.

19.4.2009 - Lubor Mírek