Muži "A" FK Újezd nad Lesy - FC Uhříněves 0:2

Program k zápse zde

Po vyrovnané první půli převzala otěže do svých kopaček hostující Uhříněves a dvěma góly dotáhla zápas do vítězného konce.

Úvod patřil hostům, ale Zlatníkův přímý kop skončil těsně nad břevnem a táhlou Pláškovu střelu vytěsnil Bašta na roh. Domácí se osmělili až po deseti minutách přízemní ránou Matouška, kterou Jeřábek jen s vypětím likvidoval. S přibývajícím časem začala na těžkém terénu váznout kombinace oběma týmům. Těsně před pauzou mohl poslat domácí celek do vedení Škoda, když si ve vápně pohotově zpracoval dlouhý centr Daníčka, jenže pálil vysoko nad.
I po změně stran začali aktivněji hosté. V 53.minutě se nejdříve Jančařík zbavil bránícího Škody, ale ten mu v posledním okamžiku srazil míč na roh. Po jeho rozehrání skončila hlavička Pláška na tyči a vzápětí v náruči Bašty. Po dalším rohu hostí pálil Zlatník prudce nad. V 60.minutě pak byl tlak hostujícího týmu korunován vedoucím gólem, když Plášek parádní uličkou vysunul na pravé straně Procházku, ten se dostal až do vápna a Bašta byl na jeho střelu bezmocný. Domácím svitla naděje na vyrovnání po patnácti minutách, kdy Kohout zleva prudce centroval a Škodova hlavička proletěla těsně kolem levé tyče. Vzápětí na druhé straně po přímém kopu Zlatníka dorážel Plášek zblízka jen do náruče Bašty. Deset minut před koncem se hostující Procházka doslova přehnal po pravé straně kolem Zemana, téměř od praporku prudce odcentroval a střídající Serbus v pádu hlavou pečetil trochu překvapivou, ale zaslouženou výhru hostů.
Petr Königsmark (Uhříněves): Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, na těžkém terénu jsme lépe kombinovali a dali jsme dva góly. V prvním poločase moc šancí nebylo, ale ve druhém jsme šance měli a dvě jsme proměnili. V závěru to otevřeli a mohli jsme ještě další góly přidat.
Pavel Loukota (Újezd nad Lesy): Soupeř vyhrál zaslouženě, protože byl lepší, lépe si přihrávali a nějaké šance si vytvořili. My měli minimálně šancí, ale naše hra byla špatná, dlouhé a nepřesné míče,navíc jejich lehká ztráta. Bez kombinace a bez přihrávky se dá těžko hrát. Byla i malá bojovnost z naší strany, takže ten výsledek 0:2 odpovídá průběhu celé hry.

Újezd nad Lesy - Uhříněves 0:2 (0:0)
Branky: 60. Procházka, 80. Serbus ŽK: 44. Zlatník, 89. Bobek (oba Uhříněves)
Rozhodčí: Váša - Stránský, Zelený Diváků: 70
Újezd nad Lesy: Bašta - Daníček, Minář, Škoda, Zeman - Kohout, Časko, Kovář, Zahradník (68. Votánek) - Matoušek (57. Mareš), Frýda (78. Pichl). Trenér Pavel Loukota
Uhříněves: Jeřábek - Kasal (63. Znamenáček), Trhlík, Zlatník, Horáček - Kosina, Procházka, Plášek, Jančařík (76. Serbus), Bobek - Běhounek (68. Mařík). Trenér Petr Königsmark.

29.3.2009 - Václav Kozel