Muži "A" Dukla B - FK Újezd nad Lesy 6:1

Rezerva Dukly s Újezdem nezaváhala

Rezerva Dukly, na rozdíl od minulého kola, kdy jen těsně zvítězila nad Sokolem Královice, potvrdila roli favorita a zcela přesvědčivě zvítězila nad svým papírově slabším soupeřem. V sestavě domácích se opět objevilo šest hráčů z kádru A-mužstva a navíc se vrátili uzdravení Berger a Uhlíř, stále však chyběl zraněný útočník Sdiri.

Obě mužstva sice nastoupila v základním rozestavení pouze s jedním hrotovým hráčem, Dukla však svého jediného útočníka Sýkoru doplňovala daleko lépe než soupeř hráči ze záložní řady a již v 6. minutě se ujala vedení 1:0, když přesný centr Mičice z levé strany usměrnil hlavou do sítě Sýkora. Ve 12. minutě tentýž hráč zvýšil vedení domácího celku na 2:0, tentokrát po centru Laczkoviche. O šest minut později mohl Sýkora docílit hattrick. Po krásném pasu Ismailiho šel sám na brankáře Baštu, ten však jeho oblouček stačil vytěsnit na rohový kop. Poté se dostali ke slovu i hosté. Po chybě Koubíka zatáhl míč Zahradník, našel na malém vápně Frýdu, jehož střelu stačila obrana Dukly zblokovat na rohový kop.
Ve 26. minutě se ocitl ve vyložené šanci opět domácí Sýkora po centru Uhlíře, jenže z malého vápna poslal míč nad branku Újezdu. Nedáš - dostaneš. Okřídlené rčení se potvrdilo ve 28.minutě, kdy obránce Koubík zbytečně fauloval Frýdu a z nařízené penalty Časko snížil na 2:1. Hosté se tak na chvíli dostali zpět do utkání, jenže ve 33.minutě fauloval v trestném území Škoda Laczkoviche a sám postižený nařízenou penaltu bezpečně proměnil na 3:1. Od té chvíle až do konce poločasu Dukla soupeře přitlačila k jeho brance a nedala mu vydechnout. Nejprve Šiml orazítkoval z trestného kopu břevno Baštovy branky a o dvě minuty později hasil nebezpečí včasným vyběhnutím hostující brankář, když se před ním ocitl opět sám Sýkora, po vtipné uličce Bergera. Ve 43.minutě zatáhl míč po levé straně Mičic, přetaženým centrem našel na zadní tyči samotného Uhlíře a ten pohodlně zvýšil na 4:1. V poslední minutě prvního dějství stanovil konečné skóre prvního poločasu Koubík, když po pěkné přízemní kombinaci naběhl do trestného území na finální přihrávku Sýkory.
Ve druhé půli se očekávalo, že Dukla bude pokračovat ve svém brankostroji, do šancí se však v úvodu dostali překvapivě nejprve hosté. Jenže Časko přímý kop z hranice velkého vápna poslal mimo tyče a téhož hráče vychytal brankář Svoboda, když vyrazil reflexivně jeho střelu z asi osmi metrů. To bylo také ze strany hostujícího celku vše a hřiště ovládla opět Dukla.
Na branku Újezdu se valil jeden útok za druhým. V 65.minutě poslal Ismaili přesný centr na zadní tyč a osamocený Laczkovich pohodlně skóroval do odkrytého koutu Baštovy svatyně. O pět minut později se mohl do listiny střelců zapsat i střídající Honka, z hranice pokutového kopu mířil však jen těsně vedle levé tyče. Další střídající hráč Dukly Bittengel zmařil šanci domácích špatnou finální přihrávkou, když před tím dravě prošel do pokutového území hostů. Neujal se ani pohotový Laczkovichův volej a Sýkorova další vyložená šance také gólem neskončila, v obou případech byl na místě brankář Bašta. Poslední slovo měl znovu agilní Laczkovich, jenže svůj průnik do vápna zakončil střelou z úhlu do dobře postaveného hostujícího gólmana.
Dukla zvítězila zcela zaslouženě, byla pohyblivější a kombinačně lepší, při přesnější koncovce mohla vyhrát i výraznějším rozdílem.
Pavel Loukota (Újezd): Utkání bylo jednoznačné, proti soupeři se šesti hráči z druholigového kádru se na naší úrovni hraje velice špatně. Na soupeře jsme nestačili herně i rychlostí, vyloženě nás přehrával. Pokud Dukla přehraje takto všechny své soupeře, není tento dnešní výsledek pro nás směrodatný. My se musíme soustředit na další utkání a hlavně v domácích zápasech zahrát tak, abychom byli bodově úspěšní.
Jiří Němec (Dukla B): Z hlediska vývoje zápasu a počtu šancí jsme mohli vyhrát daleko větším rozdílem. Z celkového hlediska mě zápas příliš neuspokojil, někteří naši hráči nepřistoupili k utkání tak, jak by měli. Příliš jsme se přizpůsobili hře soupeře, chyběla mi z naší strany větší kvalita.

FK Dukla Praha B - FK Újezd nad Lesy 6:1 (5:1)
Branky: 6. a 12. Sýkora, 33. z penalty a 65. Laczkovich, 43. Uhlíř, 45. Koubík - 28. Časko z penalty ŽK: 29. Mück, 56. Laczkovich - 32. Časko Rozhodčí: Klíčman - V. Novotný, Šmakal Diváků: 50.
Dukla B: Svoboda - Koubík, Kučera, Mück (74. Mungenga), Mičic - Uhlíř (68. Bittengel), Laczkovich, Berger (63. Honka), Šiml, Ismaili - Sýkora. Trenér: Jiří Němec.
Újezd n.L.: Bašta - Daníček, Pichl, Minář, Zeman - Škoda - Matoušek, Časko (66. Votánek), Kovář, Zahradník - Frýda (77. Mareš). Trenér Pavel Loukota.

22.3.2009 - Tomáš Hubáček