Muži "A" FK Újezd nad Lesy - FC Zličín 1:2

Zličín to na Újezd umí

Podzim odstartoval doma Zličín vítězstvím nad Újezdem 4:0. I v jarní odvětě začal Zličín vítězstvím. Na umělé trávě v Uhříněvsi porazil Újezd 2:1.

Aktivněji začali domácí. Vypracovali si dvě standardní situace, ale ani po jednom z rohů nic nevytěžili. V 9.minutě zacentroval z levé strany Zahradník, odražený míč se dostal k Časkovi, který zamířil přesně k tyči, ale Šokoďko konečky prstů vytlačil míč na tyč. Do hry se pomalu dostávali i hosté. Sigan se zastřeloval nepřesně a po jeho pasu před Mertou zachraňoval trochu se štěstím Bašta. Větší aktivita se po dvaceti minutách definitivně přesunula na kopačky hostů. Stolfovu střelu kryl Bašta a ve 27.minutě mu pomohlo po dělovce Klímy břevno. Ve 31.minutě hosté rozehráli rohový kop, ve skrumáži před brankou se nejlépe orientoval Čížek a propálil míč za Baštova záda. Pak přišla 42.minuta a s ní fotbalová paráda hostujícího Valouška. Postupoval s míčem nikým neatakován, ze třiceti metrů vypálil a Bašta se natahoval marně. Míč mu zapadl přesně do šibenice.
Po přestávce mohli hosté svůj náskok zvýšit. Už ve 46.minutě vyrážel Bašta tvrdou střelu Merty a Klímova hlavička skončila těsně mimo branku. Přímý kop Sigana mířil do zdi. V 64.minutě nabídl Klíma tutovku Stolfovi, ten však z pěti metrů branku přestřelil. Domácí byli dopředu prakticky neškodní. Jen Časko z přímého kopu mířil nad branku a hlavička Škody skončila v náruči Šokoďka. V 66.minutě však přišla chyba obrany hostů, na hranici vápna se uvolnil Škoda. Jeho střelu Šokoďko vyrazil a dorážka Mareše skončila v síti. Bohužel pro domácí stál Mareš v ofsajdu. V 68.minutě podržel domácí, po dělovce Řezáče, golman Bašta. Opět mimo tyče hlavičkoval Klíma. Na druhé straně Šokoďko vyrazil tvrdou střelu Zahradníka. V 77.minutě unikl domácí obraně Sigan a Zeman na hranici vápna zatáhl za záchranou brzdu. Z přímého kopu hosté nic nevytěžili. Když i další hlavičku Klímy vyrazil Bašta, přece jen se gólu dočkali domácí. Ve druhé minutě nastavení nejdříve Mareš hlavičkoval do břevna a po následném rohovém kopu se hlavou zblízka prosadil Škoda. Hosté už jen rozehráli a pískal se konec.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Měli jsme velké problémy se sestavou. Ti co nastoupili odvedli dobrou práci. Takovýhle start do sezony vždycky pomůže. Škoda zbytečně inkasované branky a řady neproměněných šancí.
Pavel Loukota (Újezd n.L.): Asi do 20.minuty jsem hráli dobře a Časko nastřelil tyč. Pak nás soupeř začal přehrávat a dal dva góly. Za tohoto stavu už byl Zličín po přestávce lepší a měl další šance. Dokázali jsme sice v nastavení výsledek korigovat, ale musím uznat, že Zličín vyhrál zaslouženě.

Újezd n.L. - FC Zličín 1:2 (0:2)
Branky: 90+2. Škoda - 31. Čížek, 42. Valoušek ŽK: 75. Zeman, 88. Škoda (oba Újezd), Rozhodčí: Gotthard - Nykl, Suchý Diváků: 50
Újezd n.L.: Bašta - Daníček, Pichl, Minář, Zeman - Valtr (53. Mareš), Kovář (77. Kovář), Časko, Zahradník - Škoda, Matoušek. Trenér Pavel Loukota.
FC Zličín: Šokoďko - Valoušek, Krump, Žák, Skála - Klíma, Řezáč, Čížek, Merta - Sigan, Stolfa (87. Krupička). Trenér Daniel Drahokoupil.

15.3.2009 - Lubor Mírek