Muži "A" Kralovice - FK Újezd nad Lesy 2:5

Vítězství Újezda nad Královicemi režíroval Časko

Ještě dvanáct minut před koncem domácí Královice na vypůjčené uhříněveské umělce hájily jednogólové vedení, ale v závěru totálně zkolabovaly a dobře rozjetý Újezd nad Lesy je doslova převálcoval. Jinak samotný zápas probíhal jako na houpačce. Hosté vedli, domácí stačili do půle otočit a ve zmiňovaném hektickém závěru pak vše ztratit.

Oba celky nastoupily v neúplných sestavách. Domácím chyběl Randa a Luňák, hosté se museli obejít bez Škody a Otopala. Po opatrném začátku udeřili v 8.minutě hosté. U zrodu akce byl Zahradník, který se ještě před vápnem napřáhl ke střele, zazvonil na pravou tyč a odražený míč zasunul dobíhající Matoušek pohodlně do sítě. Pak to na druhé straně dvakrát zkoušel P. Veselý, ale jeho táhlou ránu Bašta kryl a přímý kop letěl těsně nad. Ve 21. minutě mohl po Časkově přesném centru zvyšovat Daníček, avšak P. Michal jeho umístěnou hlavičku skvěle zneškodnil. O chvíli později pak Časko milimetrovou přihrávkou vysunul kupředu Frýdu, jenže vracející se P. Veselý ho těsně před vápnem čistě odzbrojil. Ve 27.minutě měli domácí výhodu rohového kopu, který z pravé strany rozehrál Bobek a nabíhající Šimáček prudkou hlavičkou u bližší tyče nezadržitelně vyrovnal. O sedm minut později stačil Bašta dělovku M. Veselého z přímého kopu jen vyrazit a volný Štuller pohodlně dorazil míč do sítě. Domácím se tak během sedmi minut podařilo dokonale otočit vývoj zápasu. A ten mohl ještě čtyři minuty před pauzou vylepšit Krejča, když se po narážečce s Velčovským objevil sám před Baštou, ale zblízka ho neprostřelil. V samotném závěru první půle se na druhé straně po hezké výměně Frýdy s Časkem dostal do čisté šance prvně jmenovaný, ale P. Michal mu jeho střelu efektně zneškodnil.
Po změně stran začali aktivněji domácí. V 58.minutě po dlouhém pasu P. Veselého se těsně před vápnem dostal k míči Krejča, chtěl přehodit vybíhajícího Baštu, jenže míč proletěl těsně vedle levé tyče. Za další tři minuty prošel až do vápna Štuller, jeho střelu stačil Bašta jen vyrazit ke kopačce Velčovského, ale ani ten na Baštovi nevyzrál, gólman vyrazil míč na roh. Velký obrat přinesla až závěrečná čtvrthodina, přesněji posledních dvanáct minut. Nejdříve po faulu T. Michala na pronikajícího Matouška nařídil sudí Kotlár penaltu a zkušený Časko ji s přehledem proměnil na 2:2. To běžela 78.minuta. O čtyři minuty později se po přihrávce Daníčka asi třicet metrů od brány opřel do míče znova Časko a vydařenou střelou poslal hosty opět do vedení. Neuběhly snad ani dvě minuty a ve velké pohodě hrající Časko zaúřadoval potřetí, když rozehrál z levé strany přímý kop a Daníček hlavou přidal čtvrtý gól hostí. Nastal zvrat, o kterém se borcům z Újezda snad ani nesnilo. Když pak čtyři minuty před koncem zakopnul Švarc zbytečně míč, uviděl druhou žlutou a následně červenou, bylo jasné, že naděje domácích na přijatelný výsledek je zcela mizivá. Pátý hřebík do královické rakve pak zatloukl v předposlední minutě svou druhou brankou Matoušek, když prodloužil přihrávku střídajícího Mareše do domácí sítě. Újezd si svou vysokou a překvapivou výhrou zabezpečil klidné přezimování ve středu tabulky, Královice pak budou muset hodně přemýšlet, jak zpackaný podzim na jaře vylepšit.
Pavel Loukota (Újezd nad Lesy): Měli jsme dobrý začátek, dostali jsme se brzo do vedení. Ze dvou standardních situací se to otočilo a my prohrávali, byl prohraný i poločas. Začátek druhého poločasu nebyl z naší strany moc dobrý. Nebyli jsme důrazní, nedařila se nám kombinace. Branka na 2:2 z penalty nás postavila, domácí naopak znervózněli a když jsme pak dali Časkovou střelou na 3:2, tak se to úplně obrátilo a závěr zápasu byl jednoznačně pro nás. Soupeř nehrál špatně, je to pro něho krutý, ale takový je fotbal. Střídání pomohlo a naše hra pak byla živější.
Tomáš Míchal (Královice): Poločas byl nadějný, vedli jsme 2:1. Ve druhém ještě také byla nějaká šance, jenže pak jsme se zatáhli, soupeř z penalty vyrovnal a pak třetí gól z dálky, prošlo to náhodně. Nám bohužel taková střela neprojde. Pak jsme to chtěli ještě nějak zvrátit, bylo to v křeči a neudělali jsme už nic. Chtěli jsme bránit výsledek a to se nám nepodařilo.

Královice - Újezd nad Lesy 2:5 (2:1)
Branky: 27. Šimáček, 34. Štuller - 8. a 89. Matoušek, 78. z penalty a 82. Časko, 84. Daníček ŽK: Pozník, Švarc - Frýda, Daníček, Pichl, Časko, Valtr ČK: 86. Švarc (Královice) Rozhodčí: Kotlár - Handl, Suchý Diváků: 40
Královice: P. Michal - Pozník, M. Veselý, T. Michal, P. Veselý - Bobek (79. Mervart), Šimáček, Štuller, Švarc - Krejča, Velčovský. Trenér Tomáš Michal.
Újezd nad Lesy: Bašta - Daníček, Minář, Pichl, Zeman - Kohout (59. Valtr), Kovář, Časko, Zahradník - Matoušek, Frýda (63. Mareš). Trenér Pavel Loukota.

30. listopadu 2008, 10:23 | Autor: Lubor Mírek