Muži "A" FK Újezd nad Lesy - SK Union Vršovice 1:3

Program k zápasu zde.

Vršovice vyhrály na Újezdě

Doslova husarský kousek se povedl fotbalistům z Vršovic, kteří si z osmi zápasů venku připsali už čtvrtou výhru. Tentokrát na zasněžené umělce v Uhříněvsi připravili o tři body Újezd nad Lesy. Velkou měrou se o to zasloužil autor dvou branek Novák, který do zápasu nastoupil až jako střídající hráč v 11.minutě.

Hostům patřil i úvod zápasu. Už ve 4.minutě měli výhodu rohového kopu a po centru Bellady proletěla hlavička Minaříka těsně nad břevnem Baštovy brány. O sedm minut později si pak Bellada přivodil zranění ramena a do hry na jeho místo zasáhl již zmiňovaný Novák. Ve 20.minutě se po akci Holzknechta a přihrávce Nováka dostal ve vápně k míči Vl. Šimr a zazvonil na pravou tyč domácí brány. Známé přísloví nedáš-dostaneš se po dalších třech minutách na druhé straně potvrdilo. Časko z přímého kopu parádní trefou přes zeď nedal Frýbertovi žádnou šanci. Vedení domácích však nemělo dlouhého trvání. Ve 26.minutě po Novákově rohu se těsně před vápnem dostal k odraženému míči Holzknecht a vymetl pavučinu v pravém růžku Baštovy svatyně. Ten na střelu neměl nárok. Za dalších jedenáct minut chtěl trochu povyběhnutého Baštu překvapit prudkou jedovkou Procházka, ale gólman střelu skvěle zkrotil. Ve 43.minutě při rychlém útoku Vl. Šimr ideálním pasem vysunul Nováka, ten se dostal až do vápna a přízemní střelou k pravé tyči poslal hosty do vedení. Vzápětí se Novák znova objevil ve vápně, jenže Pichl mu v posledním okamžiku ukopl míč na roh. Ten rozehrál Procházka a Vl. Šimr hlavou bránu těsně minul.
Druhá půle začala mírným tlakem domácích, který však byl v 60.minutě přibržděn vyloučením Otopala po nevybíravém zákroku na hostujícího Procházku. O čtyři minuty později se po Časkově trestném kopu dostal k míči Škoda, ale jeho pohotová střela těsně minula branku. Domácí se snažili alespoň o vyrovnání. Nejblíže k němu měl v 81.minutě po Časkově centru Frýda, ale míč z jeho hlavy skončil v náruči Frýberta. Překvapivou výhru Vršovic nakonec pečetil tři minuty před koncem svým druhým gólem hrdina zápasu Novák.
Přemysl Renský (Vršovice): Jsem v první řadě rád za tři body. Terén mě na přebor překvapil. Bylo to těžké na takovém sněhu pro oba mančafty. Jinak si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Novák dal krásné dva góly. V téhle zimě jsem šťastný.
Pavel Loukota (Újezd nad Lesy): Byl těžký terén, s kterým jsme se my nedokázali vyrovnat. Vedli jsme 1:0 po pěkném trestném kopu Časka. Soupeř vzápětí vyrovnal po rohu pěknou střelou do šibenice. Tyto dva momenty byly hezké. Ke konci poločasu druhá branka byla po našem nešťastném odkopu a uklouznutí a nedůrazném souboji jeden na jednoho. Na tom terénu to bylo pro hráče těžké. Soupeř se vyrovnal s terénem lépe než my. Třetí gól v naší síti byl vyústěním převahy soupeře, protože jsme hráli v deseti. Faul to od našeho hráče byl, ale nebylo to úmyslné. Rozhodčí mu dal okamžitě červenou, ale ta podle mě absolutně neměla být, náš hráč přitom uklouzl. Vyloučení pak trošku ovlivnilo další průběh, ale my jsme nebojovali tak, jak bychom měli. Soupeř byl bojovnější a nakonec terén vyhověl víc jim, jak nám.

Újezd nad Lesy - Vršovice 1:3 (1:2)
Branky: 23. Časko - 43. a 87. Novák, 26. Holzknecht ŽK: Kohout, Minář, Časko, Frýda, Kovář, Škoda - Klečák ČK: 60. Otopal (Újezd) Rozhodčí: Nykl - Váša, Severýn Diváků: 40
Újezd nad Lesy: Bašta - Daníček, Pichl, Minář, Zeman - Matoušek, Otopal, Škoda, Časko, Kohout (58. Kovář) - Frýda. Trenér Pavel Loukota.
Vršovice: Frýbert - Tomaides, J. Šimr, Klečák, Hanus - Bareš (73. Marhoul), Minařík, Procházka, Holzknecht - Bellada (11. Novák, 88. O. Renský), Vl. Šimr. Trenér Přemysl Renský.

Autor: Lubor Mírek