Muži "A" FK Újezd nad Lesy - SK Uhelné Sklady 1:1

Program k zápasu.

Újezd ztratil vítězství až v nastavení

Vyrovnaný zápas s množstvím šancí na obou stranách nakonec skončil dělbou bodů. Na vedoucí branku domácích odpověděli hosté až proměněnou penaltou v nastaveném čase. Jinak se ale od úvodního hvizdu hrál útočný fotbal z obou stran a divák se rozhodně nenudil.

Už v 7.minutě musel hostující Hurych kousek od půlící čáry jen skluzem odzbrojit našlápnutého Matouška, jinak ten měl cestu k bráně plně otevřenou. Vzápětí na druhé straně prudce centroval Pánek a Hnát „koníčkem” poslal míč těsně nad břevno. V 10.minutě zatáhl míč po levé straně Frýda, dlouhou přihrávkou našel ve vápně nabíhajícího Matouška, jenže ten z deseti metrů bránu minul. O tři minuty později se ale už domácí radovali. Na přesný centr Kohouta si naběhl Pichl a pohotovou hlavičkou překonal bezmocného Vasiče. V 16.minutě měl po hezkém průniku do šestnáctky vyrovnání na kopačce Hnát, ale orazítkoval jen pravou tyč Baštovy brány. Při další akci hostů to zkoušel zdálky Vrňák, jenže mířil nad. Ve 35.minutě po rohu Pánka letěla Hurychova hlavička přesně do levého růžku, avšak Bašta čaroval a střelu zneškodnil. V závěru poločasu se znova vyznamenal při nebezpečné ráně Vrňáka.
Druhou půli začali hosté s ještě větším úsilím o vyrovnání, hrálo se většinou na polovině domácích. Jenže v 54.minutě po Trusinově chybné rozehrávce se dostal k míči Frýda, postupoval sám na Vasiče, své sólo nakonec zakončil střelou, kterou gólman skvěle vytlačil na roh. Ten rozehrál z levé strany Časko a míč skončil na přední tyči Vasičovy svatyně. O dvě minuty později po centru Zilvara hlavičkoval v čisté šanci Hnát, ale Bašta směr střely vystihl a míč zneškodnil. V dalším průběhu hosté doslova přišpendlili jedenáctku domácích na jejich polovinu, ale v koncovce se nemohli prosadit. Domácí před Baštou dokonale zahustili prostor, ale na druhé straně nevynechali jedinou možnost k rychlému protiútoku do otevřené obrany hostů. V 76.minutě Časko ideálně vysunul na pravé straně Matouška, jenže ten tváří v tvář Vasičovi, bránu minul. Pak mohl na druhé straně vyrovnat Vrňák, avšak zblízka Baštu neprostřelil. V 80.minutě mohl po centru Škody přidat další pojistku na vítězství Matoušek, ale ani napodruhé neuspěl a hlavou zazvonil jen na tyč. Hosté bojovali do poslední minuty a v nastaveném čase se jim to vyplatilo. Minář zastavil uhánějícího Zilvara ve vápně jen za cenu faulu a sudí Šimšík ani na okamžik nezaváhal. K penaltě se postavil Pánek a měl opravdu namále. Jeho první střelu k pravé tyči mu Bašta bravurně vyrazil a až na jeho dorážku byl krátký. Uhlíři tak zachránili bod v hodině dvanácté, domácí pak mohou litovat neproměněných šancí zejména ve druhém poločase.
František Mysliveček (Uhelné sklady): Fotbal je krásná hra, ale strašně nespravedlivá. Já si myslím, že i když jsme vyrovnali v poslední minutě, tak je to tady pro nás ztráta dvou bodů. Celý zápas jsme měli jasnou převahu, ale hodně jsme toho promarnili hlavně v první půli. Je pravda, že soupeř šance měl, ale to už jsme hráli vabank a to pak dochází k tomu, že jsou šance na druhé straně. Měli jsme dát v první půli tři góly a nebylo co řešit. Penalta ale v poslední minutě byla.
Pavel Loukota (Újezd nad Lesy): Fotbalová tragédie naše, že ve 46.minutě dostaneme gól z penalty, ta byla a předcházela tomu jejich standardní situace, nákop z půlky, prohraný hlavičkový souboj, nedobré zajišťování a pak faul ve vápně. Navíc pak vyražený balón od brankáře a nedobíhání. Nerozhodný stav trošku odpovídá, ale za stavu 1:0 jsme měli nejméně tři vyložené šance. To kdybychom proměnili, tak jsme asi ty tři body uhráli. Soupeř si za ten tlak a šance také zasloužil dát branku.

Újezd nad Lesy - Uhelné sklady 1:1 (1:0)
Branky: 13. Pichl - 90+1. Pánek z penalty ŽK: Daníček - Hurych Rozhodčí: Šimšík - Kubíček, Zelený Diváků: 70
Újezd nad Lesy: Bašta - Daníček, Pichl, Minář, Zeman - Otopal, Časko, Škoda, Kohout ( 80. Zahradník) - Matoušek (90. Mareš), Frýda (55. Kovář). Trenér Pavel Loukota.
Uhelné sklady: Vasič - Snopek, Trusina, Hurych, Gabriška - Vik, Vrňák, Vinklár, Pánek - Zilvar, Hnát. Trenér František Mysliveček.

Článek z www. prazskyfotbal.cz / Autor: Lubor Mírek