Muži "A" Aritma - FK Újezd nad Lesy 1:2

Bodový výprodej na Aritmě pokračuje

Ani šestý pokus vyhrát na domácím hřiště Aritmě nevyšel a propadla se ke dnu tabulky. Rozhodl o tom pět minut před koncem hostující Časko, který potrestal chybu domácí obrany a sám proti Sedláčkovi elegantním dloubáčkem zajistil tři body pro Újezd.

První střelu mezi tyče vyslal až ve 13.minutě domácí Kaiseršot, našel však připravenou náruč brankáře Bašty. Do té doby to bylo takové nesmělé oťukávání obou soupeřů. Stejně jako Kaiseršot dopadl po několik a minutách i pokus Laciny. Pak už se dostali ke slovu hosté. Po dlouhém výkopu Bašty najednou upaloval k brance Frýda, ale Brabec mu v poslední chvíli vložil do střely nohu. Za dvě minuty však Frýda po pravé straně unikl Kubrovi, jeho centr před brankou nezkrotil Weiss, míč se odrazil ke Kohoutovi, který jej prostrčil do sítě. Vzápětí byl v šanci Matoušek, ale Sedláček jeho střelu stačil vyrazit. Ve 27.minutě po rohu hostů hasil požár na brankové čáře Lukeš. Ve 35.minutě bylo vyrovnáno. Chovanec svým důrazem vyhrál souboj na hranici šestnáctky hostů klasickým bodlem poslal míč přes celou branku k tyči. Poslední slovo první půle měl hostující Časko, Sedláček se za jeho střelou jen ohlédl, ale míč skončil mimo tyče.
První pokus po přestávce patřil domácímu Lacinovi, ale Bašta si s jeho přízemní střelou poradil. Pak opět předvedl přesný výkop golman hostů Bašta, Časko hlavou prodloužil míč na Frýdu, ten trefil jen vybíhajícího Sedláčka. Domácí si postupně vytvořili převahu, ale vážnější šanci si nevypracovali. Na centr Jindráka na zadní tyči nedosáhl O. Vacek a Kratochvílův pokus přehodit Baštu skončil nad brankou. Přes Pichla se lehce do vápna prosadil Lacina, ale před brankou Pavelku nenašel. Centr Kaiseršota podcenil Bašta, ale z bryndy ho vytáhli obránci. Domácí cítili šanci zápas rozhodnout a začali zapomínat na zadní vrátka. Nejdříve je vyděsil střídající Zahradník, který však trefil jen vybíhajícího Sedláčka. V 85.minutě přilétl do otevřené domácí obrany dlouhý míč, Jindrák jej nezasáhl a Časko měl otevřenou cestu k brance. S přehledem zúročil své zkušenosti a elegantním obloučkem přehodil vybíhajícího Sedláčka a poslal Aritmu ke dnu tabulky.
Pavel Loukota (Újezd n.L.): S výsledkem jsem maximálně spokojený. Dostali jsme se do vedení a měli i další šance. Bohužel jsme druhý gól nepřidali a po našem zaváhání domácí vyrovnali. Druhý poločas byl hodně o bojovnosti, bylo tam víc soubojů. Přesto jsme nějaké šance měli. Měli je i domácí, ale nakonec rozhodl svou zkušeností Jirka Časko. Jsem rád, že jsme se tímhle výsledkem odpoutali od nebezpečných pater tabulky.
Tomáš Kubr (Aritma): Tenhle zápas jsme samozřejmě chtěli vyhrát. Bohužel jsme opět nedali šance a po vlastních chybách inkasovali laciné góly.

SK Aritma – Újezd n.L. 1:2 (1:1)
Branky: 35. Chovanec – 22. Kohout, 85. Časko ŽK: Weiss – Pichl Rozhodčí: Berka – Nykl, Handl Diváků: 40
Aritma: Sedláček – Weiss, Kubr (37. O. Vacek), Jindrák, Brabec – Adamec (46. Kratochvíl) – Lukeš (80. D. Vacek), Chovanec, Kaiseršot, Lacina – Pavelka. Trenér Tomáš Kubr.
Újezd n.L.: Bašta – Otopal, Minář, Škoda, Pichl – Matoušek, Časko, Kovář (77. Valtr), Zeman – Frýda (83. Mareš), Kohout (73. Zahradník). Trenér Pavel Loukota.

Autor: Lubor Mírek