Muži "A" Přední Kopanina - FK Újezd nad Lesy 3:1

Překvapení se na Kopanině nekonalo

Domácí favorit se nenechal zaskočit rychlým úvodním gólem hostů z Újezda a trpělivou kombinační hrou pomalu rozleptával stabilitu obrany soupeře a po přestávce vývoj utkání otočil. Povel k obratu dal opět Strnadel.

Běžela šestá minuta utkání, když Časko šikovně uvolnil na pravé straně Frýdu, ten prudkým přízemním centrem našel před brankou nabíhajícího Zahradníka, který dorazil míč do sítě. Ve 13.minutě vypálil z velké dálky Časko a Drahorád musel být hodně pozorný. Poradil si i s pohotovým pokusem Kováře. V 19.minutě se srazil Minář s Horákem a domácí útočník se na hřiště vrátil až po pěti minutách s ovázanou hlavou. Jak se později ukázalo, stal se právě Horák hrdinou zápasu. Domácí postupně přebírali iniciativu a rychlou kombinací několikrát přivedli obranu Újezda do úzkých. Nejblíže gólu byl ve 27.minutě Juckem, ale Bašta zázračně jeho ránu z několika kroků vyrazil.
Po přestávce zavelel k obratu nejlepší kanonýr soutěže Strnadel. Minář chyboval, střelu Horáka ještě stačil zblokovat, ale odražený míč přilétl přesně na hlavu nabíhajícího Strnadela a ten s pomocí tyče vyrovnal. Domácí dál utahovali šrouby a v 69.minutě už šli do vedení. V 68.minutě z levé strany kopal roh Nedvěd, míč propadl na zadní tyči k nohám Horáka a ten jesličkami pokořil Baštu. Za minutu předvedli domácí parádní kombinaci, Horák našel zpětnou přihrávkou Haška a třásla se levá tyč Baštovy brány. V 79.minutě si na půlící čáře natáhl sval Hašek a domácí, protože už měli vystřídáno, dohrávali v deseti. Žádné komplikace si však nepřipustili. Naopak tři minuty před koncem, po přímém kopu, zůstal opět na zadní tyči volný Horák a hlavou definitivně pečetil zasloužené vítězství Kopaniny.
Pavel Lokota (Újezd n.L.): Začátek zápase se nám vydařil a i pak tam bylo několik vydařených akcí. Měli jsme i další možnosti. Tlak soupeře však byl stálý a bylo jen otázkou času, kdy se mu podří naší obranu kombinačně nebo ze standardky prorazit. To se mu povedlo po přestávce a pak jsme neuhlídali dvě standardky, kdy míč propadl a nechali jsme domácího hráče dorážet. Domácí vyhráli zaslouženě.
Pavel Mejdr (Přední Kopanina): Opět jsme předvedli solidní výkon. Dobrými kombinacemi po stranách jsme soupeře přehrávali. Stejně jako na Hájích jsme byli trpěliví a opět jsme to rozhodli ve druhé půli.

FC Přední Kopanina - Újezd nad Lesy 3:1 (0:1)
Branky: 54. Strnadel, 68. a 87. Horák - 6. Zahradník ŽK: Charvát, Žáček, Buzek - Kohout, Daníček, Bašta, Pichl Rozhodčí: Michálek - Rod, Vojtěch Diváků: 60
FC Přední Kopanina: Drahorád - Žáček, Houška, Charvát, Janda - Truhlář (62. Nedvěd), Juckem (71. Buzek), Hašek, Gerstner (77. Vyšata) - Strnadel, Horák. Trenér Pavel Mejdr.
Újezd n.L.: Bašta - Daníček, Minář, Pichl - Škoda - Kohout, Časko, Kovář, Otopal - Frýda (85. Matoušek), Zahradník. Trenér Pavel Loukota.

19.10.2008 - Lubor Mírek