Muži "A" FSC Libuš - FK Újezd nad Lesy 1:3

Vzkříšení Újezda přišlo na Libuši

Velké překvapení se zrodilo na libušském trávníku, kde favorizovaní domácí přenechali všechny body snaživému celku z Újezdu nad Lesy. Plných 393 minut čekali hosté na svůj první vstřelený gól, který se pak stal základem i jejich první výhry.

Po opatrném začátku se k prvnímu vážnějšímu ohrožení dostali v 9.minutě domácí, kdy z úhlu prudce pálil Šafránek, Bašta stačil míč jen vyrazit a následná Beranova dorážka letěla nad. O sedm minut později si na nebezpečný centr F. Brabce nabíhal Lakatoš, jenže míč tlačil k brance rukou tak viditelně, že za to uviděl i žlutý kartonek. Po sedmnácti minutách se ozvali i hosté a stálo to za to, Kovář krásným padáčkem orazítkoval pravou tyč Švecovy brány. Při další akci domácích F. Brabec šikovně uvolnil na pravé straně Brandejse, ale ten ze dvanácti metrů mířil vedle. Ve 26.minutě při rychlém protiútoku hostů vysunul Časko na levé straně Frýdu, který si to už nasměroval k bráně, ale vracející se Maňák mu odkopl míč na roh. Za dalších sedm minut měli hosté znova výhodu rohového kopu, který zprava rozehrál Kovář a nabíhající obránce Pichl umístěnou hlavičkou k pravé tyči ukončil podzimní střelecké trápení. I domácí měli možnost ve 39.minutě po rohovém kopu Noska skórovat, ale Lakatošova hlavička těsně minula pravou tyč hostující brány. A známé nedáš-dostaneš se o minutu později potvrdilo. Časko z pravé strany prudce rozehrál přímý kop před branku a F. Brabec nechtěnou tečí uklidil balón do vlastní sítě.
Hned z první akce hostů po změně stran se před šestnáctkou domácích opřel do míče Kovář a levačkou vymetl pravý horní růžek Švecovy svatyně. To už to s domácími vypadalo velice zle, naopak hosté byli na koni. Domácí, ale nesložili zbraně a bojovali dál. V 50.minutě Šafránkova dělovka jen vyprášila Baštovy rukavice. O chvíli později přešel Lakatoš přes dva obránce hostů, dostal se až před Baštu, jenže ten mu jeho slabou ránu vyrazil nohou na roh. V 59.minutě měl jedinečnou šanci Hruška, avšak z deseti metrů bránu minul. Až v 75.minutě znovu po akci Hrušky se podařilo Vlčkovi zblízka dopravit míč za Baštova záda. To, ale bylo ze strany domácích vše. V závěru si vytvořili trvalou převahu, ale pozorná obrana hostů dvoubrankové vedení ubránila. Tři body si nakonec zaslouženě odváží Újezd nad Lesy a v dalších kolech se ukáže, zda svou zlepšenou formu potvrdí.
Pavel Loukota (Újezd nad Lesy): Přijeli jsme sem a chtěli jsme soustředěnou dobrou obranou nedostat gól a věřili jsme, že se nám podaří z protiútoku dát branku. To se nám taky podařilo. Je to naše první vítězství, první tři vstřelené branky. Toto vítězství je pro nás velkou odměnou, doufáme, že se teď chytneme a vrátíme se do pozic, ve kterých jsme byli v loňském roce. Je to první malý náznak úspěšný a chceme v něm pokračovat s B mužstvem Motorletu.
Zdeněk Hruška (FSC Libuš): Šancí jsme měli na několik zápasů, ale bohužel branky dával soupeř. Byly to první v sezóně, tak jsme jim to trošku umožnili. Byly tam šance, které musíme proměnit a na druhou stranu soupeř na co šáhnul, tak mu vyšlo.

FSC Libuš - Újezd nad Lesy 1:3 (0:2)
Branky: 75. Vlček - 33. Pichl, 40. vlastní F. Brabec, 47. Kovář ŽK: Maňák, Lakatoš, Františák - Zeman Rozhodčí: Handl - Rod, Ulrich Diváků: 130
FSC Libuš: Švec - Maňák, Vlček, F. Brabec, Nosek - Brandejs, Moravec (67. J. Brabec), Šafránek (70. Františák), Hruška - Beran (46. Dvořák), Lakatoš. Trenér Zdeněk Hruška.
Újezd nad Lesy: Bašta - Daníček, Pichl, Minář, Zeman - Kovář, Časko, Otopal, Zahradník (83. Kohout) - Škoda (90.+2. Mareš), Frýda (74. Matoušek). Trenér Pavel Loukota.

21.9.2008 - Václav Kozel
Autor: Lubor Mírek