Muži "A" FK Újezd nad Lesy - SC Radotín 0:3

Informace k nedělnímu mistrovskému zápasu přeboru čtěte zde

Fotky ze zápasu FK Újezd nad Lesy - Radotín 0:3 od Markéty K.

Újezd nestačil doma na Radotín

Známé přísloví že „nové koště dobře mete” se v Újezdě nad Lesy plně potvrdilo. Hosté pod taktovkou nového trenéra Zdeňka Matějky zcela zapomněli na krutý nářez z minulého kola a po spolehlivém výkonu ve všech řadách si nakonec zaslouženě odvážejí všechny body. Přitom nepřijeli v optimálním složení. Vedle nemocného Jungra v brance, chyběl Fitzel a potrestaný kanonýr Falout.

Ani domácí neměli kompletní složení. Citelně chyběl zraněný Škoda, dále pak Frýda s Pichlem. Hosté tak překvapivě nastoupili s jediným vysunutým „obráncem” Dvořákem, v záložní řadě se pak objevil ztracený syn Šimek. A oba si nevedli vůbec špatně. Už po čtyřiceti sekundách vyslal první dělovku domácí Kovář a Eiselt jen konečky prstů vytěsnil míč na roh. Na druhé straně pak pálil z úhlu Tyburec a i domácí Bašta se zaskvěl. V 10. minutě rozehrál Šimek trestný kop přesně na hlavu Tomana a Bašta znovu čaroval. Hosté s přibývajícím časem získali mírnou územní převahu, kterou v 19.minutě korunovali vedoucím gólem. Předcházela tomu nebezpečná akce, při které Bezděkův centr dorážel z bezprostřední blízkosti Huráb a Bašta famózně vyrážel míč směřující k levé tyči za brankovou čáru. Následoval rohový kop a Dvořákův centr letící podél brány usměrnil M. Petr v pádu hlavou do sítě. Ve 34.minutě se ještě před šestnáctkou opřel do míče domácí Kovář a Eiselt jen skvělým zákrokem odvracel na roh.
Hosté začali aktivně i druhou půli. V 50.minutě dlouhý centr M. Petra prodlužoval hlavou Strouhal a míč skončil na horní síti domácí brány. O dvě minuty později pak po údajně neodpískaném faulu se dostal k míči Strouhal, přihrál volnému Dvořákovi, který levačkou ke vzdálenější tyči překonal Baštu podruhé. Po této brance domácí zcela otevřeli hru a vrhli všechny síly do útoku. Jejich veškeré snažení ale většinou končilo těsně před vápnem anebo ve vápně, kde zejména M. Petr s Tomanem spolehlivě odebírali veškeré centrované míče. Z neplodné převahy si domácí žádnou gólovou šanci nevypracovali. Naopak dvě minuty před koncem při rychlém protiútoku hostů si Bezděk narazil míč se střídajícím Vydrou a ostrou střelou pečetil překvapivou, ale zaslouženou výhru Radotína. Domácí nejenže na domácí půdě ztratili všechny body, ale navíc jsou po čtvrtém kole jediným týmem přeboru, který ještě nevstřelil branku, skóre 0:7 je hrozivé.
Zdeněk Matějka (Radotín): Ta výhra je díky klukům, kteří odmakali celý zápas. To, co jsme si řekli před zápasem v kabině, tak to splnili na sto procent. Museli jsme pozměnit sestavu, protože nám vypadl nemocný Jungr v bráně, Fitzel je služebně pryč a Falout je v trestu. Vypadla nám tak středová osa, ale na hře to dnes nebylo znát. Šimek byl dlouhodobě zraněn, přitom byl na hostování v Podolí. Teď se vrátil a dnes nám vyloženě pomohl, hlavně zklidnil hru v určitých fázích zápasu.
Pavel Loukota (Újezd nad Lesy): Náš velice špatný výkon, nevydařený zápas. Prohráli jsme si to téměř sami, i když první gól po rohu bychom neměli dostávat. Balón tam prolétl, ale ten hráč který měl hlídat toho hráče, tak od něho šel. Druhý gól jsme dostali po jejich faulu, který rozhodčí neviděl, anebo nechtěl vidět. Jinak, ale náš výkon byl dneska velice špatný, takže se to těžko hodnotí.

Újezd nad Lesy - SC Radotín 0:3 (0:1)
Branky: 19. M. Petr, 52. Dvořák, 88. Bezděk ŽK: Časko, Čelustka (oba Újezd) Rozhodčí: Formánek - Kotlár, Šimšík Diváků: 180
Újezd nad Lesy: Bašta - Daníček, Minář, Otopal, Zeman - Kovář, Čelustka, Časko, Zahradník (56. Kohout) - Mareš (70. Ryšavý), Matoušek. Trenér Pavel Loukota.
SC Radotín: Eiselt - Bezděk, M. Petr, Toman, Tyburec - Strouhal (79. Vydra), Šimek (64. Steiner), Baroch, Huráb, Kočí - Dvořák. Trenér Zdeněk Matějka.

14.9.2008 - Václav Kozel (foto: Pavel Slavíček)