Muži "A" rozhovor s trenérem Pavlem Loukotou

ÚJEZD TOUŽÍ PO PRVNÍM GÓLU. TROCHU NÁS TA BILANCE STRAŠÍ, PŘIZNÁVÁ KOUČ
18. 9. 2008
--------------------------------------------------------------------------------

0, 0, 0, 0. Tristní je bilance (ne)vstřelených gólů fotbalistů Újezdu nad Lesy v nové sezoně přeboru. Tým se jako jediný ze 16 celků ještě nedokázal gólově prosadit, přesto už získal dva body za remízy s Duklou B a Uhříněvsí. „Ale ta nula v kolonce vstřelených gólů nás straší,“ přiznává Pavel Loukota, trenér Újezdu.

Co se s týmem děje, že není schopný skórovat?

Ze sestavy nám kvůli zranění vypadli Frýda se Škodou a hráči, kteří dostávají šanci místo nich, se nemohou prosadit. Sice se hodně snaží, ale buď nemají štěstí, nebo svou šanci prostě nepromění. Nejsou tak úspěšní, jak ti dva.

Takže kdybyste měli vaše elitní útočníky v sestavě, bylo by to jiné?

Myslím, že tihle dva by se ve svých šancích orientovali lépe a gól by dali. Jsou zkušení, asi by se s tím vypořádali lépe. Takhle nás ta bilance trochu straší, čekáme, kdy nám to tam začně padat.

A kdy se Frýda se Škodou vrátí do sestavy?

Oba měli svalové zranění, doufáme, že se brzy dají do pořádku.

Z bilance vstřelených gólů vyplývá, že se vám rozjezd sezony moc nepovedl. Co na to vedení?

Zatím jsme nic neřešili. Jsou za námi čtyři kola, nebylo nic. Kdyby to tak pokračovalo, tak bychom se o tom asi museli bavit a řešit to, ale zatím se nic tak hrozného neděje. Start je to nepovedený, ale máme aspoň dva body.

Jaká je nálada v týmu?

Není vyloženě ponurá, ale problém je ten, že když dostaneme gól, kluci jakoby přestanou hrát, je to bez nasazení, jakoby rezignovali. Je tam po obdrženém gólu celkový pokles.

Přitom máte ve svém středu třeba exligistu Časka, ani on tým svým výkonem nezvedne?

On zkušenosti má, to je jasné, ale musí se to skloubit se zbytkem týmu. Zatím ta spolupráce moc neklapala, není to teď celkově ono. Nedaří se, hledají se různé podstatnější nebo méně podstatné věci a důvody. Ale Časko dal loni společně se Škodou polovinu našich branek, bylo by skvělé, kdyby se mu takhle začalo dařit znovu.

Loni jste jako nováček skončili šestí. Letos jste se chtěli pokusit tohle umístění zopakovat. Nedošlo k nějakému přehodnocení?

Pokud bychom hráli stejně jako doteď, tak budeme bojovat o spodní pozice. Přitom bychom měli mít teoreticky silnější tým, než v minulém roce.

Nepřišlo od hráčů nějaké uspokojení?

I to je možné, vloni nám vycházelo všechno. Na některých hráčích je vidět, že si myslí, že výsledky přijdou samy.

Neuvažovali jste tedy o nějakém posílení?

Kádr máme poměrně široký. O nějakém posilování neuvažujeme, nejsme klub, který má takové podmínky, aby si ukázal na tři hráče a ihned je koupil.

Střelbu předpokládám trénujete stále dokola, ne?

Jeden trénink v týdnu je z 80 procent střelba, poměrně dost se střílí i na předzápasovém tréninku. Chybí nám v koncovce větší klid, zamíření, lepší provedení. Věnujeme se tomu opravdu dost, ale efekt není takový.

Co tedy dál?

Hráči si trochu musí uvědomit, že to takhle dál nejde a musí zvýšit bojovnost. Když se nám podaří vstřelit nějaké góly, tak se dostaneme do hry a začneme získávat body, tak jako loni. Soupeři už nás mají přečtené, nebude to tak jednoduché.

Jak vůbec vypadaly vaše dosavadní zápasy?

Začali jsme porážkou na Zličíně. Tam jsme propadli, dostali jsme brzo slepené góly a tým už se nezvedl. Nedali jsme do toho srdíčko. S Duklou B jsme vydolovali bod, stejně jako v Uhříněvsi, ale mohli jsme mít i tři, stejně jako žádný. S Radotínem jsme vyhořeli. V útočné fázi jsme zbrklí, máme problémy si vůbec vytvořit šanci.

Teď vás čeká Libuš, to není zrovna lehký soupeř „na chycení“, ne?

Je to soupeř, jako každý jiný. Jsou na tom poměrně dobře v tabulce a pro nás je to další možnost, kdy můžeme zapnout. Jednoduché to ale rozhodně nebude.

Bral byste teď před zápasem i bod?

Každý bod budeme potřebovat, ale hlavně se už pokusíme vstřelit branku.

Letošní výsledky Újezdu nad Lesy

Zličín - Újezd nad Lesy 4:0