Celkový počet hlasů: 29

Muži "B" Slovan Bohnice - FK Újezd nad Lesy 4:2

Slovan Bohnice – FK Újezd nad Lesy „B“ 4 : 2 (3:0), góly: M. Doležal a T. Zeman

J. Šrámek – T. Jašek, J. Šneider, T. Zeman, J. Gruber – T. Čermák (od 60. min. M. Košut) – M. Doležal, J. Moudrý, K. Valtr (od 30. min. M. Džilič), M. Brabec – V. Mareš

K poslednímu mistrovskému utkání soutěžního ročníku 2008/2009 jsme si zajeli do Bohnic a i když jsme nastupovali v dost pozměněné sestavě (ve stejnou dobu hrálo i naše „A“čko a prvně jsme museli tak nastoupit s tím, co zbylo), přesto jsme doufali, že se nám povede uhrát dobrý výsledek a v tabulce přeskočit sousedy z Klánovic a skončit v konečné tabulce na pěkném 3. místě.

Bohužel ale, bylo to jenom zbožné přání, protože zejména v prvním poločase bylo naše vystoupení víc než trapné a v některých momentech bolely oči z dívání se na trápení našich hráčů. Zadní řady byly pod tlakem a nebyli jsme schopni ani pořádně odkopnout míč z našeho velkého vápna, někdy to spíše vypadalo, že hrajeme se soupeřem, záloha obraně nepomohla, směrem dopředu také nic moc, no a vepředu osamělý V. Mareš, kterému se také bůhvíjak nedařilo (co se potvrdilo zejména ve druhé půli, když neproměnil ani jeden ze svých několika samostatných nájezdů na domácího gólmana). A i když jsme se dostali do několika slušných šancí, nebylo se čemu divit, že jsme do šaten odcházeli za stavu 3:0 pro domácí.

Už po půlhodině hry jsme byli nuceni střídat, protože K. Valtra to jaksi „nebavilo“ a tak nám zůstal na lavičce už jenom dorostenec M. Košut a přitom bychom potřebovali střídat alespoň 4-5 lidí.

V kabině bylo samozřejmě celkem „husto“, do druhého poločasu jsme nastupovali s tím, že se i přes tento nepříznivý stav ještě pokusíme s výsledkem něco udělat. No a mohli jsme …

Jenomže to by se musel občas někdo trefit … ve druhém poločase jsme zahazovali jednu šanci za druhou, soupeř se dostal do jedné a tu proměnil! Už v prvních 15 minutách po přestávce jsme byli 5x (slovy pět krát) sami před domácím gólmanem, bohužel ani jednou jsme jej nedokázali překonat. Až v závěru se nám povedlo po zásluze výsledek trochu korigovat, ale kdybychom počítali šance, vyhráli bychom 8:6, možná i více!!!

Nakonec teda alespoň odvrácena blamáž, už to vypadalo, že se soupeři dokonale podaří vrátit nám potupnou porážku z posledního podzimního utkání.

Takže nakonec jsme skončili s jarní bilancí 9 vítězství, 1 plichtou a 3 prohrami a skóre 43:19, přičemž na jaře jsme byli třetím nejlepším týmem, o bod více získalo „B“čko H. Měcholup a o 4 body více rezerva postupujícího Meteoru. Celkově nám tak nakonec patří 4. místo v tabulce.