Muži "B" Klánovice - FK Újezd nad Lesy 1:2

FK Klánovice – FK Újezd nad Lesy „B“ 1 : 2 (0:1), góly: M. Doležal a M. Brabec

Sestava:
M. Dráb – M. Bílek, J. Šneider, M. Krejčí, J. Gruber – J. Frydrych, T. Zeman – M. Doležal, T. Otopal, M. Brabec – V. Mareš

Střídali: 50. min. V. Kohout místo T. Otopala, 75. min. P. Mareš místo V. Mareše a 87 min. O. Sochovič místo M. Brabce

K sousedskému derby do Klánovic jsme odjížděli s jediným cílem – zvítězit. První poločas tomu vcelku i odpovídal. Jak průběžným výsledkem, tak i předváděnou hrou. Soupeř na nás vyrukoval poměrně agresivní hrou (ale v tom dobrém smyslu slova), neustále se tlačil směrem k naší bráně, naši kluci neměli chvíli na vydechnutí. Přesto jsme zejména v prvních třiceti minutách ovládli střed hřiště, předvedli jsme několik hezkých kombinačních akcí a dostávali jsme se i do slibných šancí. Bohužel ale bez úspěšného zakončení. Jednou se nám to ale povedlo, když jsme rozebrali domácí defenzívu a z hranice velkého vápna zakončoval Martin Doležal – 0:1. Tento stav vydržel do konce prvního poločasu, i když v závěru nás soupeř přehrával, naštěstí se k vážnějšímu zakončení nedostal.

Druhý poločas začal z naší strany téměř katastrofálně, jakoby jsme nevěděli, co máme hrát … Prakticky jsme se nedostávali za polovinu hřiště, nedokázali jsme si aspoň 2x po sobě přesně přihrát, soupeř měl každý odražený míč a neustále se tlačil do našeho velkého vápna. Naše obrana byla pod neustálým tlakem a jen se štěstím pro nás to skončilo „jenom“ vyrovnávající brankou na 1:1. Je pravda, že soupeř i přes neustálý tlak si moc šancí ale nevypracoval. Pohled na naší hru až do cca 30 minuty druhého poločasu byl dost žalostný. Pak ale soupeři začal docházet dech a najednou jsme měli víc prostoru pro rychlé brejky a dostávali jsme se i do šancí. Několik jsme jich sice tzv. zazdili, ale nakonec přeci jen se něco povedlo – chyba domácích, Honza Gruber vyvezl míč po levé straně, přesně přihrál volnému Michalovi Brabcovi a ten sám na malém vápně nezaváhal – 1:2. Takže nakonec se povedlo i přes ne příliš pohledný výkon zvrátit vývoj utkání a odvezli jsme si z horké klánovické půdy 3 body.

Tak a teď se už můžeme těšit na „divizní“ Meteor – v neděli 14/6 od 17,00 hod.