Muži "B" FK Újezd nad Lesy - Horní měcholupy 0:2

FK Újezd nad Lesy „B“ – Horní Měcholupy „B“ 0 : 2 (0:2)

Sestava:
J. Šrámek – P. Bílek, M. Krejčí, T. Čermák, J. Gruber – T. Zeman, V. Kohout – M. Doležel (od 46. min. R. Matoušek), P. Votánek, M. Brabec (od 46. min. T. Čelůstka) – V. Mareš (od 70 min. J. Moudrý)

Asi pro mnohé nejdůležitější utkání jara – bohužel ale skončilo naší první jarní porážkou. Že bychom si zbytečně uvědomovali důležitost utkání, když se najednou naskytla příležitost hrát o první místo v tabulce a pošilhávat tak po postupu do I. A třídy?!
Náš sobotní soupeř nás ale vrátil zpět na zem a ukázal nám, jak se hraje o čelo tabulky. Nelze říct, že naši hráči podali špatný výkon, ale nebylo to ono, nebyl to takový fotbal, na který jsme si u našeho „B“čka v průběhu jara zvykli. Možná to bude i tím, že najednou se začala víc měnit sestava, někteří kluci míň trénují, no a možná zbytečně se začalo mluvit o postupu a i tom, proč hraje ten a ne tamten, proč hrají kluci z „áčka“ (zde jenom jedna poznámka, že spíše je to tak, že několik kluků z rezervy najednou začalo pomáhat v „A“čku), atd, atd … Ale nejpodstatnější je, že soupeř v sobotu byl opravdu lepší a až na prvních 20 minut držel otěže utkání ve svých rukou. Na rozdíl od dřívějších domácích utkání jsme se nedostali do tlaku a i když to v některých momentech druhého poločasu vypadalo, že by přeci jen mohlo dojít k obratu, bylo to opravdu jenom zdání a až na dvě povedené střely z asi 20 m od V. Kohouta a R. Matouška (obě likvidoval hostující gólman) a jedné nepovedené dorážky z malého vápna jsme se k vážnějšímu ohrožení brány soupeře nedostali.

Obě branky padly už v první půli po našich chybách v obraně (nejdříve zbytečná ztráta míče na polovině hřiště a pak nedůsledné bránění hostujícího hráče a v druhém případě špatná rozehrávka před našim velkým vápnem), které soupeř nemislosrdně trestal. Ve druhém poločase se hosté už víceméně zaměřili na údržbu výsledku a zahrozili jenom ze standardních situací.

Oboustranně jsme ale viděli na I. b třídu nadprůměrné utkání, hrál se kvalitní fotbal s plným nasazením po celých 90 minut, přitom se ale hrálo slušně, k čemu přispěla svým výkonem i trojice rozhodčích.

Další utkání odehraje naše rezerva opět doma – tentokrát ale pro změnu až v neděli 31/5 od 17,00 hod. proti TEMPO „B“.