Muži "B" Chodov - FK Újezd nad Lesy B 2:2

První ztráta naší rezervy!

JM Chodov - FK Újezd nad Lesy „B“ 2 : 2 (0:1), branky: Honza Frydrych a Venca Mareš

Sestava:
M. Dráb – P. Bílek, J. Šneider, M. Krejčí, J. Gruber – J. Frydrych (od 75 min. T. Čermák), T. Zeman –

M. Džilič (od 46. min. P. Mareš), P. Votánek, M. Doležal – V. Mareš (od 85. min. F. Kuchař)

Kdybychom neměli v druhém poločase už za stavu 0:2 čtyři tutovky, tak bychom mohli asi říct, že nás o body připravil hlavní rozhodčí zápasu, který si asi v 85. minutě vymyslel proti nám pokutový kop, který domácí využili k vyrovnání a tak se stalo, že jsme na jaře prvně nebodovali naplno. Po těch tutovkách a pak kolem 75. minuty po zaváhání naší defenzívy, která nás stála první inkasovanou branku si teď můžeme jen sami sobě vyčítat, že jsme dobře rozehrané utkání nedotáhli až do vítězného konce!

Možná to bylo i tím, že ve snaze posílit naši sestavu, nastoupili do utkání Krejčí a Frydrych, kteří odehráli dopoledne celé utkání za „A“čko, dále pak Bílek, který hrál také do 65. minuty, no a v neposlední řadě byli ještě další dva střídající v dopoledním utkání Zeman a Votánek...no a zejména u těch prvních dvou se to projevilo ve druhém poločase na totálním vyčerpání… V tomto případě ale kdyby neplatí, stalo se a už to nikdo zpět nevrátí. Otázkou však je, jaká řešení se nabízela. Dopadlo by to lépe, kdybychom dřív vystřídali? Nebo kdyby tito kluci nenastoupili vůbec? Trenér mužstva má teď nad čím přemýšlet a lámat si hlavu, kde udělal chybu?!

V každém případě musíme uznat, že soupeř byl kvalitní, neměl v sestavě vyloženě nějakou slabinu a ukázal i proti nám, proč dosáhl na jaře takových výsledků (jenom jedna porážka v H. Měcholupech). Nebezpečí naší brance hrozilo zejména z dlouhých nákopů za obranu a ze standardních situací (a těch při způsobu řízení utkání ze strany hlavního rozhodčího měli domácí více než dost).

Do vedení jsem se dostali už ve 13. minutě zásluhou Honzy Frydrycha, po jeho krásné střele z dobrých 25 metrů. Pak jsme přenechali aktivitu soupeři, zbytečně jsme se nechali zatlačit před naší bránu, další velkou šanci jsme ale opět měli my – po závaru před domácí bránou střílel z malého vápna V. Mareš, ale k naší smůle trefil jenom záda M. Krejčího a od něj se mičuda odrazila zpět do pole – jinak za ním už byla jenom síť!!! Soupeř zahrozil jenom 2x po rohových kopech hlavou mimo. Stav 0:1 vydržel až do poločasové přestávky.

Naší snahou při nástupu do druhé půle bylo hlavně neinkasovat. Když ale asi v 55. minutě utekl domácí obraně Venca Mareš a s přehledem kolem domácího gólmana zvýšil naše vedení na 2:0, vůbec jsme se tomu nebránili. Ale možná jsme si tímto i malinko ublížili, trochu jsme asi podcenili soupeře i hlavního arbitra na hřišti, no a pak jsme tomu už jenom sami nahrávali zahazováním tutovek – V. Mareš,

P. Votánek, M. Doležal, P. Mareš! A trest se dostavil, nedáš, dostaneš, a tak jsme nakonec ještě byli rádi, že jsme udrželi alespoň plichtu!

V každém případě poděkování a pochvala patří všem našim hráčům za jejich bojovnost, nasazení a až na to neproměňování šancí i za hezké fotbalové momenty. A i když těsně po utkání to bylo spíše zklamání ze ztracených bodů, nakonec ale možná ještě budeme v konečném účtování vděční i za ten jeden bod z horké chodovské půdy.