Stránky FAČR fotbal.cz 8 (28%)
Jiné 2 (7%)
Celkový počet hlasů: 29

Muži "B" FK Újezd nad Lesy B - Dubeč "B" 4:2

FK Újezd nad Lesy „B“ – Dubeč „B“ 4 : 2 (2:2), góly: P. Mareš 2x, P. Votánek a M. Brabec

M. Dráb – P. Bílek, J. Šneider, M. Krejčí, J. Gruber – V. Kohout, T. Zeman – M. Džilič (od 52. min. T. Čermák), P. Votánek, P. Mareš (od 83. min. F. Kuchař) – V. Mareš (od 50. min. M. Brabec)

Těžce rodící se vítězství na „den vítězství“! Na druhý „májový“ svátek jsme hned po ránu místo kdysi tradiční vojenské prohlídky (alespoň my starší si to ještě pamatujeme) nastupovali k dalšímu mistrovskému utkání proti rezervě z Dubče. A ta slušně posílena o několik borců z „A“čka nám pěkně zatápěla až do 83 minuty, kdy vsítil vítěznou branku Pavel Mareš. V samém závěru pak dílo dokonal ještě chytrou střelou z téměř nulového úhlu náš nejlepší střelec Michal Brabec. Ale něco o tom zatápění soupeře:
Jak už náš hlasatel Jirka Mík hlásil v průběhu utkání „tři góly v průběhu tří minut“ a „kvůli tomu se chodí na fotbal“, bylo se opravdu na co dívat! První poločas byl víc než vyrovnaný, soupeř velmi dobrý a k tomu jsme ještě i my o malinko více než normálně chybovali v obraně a po poměrně lehce nabitém vedení jsme byli nakonec rádi, že jsme do kabin neodcházeli s pasivním skóre. Přestřelku první půle zahájil Pavel Mareš, když se nám povedla hezká kombinace z pravé strany a na konci které byl právě Pavel a ten s přehledem kolem hostujícího gólmana otevřel skóre utkání – 1:0. Jenomže ani jsme se pořádně nerozkoukali a stav byl srovnán! Dlouhý míč nejdříve nezasáhl hlavou M. Krejčí, pak jakoby přes kopírák promáchl hlavou i Honza Šneider a pak už pro kanonýra soupeře bylo jednoduchou záležitostí přesně a tvrdě napálit míč k pravé tyči naší branky – 1:1. Náš gólman byl v tomto případě opravdu bez šancí! Jenomže krátce nato předvedl individuální akci ve vápně soupeře Pavel Votánek, který si udělal z několika hráčů hostů slalomové tyčky a pak nekompromisně „zavěsil“ – 2:1. No a myslíc si, že tentokrát už budeme chytřejší a jen tak si radost z vedení nenecháme soupeřem pokazit, neuplynulo snad ani 5 minut a opět jsme chybovali a bylo po radosti – 2:2! Od první naší branky neuplynulo ani 15 minut a začínalo se opět od nuly. A jak už bylo zmíněno, byli jsme rádi, že poločas končil plichtou – můžeme jenom děkovat skvělým zákrokům Máry Drába v naší brance, který se vytáhl, ale opět po naší chybě, která už začala zbytečnou ztrátou míče na půlce hřiště a pak průchoďákem až na dostřel a pak jedna rána, druhá rána, třetí rána … kanonáda s dobrým koncem pro nás!

Do druhého poločasu nastupovali hráči obou týmů správně nažhaveni a s odhodláním vyhrát! A tomu odpovídalo i oboustranné nasazení a určitě i poměrně slušný fotbal, který se v pátečním dopoledni hrál na našem hřišti. Škoda jen, že diváků nebylo tolik co obvykle (ale to asi ta změna a posun začátku utkání na dopoledne). Ve druhé části jsme už ale hráli zejména v obraně podstatně pozorněji a bez vážnějších chyb a hlavně jsme neustále zvyšovali tempo. Do ofenzívy se postupně zapojili i naši krajní obránci Petr Bílek a Honza Gruber, dostávali jsme tak soupeře stále pod větší tlak, vystřídáním jsme také malinko pozměnili naše rozestavění a nakonec se to i ukázalo jako rozhodující pro konečný výsledek. Když už byl autor našeho prvního gólu P. Mareš připravený k odchodu ze hříště za účelem vystřídání, zahrávali jsme standardku, míč se vrátil k zpět k Vráťovi Kohoutovi, který pak poslal přes celou obranu parádně mičudu právě k Pavlovi a ten nekompromisně z první zavěsil pod břevno … a šel střídat – 3:2! No a v samém závěru pak ještě náš ostrostřelec Michal Brabec upravil na konečných 4:2 v náš prospěch.

Bylo to oboustranně hezké, bojovné utkání, neustále se něco dělo, fotbal jak má být … a nakonec i se šťastným koncem pro nás!!!

Sedmé jarní utkání, sedmé vítězství…teď nás ale jenom čekají soupeři z těch nejvyšších pozic. Tak uvidíme, jak na tom doopravdy jsme. Toto utkání určitě něco naznačilo, hlavně jeho druhá půle …