Muži "B" FK Újezd nad Lesy - Prosex 3:0

FK Újezd nad Lesy „B“ – Prosex 3 : 0 (2:0), branky: M. Brabec 2x, T. Čelůstka 1

Sestava:
M. Dráb – P. Bílek, J. Šneider, M. Krejčí (46. min T. Čermák), J. Gruber – T. Zeman, J. Ryšavý – K. Valtr (60. min P. Mareš), T. Čelůstka (70. min T. Jašek), M. Doležal – M. Brabec

Jak už bylo v avízu o utkání, opravdu nás potkal zatím fotbalově nejkvalitnější jarní soupeř a i průběh utkání tomu odpovídal. Nemohli jsme se dostat do tempa, soupeř neustále hrozil z dlouhých nákopů přes naší obranu a ze standardních situací, včetně dlouhých autových hodů.
Na rozdíl od našich předchozích utkání jsme už naštěstí v první půli zásluhou Michala Brabce proměnili naše šance v dvoubrankové vedení (i když vyloženě o šancích se mluvit nedá, byly to v obou případech dobře rozehrané situace našeho mužstva a výborná orientace ve vápně autora obou gólů).

Soupeř na nás vyrukoval kromě fotbalových kvalit i s taktikou provokovat, dráždit a znervóznit, což se mu v některých momentech i dařilo. Naštěstí jsme ale krátce po poločase zvýšili naše vedení zásluhou samostatné akce Tomáše Čelůstky na 3:0 a pak jsem už i po prostřídání 3 pravidly povolených hráčů tento výsledek drželi úspěšně až do závěrěčného hvizdu hlavního rozhodčího utkání. Nutno ale podotknout, že zejména v posledních asi 15 minutách jsme měli víc poměrně dobrých gólových šancí, než v předchozích 75 minutách. Bohužel bez efektu, možná už ale scházely síly, někdy je potřeba malinko více fotbalového myšlení, rychlejší orientace, v některých momentech by to zase chtělo více kolektivního ducha. Ale jinak je potřeba za poctivou práci na hřišti pochválit všechny hráče.

Po tomto utkání jsme se usadili na pěkném 4. místě tabulky, neinkasovali jsme ani v pátém utkání na jaře (5 utkání, 5 výher, 15 bodů, skóre 20:0). Příští utkání netradičně v pátek, na 1. máje od 17,00 hod. na Junioru.

B-mužstvo proti Prosexu
Naše rezerva odehraje další mistrovské utkání na domácím hřišti v sobotu 25/4 od 17,00 hod. Soupeřem nám bude mužstvo Prosexu, pravděpodobně na jaře zatím nejsilnější protivník. Navíc na podzim s tímto soupeřem jsme vlastně prvně po postupu do I.b tř. prohráli, a to ještě i dost vysoko 0:4. Takže máme co vracet!

Bohužel, budeme se ale právě teď asi muset obejít bez několka hráčů základní sestavy, kteří se posouvají do našeho „A“čka (tak by to ale mělo být, rozehrát se a ukázat kvalitu v rezervě a pak být platným hráčem prvního mužstva) a zejména v obraně budeme oslabeni. Sestava by ale přesto měla být poměrně silná, uvidíme, kdo ještě z lavičky „A“čka posílí naše řady a tak snad i s výhodou domácího prostředí a s dobrou diváckou kulisou budeme opět úspěšní.

Nominace na utkání:
Bílek, Brabec, Čermák, Doležal, Dráb, Džilič, Gruber, Jašek, P. Mareš, V. Mareš, Ryšavý, Šneider (z A by měli být Čelůstka, Valtr, Zeman – bude ještě upřesněno na pátečním tréninku).

Sraz na hřišti nejpozději v 16,00 hod.