Muži "B" Újezd Praha 4 - FK Újezd nad Lesy 0:3

Újezd P4 – FK Újezd nad Lesy „B“ 0 : 3 (0:1), branky: V. Mareš, M. Doležal, V. Kohout
Sestava:
M. Dráb – P. Bílek, J. Šneider, M. Krejčí, J. Gruber – J. Frydrych, T. Zeman – M. Doležal, V. Kohout, M. Brabec – V. Mareš

Střídali: 50. min. P. Mareš místo M. Krejčího, 60. min. O. Sochovič místo P. Bílka a 70. min. T. Čelůstka místo V. Kohouta

K dalšímu utkání, které se hrálo na poměrně špatném hrbolatém terénu ve Štěrboholech proti jmenovci z Újezda na P4, jsme odjížděli s dalšími jarními novici T. Zemanem a V. Marešem z našeho „A“čka a s vědomím, že polovina naší obrany nedohraje, protože musí šetřit síly na nedělní utkání „A“čka na Motorletu. Navíc byla naše psychika malinko ovlivněna jistou zákulisní machinací… naštěstí ale až na prvních pár minut utkání se to na naší hře moc nepodepsalo, a i když zejména ve druhé půli nebyla naše hra moc pohledná a byli jsme i terčem kritiky domácí lavičky „vždyť hrají velké h …“ nakonec ale pravdu měl druhý hlas z lavičky soupeře „ale vedou o tři góly“.

A tak se i stalo – ani ve čtvrtém jarním mistrovském utkání nelovil náš gólman Marek Dráb mičudu ze své sítě a skóre 17:0 mluví za vše!

Hned na úvod měli ale velkou šanci domáci, to ale náš gólman ukázal, že taky něco umí a že ta nula na kontě inkasovaných branek je i jeho zásluhouJ No a pak to bylo zase o našich (bohužel) neproměněných šancích. A že jich zase bylo! A tak jsme byli nakonec rádi za povedenou akci, kterou po pěkném centru M. Brabce zakončoval V. Mareš a mohli jsme alespoň s jednogólovým náskokem jít do šaten na poločasovou přestávku. Soupeř nehrál špatně, snažil se, hrozil hlavně po nákopech do našeho velkého vápna, výhodou mu byly i menší rozměry hřiště a tak jsme se trochu obávali, co přijde ve druhé půli.

Naštěstí ale hned po několika minutách jsme po hezké kombinaci zvýšili naše vedení, když se krásně z pravé strany trefil křížem přes celou bránu přesně k tyči M. Doležal a tak uklidnil trochu naší hru a hlavně zmrazil domácí euforii a snahu o zvrácení vývoje utkání. Pak jsme museli začít i střídat, co možná mělo trochu vliv na naší hru, ale do konce utkání se už kromě naší třetí branky, kterou přeci jen nakonec po dvou či třech tutovkách střílí (no ono to ani tak moc o střílení nebylo, ale i to se počítá) V. Kohout.

Takže další tři body, opět čisté konto, snad už jistá záchrana I.b třídy… Za bojovnost, nasazení a snahu hrát fotbal zaslouží všichni hráči uznání a pochvalu. Lepší soupeři ale pořád na nás čekají, možná už v sobotu od 17,00 hod. na našem domácím hřišti Prosex.