MUŽI "B" Union Žižkov - FK Újezd nad lesy B 0:1

Stále bez prohry !!!!

I ve třetím utkání nové sezény se naše Béčko prosadilo a přivezlo si ze hřiště soupeře tři body. Tentokrát se hrálo na Unionu Žižkov a utkání to nebylo vůbec lehké, už jen proto počasí. Na sobotu byly hlašeny tropická teploty. Předpověd se vyplnila a k utkání, které navíc začínalo v 10:30 se nastupovalo za přišerného vedra. A jistě si dokážete představit jak je vysilující hrát v takových podmínkách.

Zápas sme začali aktivně. Hned z kraje sme si vytvořili několik šancí, které bohužel zůstaly bez golového efektu. Důležité je také podotknout, že utkání řídil náš starý známý Čikara. Ten hned v deváté minutě ukázal žlutou kartu Frantovi Kuchařovi. Karta to byla přísná ale nikdo se nemoh divit. Tihle dva mají zřejmě nevyřízené učty ještě z druhé třídy, kdy nás Čikara také občas piskal.

Ale zpátky k naší hře. Po několika chybách v obraně sme soupeře pustili do šancí. Ty ovšem nevyužil, díky skvělým zákrokům Máry Drába. Jinak soupeř moc nezlobil a dá se říct, že aktivita a převaha byly na naší straně. Zbývalo už jen vstřelit branku. To se podařilo po skvělém pasu skoro přes půl hřiště, kdy Franta centroval a Michal zakoncoval. Ale pomezní rozhodčí zvedlým praporkem přerušil naší radost. Offside to podle mě nebyl. Ale s tim se nedá nic dělat.

Následovaly další nevyužité šance z naší strany. Za zmiňku stojí břevno z přímého kopu, ktery zahrával Karel. Smůlu v zakončení prolomil pár minut před koncem prvního poločasu Michal, který po vybojovaném míči postupoval sám na golmana, udělal mu kliku a zakončoval do prázdné brány.

Druhý poločas byl vyrovnaný. Kvalita fotbalu šla dolů, protože sil na obouch stranách rychle ubývalo. Ke konci si soupeř vytvořil tlak. Zahrával několik standartních situací, ale nic z toho nebylo. Proto sme se po závěrečném hvizdu mohli radovat z dalších bodů. Vitěztví to bylo zasloužené.

Takže nezbývá než dodat: Jen tak dál!