FK Újezd nad Lesy - Čechie Uhříněves

FK Újezd nad Lesy - Čechie Uhříněves  2 : 1  (1 : 0)

neděle 2.11.2008 , 12,30 hodin, tráva Újezd

Branky: 25´, 49´ Mruvčinský

Sestava:

Přibyl - Mesjar, Pinkas, Bouška, Veselovský, Čermák, Denemark, Mruvčinský, Horák,  Kuštein, Votava, Herčík, Černý, Mikuš

Na poslední podzimní zápas hraný za slušného počasí k nám zavítal třetí tým tabulky - Čechie Uhříněves, tým, který spolu s námi jako jediný dokázal hrát s vedoucím týmem naší skupiny vyrovnanou partii. Nebrali jsme dnešní zápas na lehkou váhu, protože jen vítězství by nás udrželo na dostřel zatím vedoucí Sportovní Jižní město.

Chtěli jsme proto hrát ze zabezpečené obrany a podnikat rychlé brejky na soupeřovu branku. Tato taktika nám jakž takž vycházela první poločas, kdy jsme měli více ze hry a vytvořili si docela dost brankových příležitostí, ale střely všech hráčů nelétaly tak nebezpečně, aby s nimi brankář hostí měl moc velkou práci. Obrana pracovala v tomto poločase celkem spolehlivě, takže náš brankář neměl téměř žádnou práci. Když už jsme překonali rychlou přihrávkou na volného útočníka obranný val soupeře, tak náš hráč nezpracoval přihrávku, tak jak bychom si představovali a pokud vůbec vystřelil, tak slabě. Ani přímé kopy tentokrát nebyly naší silnou zbraní, protože střely z velké dálky soupeřův brankář viděl celou dobu letu, protože naši hráči mu nedokázali zakrýt výhled. A tak vlastně jedinou pěknou akcí našich hráčů byl útok z pravé strany, po kterém Martin trefil soupeřovu tyč. Už jsme mysleli na přestávku, když se našim hráčům podařilo vysunout hrotového útočníka, který unikl stoperovi ve vápně a po následné kose jsme kopali penaltu. K míči se postavil Martin  a nedal soupeřovu brankáři žádnou šanci.

O přestávce jsme v kabině probrali všechny chyby a vypadalo to, že v druhém poločase budeme pokračovat v naší hře a že střelecká úspěšnost našeho týmu se zlepší. Ale byl to naopak soupeř, kdo začal více zlobit, začal nás přehrávat a my se čím dál víc museli bránit. V polovině druhého poločasu po jednou z útoku hostů jsme několika chybami v obraně nabídli soupeři šanci ke skórování, kterou beze zbytku využil. Po této brance jsme chvilku nevěděli co hrát, ale i díky povzbuzování rodičů jsme se zase začali dostávat do zápasu. Oba dnešní soupeři bojovali jaksepatří a hra se odehrávala mezi oběma brankami. Začínalo být jasné, že kdo dá ještě jeden gól, odejde z dnešního utkání jako vítěz. To se nakonec podařilo nám, když v poslední minutě utkání po dlouhém výkopu našeho gólmana Martin obešel vše co mu stálo v cestě a na jeho přesnou střelu byl brankář hostů krátký. Když po necelé minutě rozhodčí odpískal konec, mohli jsme se začít radovat. V první polovině tohoto soutěžního ročníku byla Uhříněves pro nás asi nejtěžší soupeř, na kterého jsme narazili.

Za celou podzimní část soutěže si kluci zaslouží pochvalu za předváděné výkony a bojovnost, kterou se prezentovali, velký dík také patří rodičům za neutuchající podporu a obětavost. Takže ještě jednou všem velké díky!!