Sportovní Jižní Město - FK Újezd nad Lesy

Sportovní Jižní Město - FK Újezd nad Lesy 2 : 2 (0 : 2)

Sobota 6.9.2008 , 12,00 hodin, UMT Hrabákova

Branky: 6´Mruvčinský, 20´Čermák

Sestava:

Přibyl - Mesjar, Pinkas, Bouška, Veselovský, Čermák, Denemark, Mruvčinský

Herčík, Horák, Mikuš, Kuštein, Černý, Votava

Tak nám začala nová sezóna a pro většinu hráčů i první zkušenosti se starší přípravkou.

Po fyzicky náročném soustředění jsme byli zvědavi, jak se hráči v úvodním zápase představí i po technické stránce. A nebylo to vůbec špatné představení!

Zápas začínal v pravé poledne za velikého vedra na hřišti s umělou trávou, kde černá guma v podkladu přitápěla ještě více. Rozměry tohoto hřiště jsou velmi malé, takže úvodních pět minut si brankáři navzájem posílali pozdravy prostřednictvím dlouhých nakopávaných míčů, aniž by se míče dotknul jakýkoliv jiný hráč, neboť žádný hráč na hřišti nebyl schopen brankářem nakopnutý balón zpracovat. Hráči si přesto začali zvykat na tento způsob hry, který uplatní i jiná mužstva, co budou hrát na tomto hřišti. V šesté minutě však Martin zpracoval dlouhý nákop před brankářem soupeře a vystřelil, brankář míč neudržel, takže Martin ho s přehledem dopravil do prázdné branky a dal náš první mistrovský gól v této sezóně. Hra se neustále odvíjela mezi oběma brankami, až po domluvě trenéra začali kluci roztahovat hru více do stran, takže jsme soupeře začali přehrávat a výsledkem jedné akce s několika rychlými přihrávkami byl druhý gól v síti soupeře, který vstřelil po vyšachování celé obrany do prázdné branky Radim. Po vyhraném poločase jsme chtěli udržet tento pro nás příznivý výsledek i v poločase druhém, případně přidat další branky, ale vlivem únavy z horka a zlepšené hry domácích jsme si po rohovém kopu dali vlastní gól. Po dalším soupeřově rohu jsme díky chybě obrany dostali od nepokrytého útočníka druhý gól. Poté jsme iniciativu převzali opět my a mohli utkání dotáhnout do vítězného konce, ale proti byl rozhodčí, který neuznal regulérní branku, kdy gólman soupeře po našem perfektně kopnutém přímáku, střele do břevna a následné dorážky vyrazil míč. Ten už byl však celým objemem za brankovou čarou. Minutu před koncem jsme měli další možnost strhnout vítězství na svou stranu, kdy po přečíslení čtyř našich hráčů proti dvěma soupeřovým obráncům dostal ideální přihrávku před branku Matěj, ale bohužel střela mu nesedla a tak měl brankář jednoduchou práci.

Odjeli jsme z Jižního města s jedním bodem, ale s pocitem dobře vykonané práce. Soupeř sehrál s námi vyrovnanou partii, pohrozil několikrát z pěkně kopnutých přímých kopů, takže i Romanovi v brance můžeme děkovat za tento dobrý výsledek.

Nejlepší hráči: Roman, Martin M., Radim, Lukáš, Ludva