FK Újezd nad Lesy - ČAFC Praha C

FK Újezd nad Lesy - ČAFC Praha C   4 : 1  (3 : 1)

Pátek 3.10.2008 , 16,30 hodin, tráva Újezd

Branky: 14´, 50´ Mruvčinský, 5´Veselovský, 24´ Horák

Sestava:

Přibyl - Mesjar, Pinkas, Bouška, Veselovský, Votava, Mruvčinský, Mikuš, Oktábec, Čermák, Štěrba, Horák

Za zamračeného a trochu studeného počasí jsme s napětím očekávali druhý domácí zápas našich kluků proti týmu ČAFC, který v minulém kole porazil o čtyři branky Aritmu, takže soupeř budil trochu respekt. Chtěli jsme proto hrát ze zabezpečené obrany, ale úvod zápasu byl jako ze špatného snu. Hned v první! minutě utekl po pravé straně útočník hostů a snažil se odcentrovat před bránu. Centr se mu nepovedl, ale jeho střela letěla po zemi na našeho gólmana, kterému neuvěřitelně míč vypadl z ruky a druhý útočník hostů měl jednoduchou práci dopravit ho do prázdné branky. Tento gól námi trochu otřásl, ale duo trenérů na naší střídačce neúnavně hnalo kluky za vyrovnáním. To se povedlo v páté minutě, kdy po jednom z útoků Martin M. vystřelil, brankář míč nohou jen vyrazil a dobíhající Matěj měl jednoduchou práci dokopnout míč do opuštěné branky soupeře. Od této chvíle jsme převzali režii zápasu do svých rukou a snažili se hráče soupeře přehrát kombinací, neboť do osobních soubojů s velkými hráči se nikomu nechtělo. Výsledkem našeho mírného tlaku byl další gól v síti hostujícího brankáře, když Martin M. z deseti metrů neočekávaně vystřelil a brankář malinko zaspal. Do konce poločasu jsme přidali ještě jeden gól, který dal Martin H., kterého do samostatného nájezdu na brankáře po kombinaci několika hráčů vyslal Martin M.

Takže první poločas dopadl pro nás dobře, ani druhý nebyl z naší strany špatný, jen jsme přestali kombinovat a zkoušeli samostatné akce, které na soupeře neplatili. Pokud kluci zapojili do své hry kombinaci, dostali jsme se lehce k bráně soupeře, ale tam veškeré akce končili buď nepřesnou střelou, nebo odkopem obránce. Až v samém závěru utkání jsme přidali čtvrtý gól, který dal Martin M. po krásné samostané akci a střele z patnácti metrů.

Dá se říci, že se nám dnešní zápas povedl, nebyli jsme však mnohem lepší než soupeř, spíše jsme tři body uhráli větším nasazením a chutí poprat se o dobrý výsledek, za což však našim klukům patří pochvala.

Nejlepší hráči: Martin M., Radim, Ludva, Matěj, Martin H.