FK Újezd nad Lesy - Sportovní Jižní Město

FK Újezd nad Lesy - Sportovní Jižní Město 3 : 0  (1 : 0)

pátek 10.4.2009 , 16,00 hodin, tráva Újezd

Branky: 9´Veselovský, 42´Mruvčinský, 49´Pořízka

Sestava:

Přibyl - Mesjar, Pinkas, Bouška,  Čermák, Jirsa, Veselovský, Mruvčinský, Černý, Mikuš, Pořízka

Tak nám konečně začala jarní část soutěže a hned na první zápas jsme přivítali na domácím hřišti vedoucí tým naší skupiny - Jižní Město.

S tímto týmem jsme na jejich hřišti v úvodu soutěže jen remizovali, doma jsme však chtěli získat všechny body. Kluci ještě nezapomněli, jak je na podzim rozhodčí ošidil o vítězný gól, takže byli dobře namotivováni i bez připomínek trenéra.

Plni odhodlání jsme se od začátku zápasu vrhli na soupeře, jenže ten také není zvyklý ztrácet body, takže od úvodního hvizdu se hra odvíjela převážně mezi oběma brankovišti. První jsme se přeci jen osmělili my, kdy po sérii pěkných přihrávek jsme přečíslili soupeře, jenže náš útočník tváří v tvář brankáři nastřelil jen tyč. Tento moment jakoby nás malinko uspal, takže dalších cca 5 minut jsme se většinou bránili mírnému tlaku soupeře, z čehož si soupeř vytvořil dvě šance, které naštěstí pro nás nevyužil. Po důrazném napomení trenéra naši hráči začali předvádět svoji hru a soupeře jsme začali pomalu dostávat pod tlak. Vytvořili jsme si několik slibných šancí, ale střela buď šla vedle, chytil ji soupeřův brankář nebo obránci včas zasáhli.

V 9. minutě jsme po krásné akci založené naším obráncem přečíslili obranu soupeře, útočníci si vyměnili balón a podél vybíhajícího gólmana dává náš útočník na 1:0!!

Přesně takto jsme si představovali úvod utkání, soustředěnou hrou nenechat soupeře přiblížit se na dostřel k naší bráně a po získání míče rychle vyrážet na zteč soupeře. Tato taktika nám vycházela prakticky po celý zápas. I když jsme měli v prvním poločase více ze hry a gólové šance si vytvářeli pouze my, další branku jsme nepřidali.

O přestávce se kluci v kabině povzbuzovali a jednogólové vedení vlévalo do jejich žil mírný optimismus a víru ve vítězství. Do druhého poločasu jsme proto nastoupili s ještě větší vervou než do poločasu prvního a chtěli jsme přidat rychle další uklidňující branku. To se nám bohužel dlouho nedařilo, i když příležitostí jsme měli docela dost.

Soupeř ve druhém poločase prakticky nevystřelil na naší bránu, jen po jednom rohovém kopu trefil letící míč našeho obránce do pusy a přirazil mu hlavu k tyčce, ale po krátkém ošetření rozbitého retu naskočil tento hráč znovu do zápasu.

Několikrát naši útočníci utekli poněkud křečovité obraně soupeře, ale vsítit gól se nám podařilo až asi 10 minut před koncem zápasu. Od této chvíle někteří hráči soupeře rezignovali a ani napomínání jejich trenéra k větší aktivitě jejich hru neoživilo. Do konce zápasu scházely asi 2 minuty, když jsme po krásné kombinační akci několika hráčů vstřelili náš třetí gól, čímž jsme podtrhli náš výborný výkon v tomto utkání.

Náš cíl vybojovat tři body proti našemu největšímu rivalovi o postupové místo v naší skupině jsme splnili, že to bylo s takovou krásnou, obětavou a bojovnou hrou nás moc těší.

Za předvedenou hru si kluci vítězství zasloužili, jen nesmíme usnout na vavřínech a stejným způsobem bojovat i v dalších utkáních, abychom nepřipustili nějaké naše zaváhání, čehož by náš dnešní soupeř jistě dokázal využít.

A jak utkání viděl náš soupeř?