Muži "A" FC Uhříněves - FK Újezd nad Lesy 5:1 (1:1)

FC Uhříněves - FK Újezd nad Lesy 5:1 (1:1)

góly: 18' a 64' Čejka, 49' Luňák, 52' Nykl, 79' Trhlík - 13' Jan Frýda

sestava FK Újezd nad Lesy:
Kopecký - T. Zahradník, Minář, L. Zahradník, Bílek - Daníček, Kohout (54'P. Kovář), Frydrych, Otopal - Frýda (68'Krejčí), V. Mareš (54'Janek)

Připraveni na střídání: Zeman, Mašín

Uhříněves rozstřílela Újezd

Přestože Uhříněves od 13.minuty prohrávala, stačila do poločasu srovnat a po změně stran čtyřmi góly zápas dokonale otočit. Velkou měrou se o to zasloužil v pohodě hrající Čejka, který dvě branky dal a u dalších dvou asistoval. Zápas měl od úvodních minut charakter derby, hrálo se rychle, tvrdě a s potřebným nasazením.

Hned z prvního útoku se dostal až do vápna domácích Kohout, mířil však vedle. Domácí odpověděli prudkou střelou Procházky, která skončila v náruči Kopeckého, vzápětí pálil těsně nad Zlatník. Ve 13.minutě přišel úder ze strany hostí, jako blesk z čistého nebe. Daníček se rychlým průnikem po levé straně dostal až k vápnu domácích, tam našel křížnou přihrávkou nabíhajícího Frýdu a ten zakončovat umí. Jeho krátký švih pravačkou skončil v síti bezmocného Kudrnáče. O dvě minuty později rozehrál Čejka přímý kop z levé strany, avšak tři jeho nabíhající spoluhráči nebezpečný centr minuli jen o vlásek. Po dalších třech minutách se už ale skóre měnilo. Po přihrávce Nykla se šikovně ve vápně uvolnil Čejka a přízemní ránou doslova prostřelil Kopeckého. Ve 30.minutě se téměř z půlky pustil do velkého sóla hostující Mareš, dostal se až do vápna, kde v tísni slabě vystřelil jen do náruče připraveného Kudrnáče. Za dalších pět minut se po hezké individuální akci Kohouta dostal ke střele Frydrych, ale domácího gólmana nepřekvapil. Z rychlého protiútoku domácích se po Luňákově pasu dostal do šance Čejka, ale Kopecký mu kolenem střelu vyrazil. A když se neujala ani další výstavní dělovka Čejky z více jak třiceti metrů, šla do kabin obě mužstva za nerozhodného stavu.
V druhé půli převzali domácí plně otěže do svých rukou a na hřišti to často vypadalo jakoby se nad polovinou hostí přehnala smršť. Hned ve 49.minutě měli domácí výhodu přímého kopu z pravé strany, Čejka míč zakroutil před bránu a královická posila Luňák dorazil míč do sítě. O tři minuty později po Čejkově rohu přiťukl Trhlík míč Nyklovi a ten kolenem přidal třetí gól domácích. Trenér hostí Kopecký pak poslal na trávník dva čerstvé borce Janka a Kováře, ale ani to na dobře rozjetý domácí tým nestačilo. V 59.minutě se dostal k odraženému míči Čejka, jenže v čisté ložence z několika kroků bránu přestřelil. A aby toho nebylo málo, tak vzápětí stejný hráč neusměrnil Hradilovu přihrávku do odkrytého koutu Kopeckého brány. V 64.minutě po dlouhém pasu Jančaříka přišel na půlce o míč L. Zahradník v souboji s Procházkou, ten pak zasprintoval až k vápnu a přesnou přihrávkou umožnil Čejkovi zamířit do prázdné brány. Ve zcela rozhodnutém zápase pak přinesla vzrušení 78.minuta, kdy hostující Krejčí hrubým zákrokem poslal na trávník domácího Kasala. To neunesl jeho spoluhráč Hradil a Krejčího lehce postrčil. Sudí Gotthard vzápětí na Hradila vytáhl červenou kartu a první provinivší se Krejčí dostal kartu žlutou. Domácí pak Procházkou rozehráli přímý kop a Trhlík nechytatelnou hlavičkou pod břevno pečetil zaslouženou výhru domácích.

Miroslav Kopecký (Újezd nad Lesy): Zoufale jsme propadli úplně ve všem. Kluci nedodrželi pokyny, které jsme si o poločase řekli. Neudrželi jsme Čejku, ten si dělal co chtěl. Někteří hráči si myslí, že na to mají. Nemají a navíc neposlechnou. S tím se dá těžko něco dělat. Pak jenom koukám, jak to tam padá a to navíc gólman chytil ještě tři jisté góly. Mohli jsme odjet s větším přídělem. Budeme se muset zamyslet, co dál s tím fotbalem dělat.
Petr Königsmark (Uhříněves): První poločas byl poměrně vyrovnaný. Prohrávali jsme, ale po pěti minutách se nám podařilo vyrovnat. Byli jsme možná aktivnější, ale první půle byla vyrovnaná. Do druhé půle jsme si řekli, že do toho musíme trošku šlápnout. Dali jsme dva rychlé góly a tím se zápas rozhodl. Pak jsme využili další šance, tak si myslím, že to vítězství je naprosto zasloužené. Z mého pohledu rozhodčí připustil nesmyslně tvrdý zápas. Mohlo dojít i k nějakým zraněním.

Uhříněves - Újezd nad Lesy 5:1 (1:1)
Branky: 18. a 64. Čejka, 49. Luňák, 52. Nykl, 79. Trhlík - 13. Frýda

ČK: 78. Hradil (Uhříněves) ŽK: 58. Minář a Frýda, 78. Krejčí (Újezd nad Lesy)

Rozhodčí: Gotthard - Kubíček, Horvát Diváků: 90
Uhříněves: Kudrnáč - Kosina (63.Kasal), Trhlík, Zlatník, Kuchta - Hradil, Procházka, Luňák, Jančařík - Nykl (67. Plášek), Čejka (75. Strejček). Trenér Petr Königsmark.
Újezd nad Lesy: Kopecký - T. Zahradník , Minář, L. Zahradník - Kohout (54. Kovář), Frydrych, Otopal, Bílek, Daníček - Mareš (54. Janek), Frýda (68. Krejčí).
Trenér Miroslav Kopecký.

5.9.2010 - Václav Kozel