Sokol Stodůlky - FK Ujezd nad Lesy 2:3 (1:0)

Branky :  37' Lipár Dominik, 45' Andras Lukáš, 50' Karbus Jakub

Šrámek Jan - Drdla Lukáš, Kostka Jakub, Vojáček Lukáš - Čermák Daniel, Foltman Petr, Andras Lukáš, Podlipný Jakub, Havel Jiří - Karbus Jakub, Lipár Dominik

Střídali (hokejově):

Černý Tomáš, Vaníček Tomáš, Přibyl Roman, Novotný David, Benda Jakub

Komentář :

V zamračeném sobotním dopoledni jsme zajížděli na výlet přes celou Prahu do Stodůlek. K soupeři, od kterého jsme loni inkasovali ve 2 zápasech po osmi brankách...

A jako bychom chtěli tuto normu splnit i letos. Zápas jsme začali naprosto laxně a domácí jsme tímto přístupem posadili na koně. Hned z prvního útoku jsme mohli inkasovat, ale naštěstí jsme odvrátili na roh, z kterého jsme ale pro jistotu nechali domácího hráče hlavičkovat. A tak to šlo prakticky celý první poločas. Soupeř nás přehrával jak fotbalově tak hlavně bojovností, kdy se pral o každý míč. Náš profesorský přístup směřoval pouze k čekání na to, kdy inkasujeme branku. Ještě že máme v brance Honzu Šrámka, který několika velmi dobrými zákroky držel naše akcie nad vodou. My jsme se zmohli pouze na náhodné akce bez větší myšlenky. Jedinou hrozbou pro domácí branku byly asi 2 standartní situace, kdy jsme jakež takež šance měli. A navíc jsme začali i diskutovat s panem rozhodčím, což našemu výkonu taky neprospělo. Panu rozhodčímu se zápas sice nepovedl, ale pískal špatně na obě strany. Už dlouho jsme se tak netěšili na přestávku, jako tady. Ale to jsme domácím na cestu do šaten dali krásný dáreček, když Petr Foltman nepřesně rozehrál od lajny do středu hřiště, nejšikovnější domácí hráč si z našich obránců udělal kužely a s přehledem zavěsil - 1:0. Dvě minuty před poločasem !!

Do druhé půle jsme museli něco udělat. Prostřídali jsme 4 hráče a co říkal Pižďuch klukům v kabině, to si asi necháme jen pro sebe. A do druhé půle nastoupilo naprosto jiné mužstvo. Ke zlepšenému výkonu pomohlo promíchání řad, kdy Kuba Podlipný se posunul doleva, z Petra Foltmana jsme stáhli větší část defenzivních povinností, které úspěšně převzal Čert a Andymu se otevřel větší prostor pro útočení. A hlavně, střídající hráči vnesli do týmu chybějící bojovnost a odhodlání. A hned na začátku druhé půle jsme sklidili sladké plody. Krásné vysunutí Dominika Lipára, jeho samostatný únik a střela šajtlí - 1:1. I nadále jsme zaměstnávali obranu soupeře a po zmatcích v pokutovém území jsme vstřelili Andym vedoucí branku, kterou nejprve pan rozhodčí uznal a poté po protestech domácích zase odvolal (zřejmě oprávněně, protože padla po odpískání). Ale Andy se dočkal zanedlouho. Ve vápně si zpracoval zády k brance přihrávku, obtočil se okolo soupeře a levou novou vstřelil tentokrát už opravdu naši vedoucí branku - 1:2. Za chvíli po vysunutí od Andyho postupoval sám na brankáře Kuba Karbus, ale bohužel nastřelil pouze jeho koleno. Ale v dalším nájezdu se už nemýlil, když tentokrát vyslal přihrávku Dominik Lipár - 1:3. Bohužel, když jsme měli soupeře na lopatě, přišlo drobné zaváhání v obraně a domácí snížili na 2:3. A do konce chybělo dlouhých 17 minut... Hra se ale vcelku uklidnila a my jsme do konce zápasu soupeře k naší brance pouštěli pouze na větší vzdálenost, naopak jsme mohli v závěru pečetit naše vítězství, ale Dominik nedal z malého vápna, následně ani Vana a závěrem akce byla nastřelená tyč  Kubou Karbusem. Po chvilce zazněl závěrečný hvizd a my jsme si docela oddechli.

První půle byla hrozná blamáž, kdy domácí mohli klidně vést o 3 branky. Po přestávkové bouřce a prostřídání se probudilo celé mužstvo a zaslouženě otočilo zápas. Doufejme, že takovéto výpadky jako v první půli se už nebudou opakovat !! Ale za druhou půli kluci díky.