FK Újezd - Loko Vltavín

5. kolo - neděle 3.10.2010 - 12,30 hodin

FK Újezd nad Lesy –  Loko Vltavín    1:1  ( 0:1 )

Sestava: Přibyl - Mesjar, Pinkas, Oktábec, Bouška- Pořízka, Herčík, Veselovský, Čermák  - Mruvčinský, Jirsa

Střídačka: Černý, Kuštein, Salač, Denemark, Mikuš

Branky: 40´ Jirsa

Dnešní den jsme přivítali soupeře Loko Vltavín a bylo ještě před začátkem utkání jasné, že to bude boj o první místo v naší skupině. Také utkání začalo opatrným oťukáváním z obou stran, hra se převážně odehrávala mezi oběma vápny. Nakonec jsme to byli my, kdo se první osmělil, jenže střela Martina Mruvčinského po slalomu mezi hráči Loka neměla patřičnou razanci, takže si s tím brankář soupeře hravě poradil. Hra obou týmů byla místy dost hrozná, v podstatě nakopávaná. Ani jeden tým si nedokázal vytvořit na soupeře tlak. Jakés takés šance soupeře přicházely snad jen po rohových kopech, které hráči Loka rozehrávali na své tři vysoké věže - hráče na mladší žáky nadprůměrného vzrůstu. Jako třeba v 16. minutě, kdy kopali dva rohy za sebou. V prvním případě náš brankář Roman Přibyl vyrazil balón směřující do branky zpátky na roh, v druhém případě perfektně odhlavičkoval Honza Oktábec a tak jsme to přežili bez pohromy. Naší v podstatě jedinou pořádnou šancí byl v 22. minutě trestný kop, který prováděl Martin. Míč letěl perfektně pod břevno, bohužel pro nás přesně do míst, kde stál vltavínský brankář, který konečky prstů vytlačil tuto střelu na břevno a dorážka Honzy Oktábce hlavou byla přerušena rozhodčím pro údajný faul na brankáře. Minutu před koncem podnikli hráči Loka rychlý průnik po pravé straně, kdy jeden z těch velkých hráčů se snažil vniknout s míčem do naší šestnáctky a odcentrovat. Bohužel pro nás ho ale dva metry před vápnem školácky zezadu skolil Vojta Černý. Po odpískaném faulu přišel přímý kop, po kterém se míč snesl na malé vápno k zadní tyči, kde stál bohužel nikým neobsazen hráč Loka a ten hned z první vystřelil. Roman v bráně perfektním zákrokem nohou míč vyrazil znovu za malé vápno, přišla však další dorážka neobsazeného hráče, který to bez rozmyslu znovu napálil na naší bránu. Zvedající se Roman opět vymrštil svoji nohu a míč zasáhl a vykopl, bohužel k naší smůle těsně za břevnem do branky. Kdyby stál o metr vpředu, míč by vyrazil na roh, takto jsme těsně před poločasem prohrávali 0-1. O přestávce jsme si v kabině řekli, že takhle hrát nebudeme a pokusíme se s výsledkem ještě něco udělat. Naše hra se malinko zlepšila, ale pořád to nebylo ono. Ve 40. minutě jsme od vlastní brány konečně několika přihrávkami přehráli soupeře, míč se dostal k Martinovi, který perfektní českou uličkou mezi obránce soupeře uvolnil Pavla Jirsu, který trochu se štěstím obhodil soupeřova brankáře - 1-1.

Čekali jsme, že se kluci uklidní a začnou hrát tak, jako v předchozích zápasech, ale dnes tomu tak nebylo. Jakoby se báli o výsledek, natolik ustrašená byla naše hra. Soupeř to vycítil a začal kousat. Do konce zápasu zbývalo ještě tak sedm osm minut, když nás soupeř zamkl na naší půlce a my se nebyli schopní přes ní dostat. Přišla sprška rohových kopů, které byly nebezpečné, naštěstí pro nás z nich nezapršelo a když v poslední minutě Roman v naší brance chytil soupeři gólovou šanci, věděli jsme, že to bude pro dnešek vše. Ztratili jsme sice doma dva body, ale vzhledem za průběh dnešního utkání je bod dobrý. Soupeř se představil ve velmi dobrém světle a bude určitě jeden z adeptů na první příčku naší skupiny. Pro naše hráče je to ponaučení, že bez bojovnosti a snahy dotáhnout zápas do vítězného konce to bude v dalších utkáních velmi těžké.