FK Ujezd - Klánovice

5.kolo - neděle 3.10.2010 10:00

FK Újezd nad Lesy - FK Klánovice  4:1 (2:0)

Branky :

7' Lipár Dominik, 18' Andras Lukáš, 61' Podlipný Jakub, 68' Karbus Jakub,

Sestava :

Šrámek Jan - Přibyl Roman, Kostka Jakub, Černý Tomáš, Novotný David - Čermák Daniel, Foltman Petr, Andras Lukáš, Podlipný Jakub - Karbus Jakub, Lipár Dominik

Střídali (hokejově):

Drdla Lukáš, Vojáček Lukáš, Oktábec Jan, Beneš Jakub, Havel Jiří

Komentář

V chladném nedělním ránu nás čekalo vždy nepříjemné derby, navíc se soupeřem, kterému se v úvodu soutěže příliš nevede.

My jsme do zápasu vstoupili v podstatě se sestavou, která odehrála výborný druhý poločas na Stodůlkách. Soupeř ale začal bez ostychu a rozhodně to nevypadalo, že v letošní sezóně ještě nezískal ani bod. Ale do vedení jsme šli přeci jen my, když malou domů soupeřova obránce vystihnul Dominik Lipár - 1:0. Tato branka soupeřem mírně otřásla a tak nastal festival našich zahozených šancí. Ujalo se až naběhnutí Andyho do vápna a přehození brankáře hostí - 2:0. Tato branka jako by naopak otřásla s naším mužstvem. Sice jsme pak měli ještě nějaké náznaky, ale fotbal pro nás skončil v podstatě v minutě 28. To, když po faulu na polovině jsme rychle rozehráli, Andy postupoval sám na brankáře a byl sražen. Soupeřův hráč byl po právu vykázán ze hřiště a tady jsme si asi mysleli, že Klánovice se už porazí sami, nebo že to v klidu zabalí.

To, co se dělo v začátku druhé půle bylo přímo alarmující. Soupeř ač oslaben vlétnul na hřiště jako uragán a během prvních 5-ti minut měl 2 gólové příležitosti. Bohužel tu druhou se mu podařilo proměnit - 2:1. Naši hráči začali zmatkovat, míče pouze bezhlavě nakopávali a útočníci je nedokázali podržet. Na tuto situaci jsme museli reagovat, a tak kolem 50-té minuty jsme díky hokejovému střídání museli vrátit na hřiště to nejzkušenější, co jsme měli k dispozici. Konečně jsme zase začali zlobit v útoku, ale křeč na našich kopačkách se dostala i do finální fáze, kdy jsme nedokázali zužitkovat slibné útoky 3 na 2 a podobně. A tak jsme zase trnuli, aby jsme nevytvořili nějakou chybu, protože kdyby soupeř vyrovnal, měli bychom to hodně těžké. Naštěstí pro nás se ujmula rychlá kombinace, kdy Andy vysunul Kubu Podlipného a ten svou třetí šanci konečně proměnil - 3:1. Touto brankou byl definitivně zlomen odpor soupeře a tak jsme v závěru ještě Kubou Karbusem střelou z vápna pečetili výsledek - 4:1.

Po vcelku snadném vedení a oslabení soupeře jsme nepochopitelně vypadli z role. Neproměnění minimálně 5-ti vyložených šancí v první půli nás mohlo mrzet. Ve druhé půli se soupeř vzepjal k heroickému výkonu (před čímž smekám) a jen shodou okolností nevyrovnal. Naštěstí závěr patřil nám, a tak jsme důležité 3 body urvali pro sebe.