SK Viktoria Žižkov  -  FK Újezd nad Lesy    1:7  ( 1:3 )

Sestava: Přibyl - Pořízka, Oktábec, Mesjar, Bouška - Čermák, Herčík, Veselovský, Jirsa - Mruvčinský, Kuštein

Střídačka: Mikuš, Černý, Denemark

Branky: 16´, 18´, 34´Mruvčinský, 26´Oktábec, 40´Veselovský, 41´Herčík, 42´Jirsa

K dohrávce utkání 4. kola, které se nesehrálo pro nezpůsobilý terén, jsme nastoupili v úterý 5.10. Pozdní odpolední hodina a zamračená obloha dávaly tušit, že se bude dohrávat za šera. Možná proto jsme na soupeře od první chvíle „vlítli“, vypadalo to, že to chceme mít co nejrychleji za sebou :-)). Už první minuta znamenala šanci pro naše mužstvo. Hned po rozehrání jsme kopali 2 rohové kopy. První z nich soupeř odvrátil na další roh, druhý míč směřoval dozadu na úplně volného Radima Čermáka, 5 metrů za vápno. Radimovi se ale střela nepovedla, ne moc prudký míč po zemi neznamenal ohrožení soupeřovy branky. V páté minutě se Martin Mruvčinský vydal zprava doleva po čáře vytyčující hranici velkého vápna, až měl před sebou ve vápně volno ke střele na branku. Slabou střelu levou nohou ale  brankář snadno chytil. 9. minuta a Martinova individuální akce, kdy po několika kličkách přihrál doleva na Pavla. Ten se Martinovi snažil prostrčit míč zpátky, ale brankář úmysl vystihl a byl u míče dříve. To jsou z průběhu první čtvrthodinky vypíchnuté jen některé akce. Měli jsme několik šancí na gól, produkovali jsme nátlakovou hru, soupeře jsme přehrávali na všech postech, ale jak už to tak bývá, nedáš - dostaneš, a to se bohužel stalo i nám. Soupeř se dostal k ojedinělé akci. Hráč Žižkova zleva nahrál na hranici šestnáctky na své volné nepokryté útočníky. První hráč přenechal lépe postavenému spoluhráči, který přesnou střelou zaskočil Romana v brance. Ve 14. minutě jsme tedy prohrávali 1-0. Vypadalo to, jakoby to naše kluky „nakoplo“, protože následující minuty nás bylo plné hřiště a soupeře jsme „trhali na kusy“. Hned po rozehrání dostal napravo míč Radim a únikem po právě straně se dostal z úhlu až před brankáře, kterého ale neprostřelil. Soupeř se nestihl  ještě vzpamatovat, když se na hrotu na pravé straně vápna, dostal k míči Tomáš Kuštein. Správně vyhodnotil situaci a nesnažil se o složitý míč proti vyběhnuvšímu brankáři Žižkova a poslal míč doleva do volného prostoru, kam si vbíhal Martin Mruvčinský. Tomu se po několika rychlých krocích otevřela prázdná branka. 1-1. V 17. minutě Ludvík Bouška vybojoval ve středu hřiště míč a přihrál do běhu Pavlovi Jirsovi. Pavel se ještě snažil prostrčit do uličky na Martina, ale dal to Martinovi do protipohybu, takže to v klidu jistil brankář Žižkova. A v 18. minutě jsme se zaslouženě dostali do vedení. Odražený míč se na pravé straně dostal k Radimovi, který poslal centr vzduchem do vápna na Martina. Martin obloukem nechytatelnou hlavičkou skóroval na 1-2. Ve 20. minutě se v levém rohu našeho útočného pásma snažil Martin prokličkovat přes 3 hráče soupeře. Kličky a jesličky nebyly nic platné, protože se nikdo nenabídl, kdo by pomohl, a tak Martina nakonec obránci soupeře odzbrojili. Ve 23. minutě se Ludva Bouška nenechal beztrestně odstavit od míče, a tak jsme po faulu na něho kopali trestný kop asi z 28 metrů. K míči se postavil Honza Oktábec, ale centrovaný míč šel příliš nízko, takže se nakonec nedostal až k našim nabíhajícím hráčům a soupeř odvrátil. Ve 24. minutě se dostali k šanci i hráči Viktorie. Po autu z pravé strany se dostal k průniku od rohu po naší brankové čáře útočník soupeře. Tomu míč na poslední chvíli ukopl Tadeáš Herčík. Co nás celý zápas trápilo, to byl častý výskyt našich hráčů v ofsajdovém postavení. Jedna z několika takových situací nastala v 25. minutě, kdy utekl po pravé straně Radim, ale nemohl přihrát na naše nabíhající útočníky, protože hned dva byli v ofsajdu. Radim se tak pokusil vystřelit z úhlu přímo na branku. S nijak zvláště nebezpečnou střelou měl ale brankář SK Viktorie nečekaně mnoho práce, míč nakonec vyrazil na roh. K rohu se postavil střídající Vašek Denemark a přesnou přihrávkou na nohu našel Honzu Oktábce, který přesnou střelou po zemi přidal náš třetí gól. 1-3. Ve druhém poločase jsme pokračovali ve výborném výkonu z poločasu prvního. Ve 34. minutě dostal Martin míč ve středu pokutového území přesnou přihrávku od Matěje. Vzhledem k tomu, že tuto skutečnost soupeřovi obránci ignorovali, Martin se třemi rychlými kroky dostal za obranu Žižkova a přesnou střelou k tyči zvýšil na 1-4. 40. minuta a další gól v síti soupeře. Radim potáhl míč po pravé straně a přihrál před branku soupeře. Probíhající míč nejprve minul Pavel Jirsa, ale za ním stojící Matěj Veselovský již pohodlně zvýši na 1-5. Minutku nato centroval před branku Pavel Jirsa. K míči se dostal Tadeáš Herčík a zajistil vedení o pět branek. 1-6. 42. minuta znamenala další gól v síti žižkovských a soupeř byl „zralý na ručník“. Pomezní rozhodčí sice mával ofsajdové postavení, ale míč se odrážel od hráče Viktorie, takže rozhodčí ho zcela správně neodpískal a tak Pavel Jirsa míč v pohodě okolo brankáře dopravil do sítě. 7-1. V poslední minutě se dostal k úniku na branku ještě Radim, ale tváří v tvář brankáři gól nedal. Chvíli se nehrálo, protože Radim při tomto zákroku dostal od brankáře kopanec na dlouhodobě léčené koleno. V okamžiku, kdy byl Radim odnášen ze hřiště, rozhodčí odpískal konec zápasu.

Dnešní výkon všech hráčů by se dal označit za výborný. Honza Oktábec, David Mesjar, Ludva Bouška a Jirka Pořízka byli jistotou zadních řad. Zvláště David si proti o půl metru vyššímu hromotlukovi, kterého hlídal celý zápas jako honící pes , počínal naprosto suveréně a nedal mu ani kousek prostoru k útočení. Pavel s Radimem a Tadeášem v záloze také naběhali svoje. Martina na hrotu, který byl pro soupeře smrtícím nebezpečím, velmi dobře doplňovali, kromě zálohy, Matěj Veselovský, Tomáš Kuštein, střídající Vašek Denemark, Ondra Mikuš  a Vojta Černý. Hra se nám dařila, uvidíme, jak bude vypadat proti silnějším soupeřům.

Je třeba naše hráče pochválit, že dřeli až do konce, i když jasně vedli. Jen tak dál kluci!!