Bohnice - FK Újezd

6.kolo - neděle 10.10.2010 10:00

Slovan Bohnice - FK Újezd nad Lesy 1:2 (1:1)

Branky :  20' Karbus Jakub, 52' Kostka Jakub

Sestava :

Šrámek Jan - Drdla Lukáš, Kostka Jakub, Oktábec Jan - Čermák Daniel, Foltman Petr, Andras Lukáš, Rubeš David, Vojáček Lukáš - Karbus Jakub, Lipár Dominik

Střídali (hokejově):

Přibyl Roman, Novotný David, Havel Jiří

Komentář :

Na hřiště soupeře, který letos zatím výsledkově tápe jsme odjížděli jako papírový favorit.

Bohužel tuto roli jsme od začátku ale vůbec nenaplňovali. Vzhledem k předcházejícím výsledkům ve skupině jsme mohli poskočit dokonce i na místo nejvyšší, ale snad tato skutečnost klukům neuvěřitelně svazovala nohy. Bohužel jsme se museli obejít bez Kuby Podlipného, který na podzim podával dobré výkony. Sice se už vrátil David Rubeš, ale jeho týdenní výpadek v tréninku byl znát.  Takže od úvodu se v Bohnicích hrála vyrovnaná partie bez šancí na jedné nebo druhé straně. Urputně se bojovalo o střed hřiště a pokud někdo neskazil třetí přihrávku byl to úspěch. K dovršení naší křeče jsme dokonce prohrávali. V 15-té minutě utekl soupeřův útočník po levé straně, nacentroval před branku, Kuba Kostka míč pořádně nezasáhnul a pro soupeřova útočníka to už bylo jednoduché - 1:0. Tato branka tedy ještě více zdramatizovala naše plány na zisk tří bodů. Z této šlamastyky nás vytáhnul Kuba Karbus s notným přispěním domácího brankáře, který podcenil Kubův trestný kop a ten skončil v síti - 1:1. Do konce poločasu se hra nezměnila a tak jsme šli do kabin za nerozhodného stavu.

Do druhé půle jsme provedli přesuny v sestavě s cílem oživit naši hru. To se nám částečně podařilo, ale pořád to nebyla ta lehkost z úvodu sezóny. Na každý míč jsme se ukrutně nadřeli, střela na branku v podstatě neexistovala. Ještě že se v letošní sezóně můžeme opřít o kvalitní práci defenzivy, která soupeřům mnoho branek vstřelit nedovolí. Ale do vedení jsme se přeci jen dostali my. Pomohla nám opět standartní situace, tentokrát s exekutorem Kubou Kostkou - 1:2. Touto brankou z nás trochu spadlo napětí a k brance soupeře jsme se dostávali přeci jen častěji, i když do zakončení velmi málo. Světlou vyjímkou byl postup Andyho na brankáře domácích, který bohužel brankou neskončil. A tak jsme si při závěrečném hvizdu (pokolikáté už) zhluboka oddechli.

Byl to zápas, na který budeme chtít asi brzy zapomenout. Nemyslím si, že bychom soupeře nějak podcenili, ale spíš klukům svazovala nohy nervozita. Ale to určitě nikdo z vedení nechceme, aby se kluci fotbalem nějak stresovali. Chybu může udělat každý a prohrát se může také s každým. Ale musíme na hřišti bojovat a nechat tam všechno. S čímž zatím problém nemáme, teď už jen přidat trochu více lehkosti a méně strachu. Vzhůru na Ďáblice !!