FK Újezd - Bohemians Praha

9.kolo - neděle 31.10.2010 10:00

FK Újezd nad Lesy - FC Bohemians Praha 3:0 (3:0)

Branky :

5' Kostka Jakub, 10', 30' Andras Lukáš

Sestava :

Šrámek Jan - Drdla Lukáš, Přibyl Roman, Kostka Jakub, Oktábec Jan - Rubeš David, Foltman Petr, Andras Lukáš, Havel Jiří - Karbus Jakub, Lipár Dominik

Střídali (hokejově):

Beneš Jakub, Vojáček Lukáš, Vaníček Tomáš, Černý Tomáš, Novotný David, Čermák Dan

Komentář :

K přímému souboji o čelo tabulky jsme v krásném podzimním počasí přivítali tým Bohemians Praha, se kterým jsme se snad v dosavadním průběhu soutěží od minipřípravky ještě nepotkali v mistrovském utkání.

Po minulé nepříjemné ztrátě na půdě Radotína nás podle výsledků rozhodně čekal kvalitní soupeř. To si určitě uvědomili i kluci a tak si dobrovolně naordinovali páteční trénink, aby se na zápas řádně připravili. Tento přístup se projevil hned od úvodu zápasu, kdy jsme soupeře začali přehrávat v osobních soubojích a naší aktivní hrou jsme ho očividně zaskočili. A ke všemu se nám podařilo vstřelit rychle vedoucí branku, když se k trestnému kopu postavil Kuba Kostka a velmi přesnou střelou vymetl šibenici hostující branky - 1:0. Po dalších 5-ti minutách jsme výborně zakombinovali na levé straně a míč se od Jirky Havla dostal k Petru Foltmanovi, který hned z první vyslal vpřed Andyho, který se v nájezdu z levé strany nemýlil - 2:0. Takový úvod jsme potřebovali jako sůl, kluci se uklidnili a nadále pokračovali v nátlakové hře. To vedlo k dalším šancím před brankou hostů, bohužel Andy, Kuba Karbus, David Rubeš nebo Jirka Havel své šance nevyužili. A tak jsme se obávali, aby jsme v zadních řadách neudělali zbytečnou chybu a nenabídli soupeři lehké snížení. Naštestí jeho útočné snažení končilo maximálně na rohovém kopu, ostatní jeho pokusy naše obrana s přehledem odvrátila nebo přetažené balóny sbíral Honza Šrámek. Do poločasu se přeci jen alespoň jedna z našich šancí ujala, když hostující brankář neudržel naší střelu z velkého vápna a Andy byl včas na správném místě - 3:0.

O přestávce jsme (po minulé zkušenosti z Radotína, kdy jsme je pochválili) klukům raději vynadali :-))))

Hlavně jsme apelovali nepolevit v aktivní hře a nepustit soupeře do tlaku (třeba i za cenu jednoduchého autu), který by je mohl dostat na koně. Je pravda, že od začátku druhé půle naše hra už nebyla tak aktivní, ale hráli jsme s přehledem na nulu vzadu a na nebezpečné výpady směrem dopředu. A naše vedení mohl záhy pojistit Andy, kdy se po pěkné kombinaci dostal až před brankáře soupeře, ale zbytečně místo střely volil přihrávku na Dominika, který dorážel do prázdné branky, ale bohužel z ofsajdu. V dalším útoku se středem velmi důrazně probil Kuba Karbus, ale jeho zakončení po zemi výborně vyrazil brankář hostí. A do třetice měl další branku po centru z pravé strany na hlavě Dominik, ale trefil pouze náruč připraveného brankáře. Hosté ve druhé půli hráli sice aktivněji, ale do vyložené šance jsme je v podstatě nepustili. A tak po závěrečném hvizdu jsme se mohli radovat ze zisku důležitých 3 bodů.

Zápas jsme vyhráli zaslouženě, díky naší aktivní hře po celých 70 minut. Soupeř v podstatě nevyslal na naší branku přímou střelu a jedinou jeho hrozbou bylo pár rohových kopů, které jsme s přehledem odvrátili. Škoda, že jsme neproměnili více šancí, skóre mohlo být výraznější. Takže pánové, za předvedenou hru a zodpovědný výkon velká gratulace, ale hlavně neusnout na vavřínech, do konce podzimu nás čekají ještě 2 těžké zápasy !!