9. kolo - čtvrtek 28.10.2010 - 13,00 hodin

Sokol Stodůlky - FK Újezd nad Lesy 0:7  ( 0:3 )

Sestava: Přibyl - Pořízka, Pinkas, Oktábec, Bouška- Mikuš, Černý, Čermák, Votava – Kuštein, Mruvčinský

Střídačka: Sádlo, Horák

Branky: 16´, 45´, 55´ Oktábec, 23´, 33´ Mruvčinský, 10´Kuštein, 48´Čermák

Na státní svátek 28.10. jsme v předehrávce 9. kola nastoupili proti domácím na hřišti Sokola Stodůlky. Sokol je v tabulce na posledním místě, takže jsme byli zvědavi, jaký soupeř nás čeká. Poté, co kluci hrubě podcenili zápas s FC Háje, jsme se na ně snažili apelovat, aby se podobná situace neopakovala. Vzhledem ke svátkům jsme se sešli v oslabené sestavě, když nám chyběli klíčoví hráči, zejména Matěj Veselovský a Vašek Denemark v útočných řadách a David Mesjar v obraně. Hráči Stodůlek byli od začátku zápasu zcela odevzdaným soupeřem, takže bylo jen otázkou času, kdy otevřeme skóre zápasu. 0-1 jsme vedli od 10. minuty, kdy Martin Mruvčinský dostal přihrávku doleva do běhu. Navázal na sebe dva obránce a poslal míč vzduchem na Radima Čermáka před bránu. Radim na míč nedosáhl, míč směřoval už do branky, ale v pravý čas na správném místě byl Tomáš Kuštein, míč nekompromisně zavěsil do prázdné brány. Další gól na sebe nedal dlouho čekat. V 16. minutě napřáhl z dálky Honza Oktábec a nádhernou střelou pod břevno zvýšil na 0-2. Dvě minutky poté jsme kopali trestný kop, asi z 25 metrů. K míči se postavil Honza a poslal míč do středu, na hranici velkého vápny. Domácí se osvobodili odkopem až na půlku hřiště. Další šanci jsme měli hned v dalším útoku. Martin z levé strany nahrál na střed na Vojtu Černého, jeho slabou střelu ale domácí brankář v pohodě chytil. Ve 20. minutě jsme kopali rohový kop. Rohové kopy v dnešním zápase měl za úkol kopat náš kapitán Radim Čermák. Radim viděl špatně postavené obránce a tak rozehrál na Martina, který se snažil z úhlu překvapit domácího brankáře. Pěkná střela skončila v boční síti. Co se Martinovi nepovedlo v této akci, to si vynahradil ve 23. minutě. Zaběhl si na levou stranu vápna do volného prostoru a přesnou střelou levačkou zavěsil. 0-3. Ve 26. minutě jsme byli svědky krásné fotbalové akce. Martin přesným obloučkem vysunul do běhu středem Radima. Radim se dostal za obranu domácích, jeho střelu ale nakonec stihl tečovat domácí obránce na roh. Škoda, že z této akce nic nebylo, protože tato akce si gól zasloužila. Další krásnou akci připravil Honza Oktábec, když z půlky hřiště poslal přesný centr do vápna na Martina. Martin si položil oba obránce, bohužel mu střela nesedla, šajtle skončila mimo branky. Martin se na konci prvního poločasu ještě jednou dostal do gólové šance, jeho střela mířila přímo do náruče brankáře Stodůlek. Na začátku druhého poločasu, ve 33. minutě se dostal do úniku Radim, když ustál i atak posledního domácího obránce. Sám se řítil na domácího brankáře, když si na levé straně „křiknul“ do volného prostoru nabíhající Martin. Radim nesobecky Martina uvolnil, pro našeho kanonýrka již nebyl problém placírkou do prázdné brány zvýšit na 0-4. Nádherná fotbalová akce. Ve 38. minutě se pokusil Honza zaskočit domácího brankáře a poslal přesný oblouček pod břevno. Domácí brankář to s obtížemi zvládl. Dvě minuty poté kopal Martin trestný kop, asi z 24 metrů. Ideální vzdálenost pro Martina a šance na další gól. Martin se téměř trefil, jen břevno bylo proti zvýšení našeho náskoku. Hezká akce Honzy Oktábce ve 41. minutě, kdy Honza prošel až do pokutového území domácích, vzduchem přihrál na Martina, který na míč hlavou nedosáhl. Martin se ale nevzdal a míč ještě chytil na hřišti u rohu hřiště. Neatakován domácími se vydal na jejich branku, pěkná střela skončila nad domácí brankou. Pochvala pro Martina za důslednost a tah na branku. Chvíli poté pronikl Radim po levé straně za obranu a vydal se na soupeřovu branku. Situace byla nápadně podobná situaci ve 33. minutě, jen to bylo tentokrát z levé strany. Radim opět prostrčil na Martina, ale chybělo 20 centimetrů. Tísněný obráncem soupeře neměl Martin dost času na zpracování míče, takže střela neměla dostatečnou razanci a přesnost. Nicméně spolupráce Honza – Radim – Martin byla opět ozdobou zápasu. Ve 45. minutě Martin poslal nádhernou uličkou za obranu Honzu, a ten neměl problém. Snadno po zemi zvýšil na 0-5. V této fázi zápasu to byl z pohledu domácích zoufalý výkon.  Domácí si nedokázali poradit ani s rozehrávkou od vlastní branky, míč nám odevzdávali hned za vlastním pokutovým územím. Jednoho z těchto odevzdání míče využil Radim, kdy poté, co domácímu hráči sebral míč, vběhl do malého vápna a technickou střelu obstřelil brankáře. 0-6. Minutu poté Honza vystřelil z dálky na branku. Kdyby to byl gól, bylo by to do sportovních zpráv. Krásná střela se odrazila od břevna do tyče, poté na brankovou čáru. Domácí odvrátili hrozbu odkopem od branky. V 50. minutě jsme viděli další průnik Radima do vápna, tentokrát Radim zákrok obránce neustál. Jasná penalta. Hráči určili jako exekutora pokutového kopu našeho brankáře Romana Přibyla, což se neukázalo jako dobrý tah. Místo střely na jistotu Roman „zamachroval“, nakonec ani netrefil branku. Dvě minutky poté to ale všechno odčinil, když vychytal první a poslední příležitost soupeře. Útočník domácích se dostal za naši obranu, jeho střelu Roman kryl. Možná by ani nemusel, kdyby trochu nezaspal a včas proti míči vyběhl, když k němu měl blíže.  V 55. minutě jsme dali poslední, 7. gól. Radim opět přesprintoval obránce, pokusil se sám vystřelit, odražený míč zpracoval Martin. Uviděl úplně volného  Honzu a nabídl mu 100% šanci ke skórování. Honza touto šancí nepohrdnul a s přehledem do prázdné branky završil svůj hattrick. 0-7. Do konce zápasu chybělo odehrát ještě dvě minuty. V 58. minutě Vojta na pravé straně u autu vybojoval míč a poslal do běhu Radima. Radim vzduchem nahrál na hlavu Martinovi, hlavička šla těsně vedle, ale pěkná akce. V posledních vteřinách zápasu dostal proti noze pěkný míč Jirka Pořízka. Jeho tvrdou střelu brankář chytil a rozhodčí odpískal konec zápasu. Aby to ale nebylo jen o chválení, je potřeba říci, že kromě těchto akcí to byla občas hrůza, trenér musel kluky celý zápas hlasitě usměrňovat. Proti takto slabému soupeři bychom měli předvést podstatně lepší výkon, hlavně efektivitu. Snad to nebude znít jako neúcta k soupeři, ale za svůj výkon si zasloužili dostat alespoň 15 gólů. Splnili jsme svůj úkol, 3 body a gólový příděl, ale mohlo to být lepší.