Podolí - Újezd

11.kolo - neděle 14.11.2010 10:15

AFK Slavoj Podolí - FK Újezd nad Lesy 3:3 (1:2)

Branky : 9', 32', 53' Lipár Dominik

Sestava :

Šrámek Jan - Drdla Lukáš, Černý Tomáš, Kostka Jakub, Novotný David - Havel Jiří, Foltman Petr, Andras Lukáš, Rubeš David - Karbus Jakub, Lipár Dominik

Střídali (hokejově):

Vojáček Lukáš, Čermák Daniel, Beneš Jakub, Vaníček Tomáš, Votava Tadeáš

Komentář :

Původně domácí zápas jsme po dohodě se soupeřem odehráli na jeho UMT, pro nás velmi neoblíbeném povrchu.

Krásné podzimní počasí a rozhodně kvalitní soupeř dával tušit zajímavý zápas. Domácí po minulém výbuchu s Vršovicemi určitě chtěli sezónu zakončit bodovým ziskem a ani my jsme nechtěli z Kavčích hor odjíždět z prázdnou. Domácí, které trápí velké problémy s marodkou nastoupili posílení o 4 borce z divizního mužstva a od začátku nám právě tito hráči nejvíce zatápěli pod kotlem. My než jsme se rozkoukali a zvykli si na mnohem rychlejšího a důraznějšího soupeře tak jsme mohli prohrávat 3:0. Naštěstí naše jistota v bráně se jmenuje Honza Šrámek, ale ani on nedokázal zabránit vedení domácích, když jsme nedůrazně obsadili hráče soupeře - 1:0. Po inkasované brance jsme se trochu oklepali a začali se také objevovat na půlce domácích. A hned se nám podařilo využít rychlý útok, kdy po pravé straně zatáhnul Kuba Karbus a před prázdnou branku servíroval Dominikovi - 1:1. V dalších fázích zápasu nás soupeř přehrával a tlačil, ale už to nebylo tak drtivé jako v úvodu zápasu. Nám určitě pomohla změna na místě předstopera, kde nevýrazného Čerta vystřídal Lukáš Vojáček, který do obrany vnesl potřebný důraz a rychlost. Ale ani on nezabránil domácím nastřelit břevno a tyč naší branky. My jsme se ale nedali a odpověděli jsme krásným fotbalovým momentem v podání Davida Rubeše, který trefil nádherně z první odražený míč za vápnem, krásně přeloboval brankáře, bohužel kde se vzal tu se vzal na brankové čáře obránce a míč odvrátil na roh. Hrálo se nahoru dolů a změna skóre visela ve vzduchu. Těsně před poločasem si dvojice Kuba Karbus a Dominik v podstatě zopakovala situaci před naším vyrovnávacím gólem - 1:2. A tak jsme do kabin odcházeli spokojenější my.

Druhá půle nabídla podobný obraz jako ta první. Domácí hráli dobře kombinačně a technicky, my jsme museli spoléhat na bojovnost a čekat na brejky. Bohužel vstup do druhého poločasu jsme měli podobný jako do toho prvního. Nechali jsme soupeře hrát a výsledkem bylo rychlé vyrovnání, když si ve vápně počínal málo důrazně Jika Havel, útočník soupeře ho přetlačil a nepříliš prudkou o to však přesnější střelou vyrovnal - 2:2. Ale i na tuto branku jsme dokázali zareagovat. Dnes střelecky disponovaný Dominik zužitkoval tentokrát kolmou přihrávku středem a v samostatném postupu na brankáře se nemýlil - 2:3. Bohužel ani tentokrát se nám nepodařilo vedení uržet dlouho. Nechali jsme naší nedůsledností do vápna proniknout soupeřova záložníka a po kontaktu s Kubou Kostkou se pískala penalta - 3:3. Obě mužstva se ještě snažila strhnout vedení na svoji stranu, ale střelecký prach zřejmě navlhnul. Z našeho pohledu bylo ještě kritických posledních 5 minut, kdy domácí zahrávali nepříjemnou sérii výborně zahraných 3 rohů. Ale paradoxně jsme v poslední minutě podnikli nepříjemný brejk, který ale skončil pouze v náručí domácího gólmana.

Vybojovaný bod nás po zaváhání Střešovic posunul na průběžné první místo v tabulce. Musíme si ale přiznat, že domácí byli dnes lepší a lví podíl na vybojovaném bodu má hlavně excelentní výkon Šrámy v bráně. Ale i ostatním hráčům patří poděkování za bojovnost a obětavost, se kterou zápas odehráli. Celkově si myslím, že zápas se musel líbit a jeho dramatičnosti jistě prospělo i 6 vstřelených branek.

Dále bych chtěl poděkovat i V.Hájkovi, který při neúčasti delegovaného rozhodčího zvládl utkání s přehledem a naprosto objektivně.