FK Újezd nad Lesy

Přeskočit navigaci
FANSHOP
TÝMY

Fotbalový klub Újezd nad Lesy
Čentická 1470

190 16 Praha 21 - Újezd nad Lesy

Sekretář klubu: Zeman Tomáš
Tel: 603 101 900
              
Pro další kontakty využijte v hlavním menu Kontakty...

       

Informace o klubu + kontakty, hrané soutěže a rozpis všech zápasů naleznete  zde.

Mapu hřiště Čentická naleznete zde.

Mapu hřiště Pilovská naleznete zde.

 

Kde sledujete výsledky našich týmů?
Webové stránky FK ÚnL 8 (23%)
FB našeho FK ÚnL 6 (17%)
Stránky PFS fotbalpraha.cz 10 (29%)
Stránky FAČR fotbal.cz 9 (26%)
Jiné 2 (6%)
Celkový počet hlasů: 35

Hodnocení hráčů

Hodnocení hráčů po podzimní části sezóny 2010/2011

(hodnocení trenéra, vedoucí týmu, novináře a diváků)

 

Tadeáš Herčík

Oproti minulému roku je na jeho výkonech malinko vidět, že "zmizel" starší ročník. Pokud proti Tadeášovi nestojí fyzicky silnější hráč, což v minulé sezoně bylo pravidlem, Tadeáš si věří a hned je to na jeho hře znát. Ale stojí-li proti němu technicky vyspělý protivník, pak má velké problémy se svou malou pohyblivostí. Oproti minulé sezoně se trošku zlepšil, ale čekali jsme přeci jen poněkud více. V tréninku by se měl snaživější a ne se všemu tlemit!! (a to i tomu, když cvik udělá úplně blbě !) Měl by zapracovat na rychlosti, ale jako jeden z mála se nebojí hlavičkovat (někdy).

 

David Mesjar
Velká škoda, že není vůdčí typ, který na sebe umí vzít zodpovědnost. Přitom David má slušnou kopací techniku, takže pokud nám chybí standardní exekutoři, je to právě on, který kope trestné a rohové kopy. A že to kopat umí náramně, nám několikrát na podzim předvedl. Na svém postu v obraně vyniká především důrazem, chybí mu však lepší odhad situace a soustředění se na to, kde je jeho místo. Snadno podlehne situaci na hřišti a snaží se někdy zbytečně zaskakovat za jiné, přitom nechává svůj post neobsazen. Na středního obránce také hra hlavou by mohla být lepší. Přesto patřil na podzim k tahounův mužstva, jen je potřeba, aby na tréninku se více věnoval fotbalu než klábosení se spoluhráči.

 

Jan Oktábec
Jeden z našich nejzkušenějších hráčů. Právě proto překvapuje, že Honza často působil nervózním dojmem, přitom když nastupoval za starší žáky proti lepším klukům, hrál paradoxně lépe. Jeho výkony až moc poznamenává velká zodpovědnost za výsledek zápasu, i v těchto zápasech nakonec podával velmi dobré výkony. S ním na hřišti jsou ostatní kluci naopak klidnější. Honza dokáže vybojovat míč, zpracovat, má celkem dobrý odhad při řešení situací, bohužel útočné akce neukončí tak, aby vedly k zdárnému konci. Získá míč před naší bránou, potáhne až před nebo dokonce do útočného vápna soupeře a pak jakoby nevěděl, co dál.  Honza byl v letošní sezoně pro náš tým jeden ze strategických hráčů.

 

Pořízka Jiří
Hráč s největším výkonnostním pokrokem oproti minulé sezoně. Jirka na podzim většinou podal kvalitní výkon, je důrazný, jen takticky by měl ještě vyzrát. Také jeho rozehrávka by se mohla zlepšit, vybojuje-li míč, někdy ho zbytečnou nebo ukvapenou přihrávkou zase ztratí. Jeho nákopy se ale neustále zlepšují, je to i tím, že se na tréninku docela snaží, i když někdy svým kecáním a pošťuchováním s Romanem si přidělává cvičení navíc… Z Jirky pomalu roste kvalitní obránce, když je však v záloze, najednou neví co hrát. A přitom by na to měl, hrát u lajny v záložní řadě…..

 

Přibyl Roman
Velká opora v naší brance. 3 obdržené góly za půl sezony jsou vizitkou nejen dobrých výkonů obrany, ale také výkonů Romana. Byli jsme za 11 zápasů svědky minimálně pěti 100% šancí, které Roman chytil, takže není na místě popisovat, byť jediný, laciný gól, protože by to nebylo fér. V poslední době malinko Roman omezil svoje známé frajeřinky, což velmi prospělo jeho výkonům. Útočníci soupeře bývají z jeho zákroků frustrováni, což nám samozřejmě nevadí. Všechno toto se na hřišti děje, pokud je Roman v dobré náladě nebo alespoň optimisticky naladěný.  Brankář jeho kvalit by měl mít ale lepší odhad na vyběhnutí za míčem z brány, často stojí v bráně jako přikovaný. A také nesmíme prohrávat, jinak to psychicky neustojí. Na tréninku ze sebe nedokáže vymáčknout 100% toho, co umí, a to je velká škoda, takhle se bude zlepšovat jen pomalu. Třeba postřeh má výborný, ale při zápasech, na to jak je velký, mívá slabší výkopy z ruky a odkopy od brány jsou ještě horší….. A hlavně, nechceme už od něj slyšet, že když nejde Martin na zápas, tak to nemá cenu hrát, hraje Vás přece 11!!!

 

Tesařík Jan

Honza k nám přišel až v průběhu podzimní sezóny, předtím měl v trénováni pauzu. Tato pauza je na něm znát, není příliš vyhraný a na hřišti během zápasu často bezradný, neví, kde je jeho pozice a koho má třeba vůbec hlídat. Nicméně jeho přístup k tréninku je dobrý, snaží se ztrátu ve fotbalových dovednostech a praktické zkušenosti dohnat. Velkou Honzovou výhodou je jeho bojovnost a snaha hrát tak, jak nejlépe umí, i když někdy až po hlasitém upozornění trenéra od postranní čáry…

 

Bouška Ludvík
Na hřišti: Lůďa, Ludík, Ludva,... Mezi diváky velmi oblíbený hráč. Velká opora mužstva, obránce jako břitva. Vzezřením jemný kluk, ale na hřišti nedá nikomu nic zadarmo. Dokáže svým důrazem "vymazat ze hřiště" klidně o hlavu většího hráče. Ludva je srdcař, který nastoupil a bojoval až do konce i v zápasech, kdy nebyl zdravotně fit. Jakmile ho prostě mužstvo potřebovalo, "zakousl se" a se sebezapřením dohrál zápasy, i když bylo vidět, že to pro něho bylo hodně těžké. Ludvu lze charakterizovat slovy jednoho diváka, který kdysi na jeho adresu poznamenal, že " Ludík při bránění nezná přítele ani nepřítele " !! Po loňských výborných výkonech jsou ale zatím jeho výkony rozkolísané. Zdá se, jakoby si přestával malinko v zápasech věřit. Během podzimu jsme strašně málo viděli, jak po získání míče nabral rychlost a upaloval směrem k soupeřově brance po své lajně. Radši to vyřešil odkopem, který často skončil u kopaček soupeře. Stejně ale letos patří k základním stavebním kamenům nejen obrany, ale celého mužstva.

 

Čermák Radim
Radim je náš nejrychlejší hráč - běžec formátu Bolta, ovšem s míčem u nohy. Rychlost a mrštnost jsou Radimovy největší devizy. Další z hráčů, který se za rok nejvíce zlepšil, samozřejmě běžecky, ale největší zlepšení je vidět na jeho technice. Půlku sezony byl na pozici záložníka, kdy toho v zápasech určitě naběhal nejvíc ze všech hráčů na hřišti. Mimo hřiště smíšek, na hřišti se snaží odevzdat vše, s ohledem na pokyny trenéra, které si jako jeden z mála bere k srdci. Radim je také jeden z našich nejlépe pozičně hrajících hráčů s dobrým fotbalovým myšlením, takže je často radost se dívat na jeho spolupráci s Martinem. V posledních zápasech byl jako kapitán mužstva "nasazen" na hrot útoku, kde používal svoji rychlost k nebezpečným brejkům. Ovšem zakončení těchto úniků musí být lepší, zatím většina jeho střel na branku vypadá jako malá domů…

 

Černý Vojtěch
Pro úspěch ve fotbale je potřeba respektovat trenéra, pravidla hry, akceptovat potřebnost (nutnost) poctivého tréninku. Vojta je bezesporu bojovník, na hřišti se snaží, není tomu tak ale na tréninku, kde by Vojta měl zabrat. K úspěchu, k výkonnostnímu růstu, je kromě talentu zapotřebí poctivě trénovat. Vojta, pokud mákne na svých slabinách, se bude jako hráč zlepšovat ke své i naší radosti. V jeho hře jsou příliš velké výkyvy ve výkonu. Někdy má lepší chvilky, jeden zápas byl výborný, bohužel ale v poslední době je těch horších více. Je platný pro udělání zmatku na hřišti a tím překažení akce soupeře, u které se ještě válí na zemi, někdy se to sice hodí, ale budeme radši, když nás bude bavit více fotbalovým uměním než hereckým.

 

Horák Marek

Další z našich nováčků, který toho zatím za nás moc nenahrál. Po pauze se vrátil zase k fotbalu v jiném oddíle, než začínal, a na hřišti to bylo zpočátku znát. Svým přístupem na tréninku ukazuje trenérovi, že na jaře to nechce být on, kdo začíná zápas na lavičce. Je potřeba, aby se snažil neustále zlepšovat, není dobře se utěšovat tím, že v týmu se některým klukům vyrovná rychlostí i technikou a tak již není nutné se více snažit. Naopak!

 

Kuštein Tomáš
Tomáš je na jednu stranu "poctivka", nevynechá trénink, termín zápasu je pro něj priorita, snad nikdy nechyběl, pokud byl nominován. Odehrál dobré zápasy, kdy i skóroval, přišly však zápasy, kdy to za moc nestálo. Jakoby šlo o to, jak se Tomáš vyspí. Na svůj věk však už by se nemělo stávat, že pozoruje, co se kolem děje, místo aby se sám aktivně zapojil do dění na hřišti.

 

Mikuš Ondřej
Byly doby, kdy si Ondra vydobyl pevné místo v obraně. Tyto časy jsou však pryč, nyní zahřívá při zápasech lavičku. Přitom při troše snahy by na to měl, aby se dostal do sestavy. Ale absence při trénincích a zápasech (třeba i přátelských za nepříznivých povětrnostních podmínek) má vliv na kvalitu a fyzickou připravenost každého hráče. Také se tímto může trenérovi předvést, jaký je to bojovník. Závěr je takový, že pokud Ondra bude pravidelně trénovat a dá to hraní fotbalu větší srdce, nebude sezení na lavičce náhradníků při zápasech jeho největším příspěvkem pro tým.

Mruvčinský Martin
Autor téměř poloviny našich gólů, postrach brankářů, náš nejlepší hráč a střelec. Pokud Martin dostane v blízkosti soupeřovy branky prostor, většinou tvrdě trestá. Technicky a střelecky výborný hráč. V podzimní části byl Martin klíčovou osobou našeho mužstva. Eso týmu, bez jeho účasti se nám nechce hrát žádný zápas, jediný, který dokáže na bránu pořádně vystřelit a soupeře ohrozit a porazit. Technicky obrovsky převyšuje ostatní hráče, výborná dvojka s Radimem, ale Martin by měl být tím zakončujícím hráčem. Poslední dobou ale trošku stagnuje, snaží se hrát kombinačně, někdy zbytečně přihrávkami hledá jiného hráče, nejčastěji Radima, to ale vše na úkor rychlého zakončení a přečíslení obrany při samostatném průniku. Také by se měl lépe pohybovat na hrotu útoku, více se drát k míči, lépe měnit místo při postupném útoku, aby se dokázal uvolnit od bránících hráčů, kterých bývá na něj nasazeno více. Přesto všechno ale je to hráč, na kterého spoléháme při každém zápase.

Sádlo Karel
Karel s námi začínal hrát fotbal v pěti letech, byl jedním z nejlepších v mladší přípravce, dával s Martinem nejvíce gólů a my se těšili na jeho další fotbalový růst. Proto nám bylo moc líto, když toho před přechodem ke starší přípravce nechal. Po několika letech letos na podzim opět začal hrát, na tréninku se snaží, aby dohnal ztrátu na ostatní spoluhráče, a to se mu velmi dobře daří. Je jedním z mála, kteří mají téměř 100% účast na trénincích, kde tomu dává vše. To se také projevilo i ve hře, neboť byl zápas od zápasu lepší, až si vybojoval místo v základní sestavě týmu. Hráčů s takovýmto přístupem bychom uvítali více
J.

Salač Dalibor
Hráč s velkým rozdílem v kvalitě hry. Jednou zahraje tak, že patří k těm lepším, avšak v dalších zápasech jeho hra vypadá tak, jako by byl poprvé na hřišti. Přechodem do mladších žáků to vypadalo, že si uvědomil, že už to není jen takové bezstarostné kopání, kde hrají všichni, co mají dres. Postupem času ale upadl do letargie, často vynechal trénink pro banální záležitost, takže jeho pozice, kterou na začátku této sezóny měl, postupně přešla až do pozice, kdy sedí na lavičce náhradníků. Pokud nepřehodnotí svůj přístup k fotbalu, jeho pozice v týmu se nezlepší.

Votava Šimon
Hráč, u kterého by člověk myslel, že to dělá z povinnosti. Na tréninky věčně nepřipravený, nedochvilný a tím pádem i nepřesvědčivý, co se týče zájmu o tento sport a takový je i výkon, nemasný neslaný se světlými chvilkami, v probíhající sezóně patří mezi nejslabší články týmu. Přitom v předminulé sezóně to byl hráč základní sestavy, letos však svým přístupem největší zklamání pro trenéra, fanoušky i spoluhráče.

Denemark Václav
Vašíkovým handicapem je jeho mládí a subtilní postava, protože na jeho postu útočníka je konfrontován s mohutnými obránci soupeře. Vašík věkem i postavou patří ještě do přípravky, ale na hřišti je platným hráčem. V této věkové kategorii je to pro něho ale těžké. Pokud vydrží, bude postrachem soupeřů. V posledních zápasech se však do útoku moc nedostal, protože vytlačit ze sestavy Martina s Radimem je téměř nadlidský úkol, avšak trenér ho na hřišti chtěl mít, proto mu našel místo na kraji zálohy. Zde se zpočátku trápil, postupem času však naše představy začínal naplňovat a začal být jedním z nejplatnějších hráčů. Bohužel přes svůj raný věk nemá ještě tolik fyzických sil, proto je často střídán. Velmi by mu však pomohlo, kdyby své výkony ustálil a kvalita jeho hry by nezáležela na jeho momentální náladě.

Jirsa Pavel
Pavel na hřišti bojuje jako lev. Věkem patří do starší přípravky, což často ale není vidět. Pavel se umí pozičně dobře nabízet. Jedna z mála slabin, na které ale může zapracovat, je přílišné sólování, kdy se utápí ve vlastních kličkách, místo aby si narazil se spoluhráčem. Na starší kluky to jeho kličkování zatím neplatí, i když je jedním z našich nejrychlejších hráčů. Bohužel i u Pavla je znát, jak se vyspí...Přesto ale jsme rádi, že ho v týmu máme, patří stabilně do základní sestavy.

Pinkas Lukáš
Přes svoje mládí je Lukáš nasazován na pozici stopera, kde obvykle působí nejzkušenější hráči. Je až s podivem, jak se tento kluk z přípravky dokáže orientovat mezi staršími kluky, jak si bravurně na pozici stopera počíná. V posledních zápasech podzimu se hodně podílel na našich dobrých výsledcích. Lukáš má na hřišti výborný přehled o tom, co se kde na hřišti děje, všechny situace zvládá s chladnou hlavou, technicky i rychlostně dobrý, občas sice odkop není úplně jistý, přesto ale své malé zaváhání dokáže okamžitě napravit. Pokud hraje na pozici předstopera s Honzou, je naše obrana středem téměř neprostupná. Navíc letos ho k naší radosti tolik nezradilo jeho zdraví.

Slavík Mates
Mates jako hráč přípravky byl v zápasech mladších žáků vždy platným hráčem. Byť věkem patří do starší přípravky, postavou se vyrovnává postavám soupeře. Rychlostně na tom není v žácích až tak moc dobře, ale ve hře tělem si vede velmi dobře, takže soupeř při jeho kontaktním způsobu hry téměř nemá šanci projít. Jistý je také, pokud jde o nouzové odkopy, kdy se obvykle "neukopne". Mates je pro nás do budoucna (třeba už na jaře) perspektivním hráčem. V soutěži žáků se ale už musí naučit snášet nějakou tu bolest, kterou utrpí při soubojích, na nějaké pofňukávání na hřišti není čas ani místo
J.

Veselovský Matěj
Nejlepší hráč z přípravky je pro náš tým strategickým hráčem. Matěj se umí pozičně dobře nabídnout, umí si rozehrát míč se zálohou, umí přesně vystřelit a skórovat. Na svůj věk je velkým příslibem. Až fyzicky doroste, každý tým, ve kterém bude hrát, na něm bude stavět. Jsou zápasy, kdy dokáže velice překvapit a odehraje výborný zápas, kdy přehrává kluky o dva roky starší, jsou ale i zápasy, kde ho moc není vidět. Pokud odstraní tuto svou menší nevyrovnanost ve výkonech, bude jedním z nejlepších na hřišti v každém zápase. Matěj patří k těm rychlostně i technicky nejlepším hráčům, jedním z mála jeho nedostatků je menší psychická odolnost při kontaktním způsobu boje protihráčů. Na podzim patřil k základním stavebním kamenům, na kterých jsme stavěli.