FK Újezd nad Lesy

Přeskočit navigaci
FANSHOP
TÝMY

Fotbalový klub Újezd nad Lesy
Čentická 1470

190 16 Praha 21 - Újezd nad Lesy

Sekretář klubu: Zeman Tomáš
Tel: 603 101 900
              
Pro další kontakty využijte v hlavním menu Kontakty...

       

Informace o klubu + kontakty, hrané soutěže a rozpis všech zápasů naleznete  zde.

Mapu hřiště Čentická naleznete zde.

Mapu hřiště Pilovská naleznete zde.

 

Kde sledujete výsledky našich týmů?
Webové stránky FK ÚnL 12 (23%)
FB našeho FK ÚnL 9 (17%)
Stránky PFS fotbalpraha.cz 19 (37%)
Stránky FAČR fotbal.cz 9 (17%)
Jiné 3 (6%)
Celkový počet hlasů: 52

"Přátelská" vysoká porážka od Sibřiny!

FK Újezd nad Lesy „B“ - Viktoria Sibřina 1 : 4 (0:2)
                    
Branka: Ryšavý
                   
Sestava:
Pajaziti – Sochovič (Lehuta), Mareš, Zeman, Gruber – Pitner (Valtr), Mára (Ryšavý), Votánek, Kovář (Vojta) – Novotný, Křelina (Votánek)
                       
                  
V dalším přípravném utkání jsme nastoupili na UMT v Satalicích proti účastníkovi okresního přeboru Praha-východ SK Viktorii Sibřině. Bohužel se opět ukázalo, že bez srdíčka a nasazení se vyhrávat nedá. Prvních 25 minut to ještě ale na tak jasnou porážku nevypadalo. Hrálo se vyrovnané utkání, dalo by se říct, že jsme byli v té první třetině utkání i fotbalovější, jenom scházelo zakončení. Opět se ale pak ukázaly některé naše slabší stránky jako např. odevzdání míče soupeři při naší útočné akci a z toho pak pramenící chyby v obraně. V podstatě všechny branky soupeře byly jako přes kopírák…zbytečná ztráta míče, rychlý protiútok. A když k tomu pak připočteme nedůslednost v obranné činnosti (špatné postavení naší defenzívy, neodkopnutí míče, vypuštěný souboj, pomalá reakce…), není se čemu divit, že jsme tolikrát inkasovali.
                      
Je to sice jenom příprava, ale i tak se z dění na hřišti dá vyčíst, kdo a jak to bere nebo nebere vážně a kdo jak k tomu přistupuje…a není to jenom o tom, zda z toho má nebo nemá nervy trenér na lavičce, který pak tam z toho šílí! Mělo by to být trochu i o radosti ze hry samotných aktérů na hřišti a třeba i z vítězství!
                             
                         
Krátké zhodnocení a pár poznámek k hráčům:
                 
Pajaziti - těžko něco vytýkat, ještě dorostenec a obrana mu vůbec nepomohla. Ovšem je potřeba více potrénovat zejména centrované a vysoké míče, více mluvit a dirigovat hru obrany.
                   
Sochovič - má momenty, které jsou třeba i na hráče A, ale pak přijdou chvíle, kdy jeden neví, zda si dělá legraci, nebo to myslí vážně…bohužel zatím je to v přípravě spíše horší než lepší, přitom ale tréninková morálka (pokud se účasti týká) je dobrá, no ve hře to není znát. Vyčkává s rozehrávkou, nereaguje včas na hru, špatný odhad na míč, nedůslednot v bránění a hlavně ale - asi by to chtělo trochu sebekritičnosti a ovládání se ve svých reakcích a slovních projevech na hřišti!
                   
Mareš P. - ze začátku zimní přípravy to vypadalo poměrně dobře, no po nemoci to jde z kopce. Nestíhá tréninky a samozřejmě se to pak projevuje i na jeho hře. Možná mu nesedí post stopéra, ale momentálně je situace taková, že na tento post v B máme minimum hráčů a chtě nechtě musí vzít tento post za svůj! Někdy by měl více pozornosti věnovat hře a nekomentovat počínání a verdikty rozhodčího nebo soupeře, zapracovat na rychlosti a přesnosti přihrávky.
                       
Zeman - je jasné, že se mu za B hrát asi moc nechce, ale je zase jeden z mála z A, který přijde a pomůže, když je potřeba! Občas je u něj problém ovládnout emoce, více by měl organizovat a dirigovat hru nejen v obraně ale i hráčů hrajících před obranou a méně se zase věnovat rozhodčímu. Pokud nezačne vymýšlet složitá řešení a nechce všechno řešit sám, tak je hráčem k nezaplacení…bohužel ale občas se mu to nedaří a pak zbytečně zatopí jak sobě tak i celému mužstvu!
                        
Gruber - další nevyzpytatelný obránce od kterého nikdy nevíme, co můžeme čekat. Snad se teď už zlepší jeho docházka na tréninky a jeho poctivý přístup se projeví na hře. Často u nej rozhoduje první kontakt s míčem-pokud se povede, jeho výkon je dobrý, v momentě kdy ale přijde chyba, vše je zapomenuto a pak je to špatný…musí zapracovat na důraznější hře tělem a rozehrávce!
                              
Lehuta - tady to bude asi o tréninku…
                         
Mára - v přípravě se jeví poměrně dobře a má na to, aby hrál pravidelně, samozřejmě je potřeba brát v potaz, že je to ještě pořád dorostenec. Musí zapracovat na rychlejší reakci na herní situace, zrychlit pohyb a zpřesnit přihrávku. Bohužel včera se nám zranil, čím se nám trochu rozsypala defenziva, ale snad to nebude nic vážnějšího…
              
Moudrý - včera nehrál, protože byl v sobotu i v neděli vytížen v A…jeho neučást na hřišti byla znát a pokud by Kuba měl stálé místo v našem A (což mu samozřejmě přejeme) bude to pro nás ztráta a budeme muset rychle hledat za něj náhradu…
                     
Ryšavý - snad konečně začne i trénovat…jinak ale pokud síly stačí, je platným hráčem, jen by občas neměl zapomínat, že má hrát to, k čemu je určený, nehledat složitá řešení, nepouštět se do osobních soubojů a kliček (rychlostně už na to někdy nemá) a také by měl pochopit, že ne všichni můžou hrát na postu, který je jeho srdci nejbližší! Vzhledem k věku by měl být na hřišti tím pozitivním článkem, který do mužstva vnese klid, usměrní hru, bude hrát pro kolektiv a neměl by někdy reagovat po svém…a to bez ohledu, zda bude hrát celé utkání nebo nastoupí jenom na půl hodiny!
                       
Valtr - velká škoda promrhaného talentu…fotbalově asi jeden z nejlepších v Újezdě, ale přístup někdy ani pro to B! Asi by z něj byl dobrý trenér…ale ne hrající! Ví přesně, co kdo má hrát, jak situaci řešit, ale nesmí být u toho on sám…ale pozor, to samozřejmě není až tak úplně pravda! Pokud se Karel věnuje plně hře, tak je platným a velmi dobrým hráčem, ale pak přijde ta chvilka…a je konec!!! Škoda…měl by ale na sobě ještě zapracovat, odpustit si své emotivní výstupy a možná by B nebylo jeho konečnou stanicí…více tréninku a podstatně větší nasazení! A občas jít přímo za míčem a ne oklikou, jako když se Praha objíždí přes "pražský okruh".
                            
Votánek - v něčem obdoba Valtra…neměl by brát své účinkování ve stylu "já jsi jdu zahrát"! Pokud hraje kolektivně a s nasazením je jedním z tahounů, ale pak se zase zapomene a začne hrát své stahovačky a přešlapávačky a je konec…a pak naběhá zbytečně spoustu metrů, možná i kilometrů, ale bez výsledku! A to bylo i včera … půl hodiny hrál a rozděloval míče a bylo to slušné vystoupení celého kolektivu. Pak ale přišla ta jeho chvilka a bylo to o ničem!
                           
Kovář M. - i když ještě dorostenec už je skoro stabilním článkem naší rezervy. Občas by ale asi potřeboval trochu "přistřihnout křídla", protože jeho výkony nejsou odpovídající jeho možnostem a i fotbalovým kvalitám a někdy se zdá, jako že čeká, že ono to půjde samo. Některé momenty jsou u něj velmi dobré, ale na druhé straně se nedokáže přizpůsobit "velkému" fotbalu a pak z toho pramení chyby, které pak jeho výkon snižují - jako včera běží s protihráčem přes 20 metrů směrem do našeho velkého vápna, má v podstatě míč na noze a my z toho inkasujeme branku - a pak se zeptá, kam to měl odkopnout?! Kamkoliv!!! A také si nechat občas poradit od trenéra nebo starších spoluhráčů…zklidnit se, správně odhadnout situaci na hřišti, zvednout hlavu a přemýšlet…
                      
Vojta - další z dorostenců - také by už mohl občas naskočit mezi dospělé, ale zde bude potřeba ještě popracovat. Uvidíme, zda bude chtít…někdy se projevuje v jeho hře laxnější přístup!
                         
Novotný - opět další s výpadky v tréninku - snaží se, má chuť zabojovat, nevypustí souboj, ale vyslední efekt nic moc! Zbytečná unáhlenost před brankou soupeře, vypadá to jako na příliš velkou motivaci, až přemotivovanost, chybí správný odhad situace - i včera se stalo několikrát, že mu míč skončí na zádech nebo mu prolítne mezi nohami, pak když už se dostane do střelecké pozice, zbytečně pálí jak o život… Asi chybí góly, přijde jeden a bude to zase dobrý,ale poslední dva zápasy se moc nepovedly!
                 
Křelina - a zase dorostenec - bohužel má zdravotní problémy a asi nepomáhá ani dost časté nasazování za A i B, i včera musel střídat kvůli tříslům. Jinak se jeví moc dobře, včera bohužel nedostal moc dobrých míčů nebo v některých případech chyběla podpora dalších spoluhráčů! Teď jenom vydržet v tréninku a hlavně ať se mu vyhýbají zdravotní problémy!
                       
Včera nastoupil v prvním poločase ještě zkoušený Pavel Pitner, ale asi to nebude na další účinkování v Újezdě.
                        
                             
K dalšímu přípravnému utkání nastoupí naše rezerva na UMT na Střížkově v sobotu 12/3 od 16:30 hod. v přátelském utkání proti AFK Union Žižkov, sraz hráčů v místě utkání v 15:45 hod.
                                 
Poslední utkání zimního turnaje v Satalicích odehraje naše B ve středu 16/3 od 19:00 hod., sraz hráčů v 18:15 hod.

Štefan Krížo