Muži B-tým FC Háje Jížní Město B – FK Újezd nad Lesy B 0:1 (0:0)

I naše rezerva vítězí po vzoru A venku!

Neděle 3/4 - Háje, Jižní Město

JM Háje "B" - FK Újezd nad Lesy "B" 0 : 1 (0:0)

Gól: Švimberský (11m)

Sestava:
Šrámek - Sochovič, Mareš, Zeman, Gruber - Moudrý, Mára (Denis) - Valtr, Ryšavý (Votánek), Švimberský (Bareš) - Novotný

Připraven byl ještě náhradní gólman Pajaziti

V prvním jarním mistráku venku jsme nastoupili na UMT v Hájích proti domácí rezervě. Hrálo se za nádherného letního počasí, chtělo by se říct, že to snad ani nebylo fotbalové počasí (hlavně ne na umělou trávu)…obzvláště v tomto aprílovém období i počasí, minulý víkend ještě téměř mrzlo a teď najednou 25 stupňů nad nulou!!!

V naší sestavě se na poslední chvíli objevila i posila z Vyšehradu Honza Švimberský (spíše teda posila pro A, ale vzhledem k sobotní absenci v Radotíně si přišel kopnout s B, aby nevypadl ze zápasové praxe) a ukázalo se, že posila se se vším všudy…v bráně jsme zase měli jeho kolegu z trenérského postu u sparťanských holek Honzu Šrámka…no a jak se nakonec ukázalo, tito Honzové a tato trenérská enkláva z "rudého" tabora (sešívaní prominou) sehrála rozhodující roli a "ovlivnila" výsledek utkání!

Utkání se hrálo ve slušném tempu od začátku až do konce, chvíli byl na tom lépe soupeř, občas jsme zase zahrozili my. Jednou stálo štěstí na naší straně v podobě břevna po hlavičce domácího snajpra v prvním poločase, pak jsme zase my ve druhé půli orazítkovali tyč domácí brány Tomášem Novotným.

Rozhodovalo se v poslední čtvrťhodině - nejdříve jsme po ruce domácího beka ve velkém vápně dostali šanci v podobě pokutového kopu, no a právě už zmiňovaný první Honza (Švimberský) s přehledem tuto šanci proměňuje a dostáváme se do vedení! Tesně před koncem pak se ale po našem faulu k podobné příležitosti skórovat dostávají i domácí - jenomže to zase čaruje druhý Honza (Šrámek) a penaltu domácích chytá!

A pak už přišlo jenom krátké nastavení a rozhodčí pan Novák (na čarách asistovali pánové Slavík a Grégr - na výkon rozhodčích si určitě ztěžovat nemůžeme a byli bychom rádi, pokud by to bylo venku pokaždé alespoň v podobném duchu, jako v Hájích) toto utkání končí a můžeme se radovat z prvních tří jarních bodů!!!

Za snahu a nasazení si pochvalu zaslouží všichni naši hráči, i když samozřejmě byly tam výkony lepší i horší, ale celkově lze hodnotit toto utkání kladně…nakonec zisk tří bodů venku mluví za všechno!

Další mistrovské utkání čeká naše "B" v sobotu 9/4 od 16:30 hod. na domácím hřišti v Újezdě - nastoupíme proti Satalicím (sraz hráčů na hřišti v 15:30 hod).

Štefan Krížo